פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | הטבות | מדריכים | מה זה טופס 4? מדריך 2022

מה זה טופס 4? מדריך 2022

גיא שדלצקי
25 ביולי 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
טופס 4

ישראל היא מדינת חוק, לא כל מי שרוצה לבנות, להוסיף או לשפץ יכול לעשות זאת על דעת עצמו.
זה לא שאפשר לקחת דף ועט, או תוכנת אדריכלות ופשוט לבצע, הסכנות שעלולות להיגרם מבניה חובבנית הן הרות גורל עד כדי סכנת חיים למתגורר במבנה ולשכניו. אם אתם מעוניינים לשפץ או להוסיף ממ"ד, לבנות בית חדש בעצמכם, או מייעצים לקרובים שלכם לעשות זאת, אל תפזרו סיסמאות באוזניהם, קראו את הכתבה על טופס 4 והכריחו אותם להבין את כל התהליך.

הסבר קצר על טופס 4

הגדרתו של טופס 4 הוא "טופס אישור אכלוס", הטופס מכיל את כל האישורים וההיתרים שנדרש לצורך ביצוע כל עבודות הבניה במבנים מאוכלסים או המיועדים לאכלוס במדינת ישראל, עיקרו של הטופס הוא להבטיח את תקינות המבנה וסביבתו, החל מאספקת החשמל, המים, התקשורת ועד נראות הנוף, בטיחות המבנה ופינוי הפסולת.

כדי לעמוד בתנאים יש להבינם קודם הכניסה לפרויקט בניה, טופס 4 בא להבטיח כי בניית המבנה האמור לא מהווה סכנה למתגוררים במבנה או לסובבים אותו וכמובן שהמבנה משמש למה שאמור לשמש והוצהר כדין.


למי פונים בנוגע לטופס 4?

רגע לפני שאתם מתכננים לשפץ או לבנות מבנה, תוספת או ממד, אפילו פרגולה, בררו מי הרשות המקומית שאחראית על הפיקוח והבניה באזור בו אתם מעוניינים לבצע את פרויקט הבניה שלכם.

גשו לאותה רשות מקומית לברר זכויות, כלומר מה מותר ומה אסור, מה כדאי ומה לא, ובכלל שמרו על קשר ידידותי וחברי עם הרשות, אלו יוכלו לעזור לכם במקרים של מקרים לא מתוכננים וזירוז תהליך לקבלת טופס 4.

הם יעבירו לכם את הטפסים הפורמליים אותם תצטרכו להחזיר מלאים וחתומים על ידי אותם גורמים מעורבים אשר גם מוסמכים לחתום ולאשר את ההיתר.

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

4 שלבים ויש לכם מבנה מאושר

4 שלבים, זה נשמע קצר ופשוט, אבל 4 שלבים של טופס 4 יכולים להיחשב במקרים מסוימים כ-4 שנים ולמי שלא מתעסק בתחום באופן קבוע ושוטף, או שצבר ניסיון, אם זוהי הפעם הראשונה שאתם מתמודדים מול טופס 4, 4 שלבים יכולים להראות לכם כמו 4 מדורי גיהנום.

בשלב הראשון כדאי לזכור שכל בניה צריכה קודם כל היתר ממחלקת הפיקוח והבניה באותו אזור ולהגיש היתר, בהיתר ידרשו מאיתנו להצהיר על מי שבפועל מתכוון לבצע את עבודת הבניה.

תדרשו להצהיר ולהודיע למחלקת התכנות והבנייה על מינוי עורך הבקשה הראשי, עורך משנה, מורשה נגישות, עורך הבקשה הראשי, מורשה נגישות, מורשה הנדסת מבנים ועוד, תלוי בסוג הבקשה וסוג עבודת הבנייה, בנוסף לאלו תצטרכו לצרף קובץ שיכיל את תכנון המבנה ושרטוטים מעודכנים, נספח עמדה, תנועה וחניה, תנוחת המבנה ותכנית הפיתוח.

לאחר שהעברתם את כל אלו, צלחתם את שלב ההגשה לבקשת היתר בניה, כעת הרשויות הרלוונטיות ידונו באישור הבקשה על ידי ועדות פנימיות בדרך לטופס 4.

שלב שני "בקרת תוכן", בשלב הזה תצטרכו להצהיר על בקשה לשינויים מורחבים בעקבות בקרת תוכן, הודעה על מינוי עורך משנה, הצהרת עורך משנה, נספחים כמו אוורור, בטיחות אש, בידוד תרמי, דוח קרקע וביסוס, יציבות, מיגון, נספח סביבתי, ניקוז, תברואה, הודעה ממכון הבקרה על ביצוע בקרת תוכן ותוצאותיה, הודעה על מינוי אחראי על ביקורת על הביצוע ואחראי משנה לו, הודעה על אחראי לביצוע שלד המבנה או העבודה, אחראי על תיאום מול מכון הבקרה, אחראי לביקורת ביצוע, אחראי לביצוע שלד הצהרת קבלן רשום לביצוע הבנייה או העבודה.

בסיום שלב זה, אם עמדתם בכל הדרישות ובכל ההצהרות, תקבלו לידכם היתר בנייה וביצוע ואתם כבר בחצי הדרך לטופס 4, רק עוד שני שלבים ותזכו לחוות ולראות במו עיניכם את המבנה או העבודה מבוצעים, חלום שהופך למציאות.

