פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

מנהל בהייטק? אל תאפשר לחברות הביטוח "לכרסם" את ביטוח המנהלים שלך

יעל ליברמן

6 באוקטובר 2021

יקיר בסון מציג: מנהל בחברת הייטק איבד הון של מאות אלפי שקלים בגלל עיוות ענק שקורה בביטוח מנהלים.

ארענן אתכם בנוגע לסיפור שחשפנו לאחרונה, בו גילנו את העיוות הגדול ביותר מאז תולדות המדינה, וכשאנו אומרים גדול, אנחנו מתכוונים לסכום של 25 מילארד ש"ח, אשר מסומנים היום כרווחים כלואים!
כן כן, 25,000,000,000 שקלים אשר נלקחים מהציבור, והפעם מציבור המנהלים!
אנחנו הזדעזנו .

למי שלא קרא את הכתבה הקודמת בנושא, אנחנו רוצים לעדכן אתכם בנתונים שחשפנו.

יקיר בסון
בתמונה: יקיר בסון

מה זה ביטוח מנהלים?

בראשית שנות ה-90 נפתחו פוליסות "ביטוח מנהלים משתתפות ברווחים".
זהו מוצר חסכון ארוך טווח שבא לתת לנו מענה בשנות הפנסיה שלנו – עבור הכנסה במקום המשכורת שלנו.
היתרונות הבולטים של המוצר להבדיל מהמוצרים של היום – הוא "מקדם תוחלת חיים מובטח" – כלומר, יש מספר קבוע, מה שמעניק הפרשה חודשית פנסיונית, כאשר ברגע שתגיע לעת הפרישה שלך, ידעו לחלק לך את הכספים לפי מקדם החלוקה. (לצורך העניין – לגברים 157).


מקדם תוחלת חיים מובטח – זהו מספר שנקבע על ידי מגוון פרמטרים כמו- גיל, מצב משפחתי, גבר\אישה והריבית הממוצעת במשק.
ככל שעוברות השנים, תוחלת החיים של בני האדם עולה בזכות הרפואה המתקדמת, טכנולוגיה ומודעות לאורח חיים בריא.

לדוגמא: אם צברת מיליון ש"ח בעת היציאה לפנסיה, המיליון ש"ח יחולקו ל 157 = 6369 ש"ח בחודש. ככל שמקדם החלוקה נמוך יותר – כך יהיה לך יותר כסף.

הבנתי, אז איפה העיוות לביטוח מנהלים בדיוק?

במהלך שנות ה-90 נקבעו בפוליסות המשתתפות ברווחים מקדם תוחלת חיים מובטח שלא משתנה בהתאם לעלייה בתוחלת החיים- אל מול קביעת דמי ניהול גבוהים במיוחד. 0.6% מהצבירה + 15% מהרווח הראלי.

אז אתם שואלים מה הקאץ'?? מה לא סיפרו לנו?

יצאנו לשאול את יקיר בסון, מומחה פנסיוני אשר מלווה מנהלי חברות הייטק רבים

"יעל, מה שהרבה לא יודעים, שהפוליסות מחולקות לשני חלקים – חלק שהוא מרכיב ההון + חלק שהוא מרכיב קצבה.
נניח שמופיע לך היום סך כל הצבירה – 1 מיליון ש"ח.
מתוכם 200 אלף ש"ח אשר מהווים את החלק ההוני – שימו לב, חלק זה לא מקבל את מקדם החלוקה המובטח, שמובטח לך בתנאי הפוליסה."

לשיחת ייעוץ בחינם עם יקיר בסון, השאירו פרטים!

אז מה זה אומר?

יקיר מסביר לי בסבלנות ובפדנטיות מרגיעה: "אם היום הגעת לחסכון של מיליון ש"ח שמתוכם נצברו לך כ- 200 אלף, את החלק ההוני הזה – (את ה 200 אלף לצורך הדוגמא) ניתן לנייד החוצה לאפיקי השקעה אחרים, ולהוזיל דרמטית את דמי הניהול המשולמים עליהם, ולהשקיע את הכסף בחברות אחרות, לפי האסטרטגיה המותאמת במיוחד עבורך ולצרכיך, וכמובן לפי בחירתך. זו פעולה ששווה הרבה מאוד כסף".

רגע, אז מה בעצם אתה אומר לי?

"תביני, את 200 אלף השקלים הללו ניתן לנייד לקופת גמל רגילה בתשלום של דמי ניהול אטרקטיביים, מצבירה בלבד, וללא דמי ניהול מהרווחים, כפי שקורה היום. חשוב לציין גם שהחלק ההוני יהיה פטור ממס בגיל 60!"