שלב שלישי- תחילת עבודה, בשלב זה מתחילים להזיז כלים, כדי לבצע את הכל בצורה נכונה ומדויקת על פי ההצהרות והתוכניות.

שמשהו, חס וחלילה, לא יסתבך או יסכן את אישור המבנה, כלומר יסכן את האפשרות לקבלת טופס 4 מהרשות הרלוונטית.

בשלב הזה תצטרכו להעביר לרשות הצהרות כגון: קבלן רשום לביצוע, אחראי ביצוע ופינוי פסולת, מתאם עם מכון הבקרה, אישור ממודד מוסמך לסימון מתווה הבניין, רשימת בדיקות מעבדה מאושרת, קובץ תכנית ארגון האתר או פטור מקובץ זה, קובץ מדידה, אחראי לביצוע שלד הבניין, אחראי ביקורת האתר, מורשה נגישות, הצהרת עורך הבקשה, קובץ תוכניות עדות של הבנייה או העבודה ועוד…

אם תעמדו בתנאים והצהרות אלו אתם תקבלו אישור תחילת עבודה, ותעברו לשלב האחרון בדרך לטופס 4.

שלב רביעי, מהלך ביצוע ותעודת גמר, בשלב זה אתם כבר ממש לקראת קו הסיום, עוד לא להתחיל לארוז חפצים אבל כן כדאי לעשות סדר וארגון, אולי אפילו איזו מכירת חיסול בשכונה או בחצר ביתכם, כי ברגע שתסיימו את שלב זה טופס 4 יהיה בידכם ומבנה חדש יעמוד לרשותכם ולשימושכם כדין.

בשלב הזה תצטרכו להגיש לרשויות דיווחים והצהרות של אחראי לביקורת על הביצוע ועריכת ביקורות שנעשו, בקשה לביצוע עבודות בנייה על פי ההיתר בשלבים, הצהרת עורך בקשה, עורך משנה,  הנדסת מבנים, מורשה נגישות, הצהרת קבלן רשום לביצוע הבנייה או העבודה, אחראי ביקורת ביצוע, בקשה לקבלת תעודת גמר, מפת עדות, קובץ תוכנית עדות של הבנייה או העבודה, הצהרת נגישות, תצהיר של הממונה, בדיקות מעבדה, דיווח מפקח רשות הרישוי של עריכת ביקורת באתר הבנייה, אישור מכון הבקרה שביצע בקרת ביצוע ושהיא נמצאה תקינה, במידה ותדרשו לעוד מסמכים אז גם אותם.

ברכות אם עמדת בכל התנאים, הנספחים וההצהרות בסיום השלב הזה בהצלחה, תקבלו תעודת גמר.

כן, כן טופס 4, סוף כל סוף!

מה עם טופס 5, מכירים?

מה טופס 5 קשור אתם בטח שואלים?

למרות שכולם מדברים על טופס 4 כטופס מוחלט וסופי שאחריו אפשר להשתמש במבנה, אבל טופס האכלוס הרשמי הוא למעשה "תעודת גמר לבניין" וזהו טופס 5, אז בפעם הבאה שאתם בשיחה על טופס 4, זכרו שהטופס הרשמי והסופי בהחלט הוא טופס 5 ולא 4, אך למעשה טופס 5 הנו טופס שהוא סה"כ חותמת הגומי שמאשרת את טופס 4 שברשותכם, הוא זה שחשוב לנו מכל למקרה בו נצטרך או נדרש להציג את הטופס אם בקרות מקרה, או מכירה, ביקורת, תלונה, ערעור קנס וכו'.

אז בפעם הבאה שאתם לקראת שיפוץ מבנה, רכישה או עבודת בניה עדיף שתתייעצו עם הרשות ותבקשו המלצה על בעלי מקצוע שעובדים איתה באופן שוטף שמכירים את החוקים והכללים של אותה רשות, לא פעם ישנם שינויים טריטוריאליים שמהווים מקור לטעויות בתוכניות או בשרטוטים כבר בשלב הבקשה לקבלת ההיתר, חסכו זמן וכסף בבחירת איש מקצוע לתהליך קבלת טופס 4 ואישור המבנה או העבודה שלשמה פניתם לרשות.

דירה מקבלן – אל תתעסקו בטופס 4

היתרון ברכישת בית או דירה חדשים מקבלן בהנחה שאתם לא בעליי הקרקע – ככל הניראה היזם של הפרויקט הוא זה שימנה אחראי לתהליך הוצאת טופס 4, ואתם רק תחכו לקבלת המפתח.

מתעניינים בהשקעות נדל"ן? אתם חייבים להכיר את הזדמנות ההשקעה בגיאורגיה, בכתבה הבאה!

בדוק זכאות להטבות מס

✔️הטבות מס עשירות לפנסיונרים
✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
✔️בכפוף לרגולציית משרד האוצר

בדיקות זכאות להטבות נוספות

מאמרים נוספים בנושא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדוק זכאות להטבות מס

✔️הטבות מס עשירות לפנסיונרים
✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
✔️בכפוף לרגולציית משרד האוצר

בדיקת זכאות להטבות המס תיקון 190 ,תקנה 125 ד',
סעיף 9 (א), סעיף 9( 25 ,)סעיף 45 ,סעיף
47 ,סעיף 37 ,סעיף 44 – לפקודת מס הכנסה

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il