בסון ממשיך בזמן שאני קולטת את גודל התרגיל: "לצורך העניין, בשנת 2019, שהייתה שנה טובה ברווחים והתוכניות הניבו כעשרה אחוז תשואה שנתית, שילמת דמי ניהול של 2.1% – שהם 4200 ש"ח בחשבון פשוט, מתוך צבירה של 200,000 ש"ח. לעומת, 1400 ש"ח בלבד, שיכולת לשלם, באפיק השקעה אלטרנטיבי מומלץ. פער של 2800 ש"ח בשנה אחת בלבד."

פה התאפסתי על עצמי, לקחתי מחשבון והתחלתי להקליד…

בחישוב מתמטי פשוט, בלקיחת חשבון של דמי ניהול 0.6% מצבירה ולקיחת חשבון של 4% תשואה שנתית ממוצעת – ניתן לזהות חסכון של כ- 61,000 ש"ח – רק בדמי הניהול!

בלי פערי תשואה, לפני ריביות מצטברות, לפני השקעות ורווחים אטרקטיביים שיכולת לצבור… פער כספי עצום – שיכול להיות לרשותי או לרשות כל מנהל שנפתחה לו תוכנית ביטוחית שכזו.

יקיר בסון

אז מה בעצם אתה אומר לי יקיר? האם אתה טוען שיש כסף שאני זורקת לפח?

"נכון להיום קיימים 25 מילארד שקלים כספי ציבור המנוהלים בשוק ההון, כחלק הוני בתוך ביטוחי המנהלים. אפשר להתייחס לכספים אלו כ׳רווחים כלואים׳.
אלו כספים שהחברות ביטוח ובעלי אינטרסים נוספים מנסות להסתיר או לא לדבר עליהם.
לכל מי שיש ביטוח מנהלים משנת 1998-2004 חייב לטפל בנושא במיידי!

יעל, מבחינתי זה לא ייתכן שבמוצר החסכון ארוך הטווח העיקרי שלך, או של מנהלים שעובדים ימים ולילות בשביל להגיע לחופש הכלכלי המיוחל, לא ייתכן שקיים עיוות כל כך חמור, ולרעה, ושלא נפעל בנידון.
מוזמנים כמובן לדבר איתי."

אני חייבת לציין בשנים האחרונות היו מספר כתבות וגילויים בנושא.
כעבודת הכנה לכתבה מצאתי את עצמי מדברת עם עשרות מנהלים אשר מופתעים לשמוע על הנושא הזה.
התגובה הראשונית של כולם היא חוסר הבנה, חוסר הגיון והם לא מסוגלים לעכל את המציאות העגומה הזו אבל אחרי כמה דקות, ובדיקה אישית מותאמת, הם מצליחים לגלות את הפער העצום, הנזק שנוצר עד כה, וכיצד במיידית, ניתן לתקן את העיוות החמור הזה בפוליסה שלהם – דבר אשר מעניק מיידית, בהסתכלות קדימה אל עבר רגע הפרישה, סכום עצום של עשרות עד מאות אלפי שקלים. כל אחד בהתאם לנתונים האישיים שלו .

זוהי נורת אזהרה אדומה, מהבהבת וענקית שאסור לכם להתעלם ממנה:
יכול להיות שקיבלתם המלצות כדוגמת – "לא לגעת, אל תשנה את הפוליסה, התנאים שלך מצויניים".
יש רק בעיה אחת, מסתירים מכם נתון מאוד משמעותי. וחבל.
יש לכל אחד ואחת את הזכות לשנות ולייעל את כספי הפוליסה שלהם בצורה משמעותית.

כשפגשתי מנהלים וסוכנים פנסיונים נוספים, שמעתי דוגמאות על אנטנות דיגיטליות. נניח שיש לכם מעל הגג של הבית שלכם אנטנה סלולרית, אשר מייצרת קרינה שהורגת. האם לא תפעלו להסירה? האם תקשיבו להמלצות של חברת הסלולאר? כנראה שלא. גם במקרה הזה, חברות הביטוח בעלי האינטרסים, לא ממהרים לשתף את המבוטחים בנושא הזה, לא משתפים ואפילו משתדלים להסתיר.

אני מקווה שהכתבה שלי כעיתונאית כלכלית מצליחה להזיז ולהניע מנהלים רבים לבדוק ולשנות את העיוות המזעזע הזה.
כסף כל-כך משמעותי שנלקח מכיס הפנסיה שלכם, מהעתיד שלכם ושל המשפחה שלכם. שווה לבדוק! בחינת נתונים וניתוח אישי דיסקרטי יכולים לייצר לך רווח נקי של עשרות אלפי שקלים.

לשיחת ייעוץ בחינם עם יקיר בסון, השאירו פרטים!

רוצים לשמוע על הכל לפני כולם?

הרשמו לניוזלטר שלנו

כתבות מומלצות

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il