שמענו

משקיעים בשוק ההון דרך הבנק? כך מכרסמים לכם עד שליש מהתשואה ללא ידיעתכם

איתי סגל
22 באפריל 2021

העשור האחרון היה מדהים למשקיעים בשוק ההון.
עד לתקופת הקורונה היינו בשוק שורי (שוק במגמת עלייה) כאשר משנת 2011 ועד 2021 מדד ה S&P, המכיל את 500 החברות המובילות בארה"ב ונחשב המדד על פיו בוחנים את שוק ההון עלה ב- 205%!
אפילו את הירידות החדות של הקורונה השוק כבר כיסה וסגר, כרגע אנחנו נמצאים בשיאים חדשים.

אם אתם מחזיקים בהון עצמי העולה על 300,000 שקלים באופן חד משמעי הכתבה הבאה שווה לכם הרבה כסף.

מי הם המפסידים הגדולים בעקבות "העמלות הנסתרות"?

בעקבות הקורונה משקיעים רבים החלו לנהור ולהשקיע בשוק ההון, הכל במטרה למקסם את התשואה שלהם ולגרום לכסף שלהם לעבוד. עד כאן הכל תקין ואף רצוי, אך רבים מאותם משקיעים חדשים מבצעים את הפעולות שלהם דרך הבנק שלהם, וכאן טמונה בעיה.
המשקיעים הוותיקים שמשקיעים את כספם בשוק ההון מזה שנים רבות הם המפסידים הגדולים באמת.

הבנק גובה "עמלות נסתרות" ישירות מחשבון ההשקעות שלכם ללא ידיעתכם

יש לנו סוד לספר לכם:
הבנק שלכם, באמצעותו אתם משקיעים את מירב כספיכם – גובה מכם עמלות גבוהות ואף סמויות שמעולם לא הכרתם! כן כן, הגוף דרכו אתם משקיעים את הכסף מכרסם לכם בתשואה, והוא עושה זאת כבר שנים.
לא נפלתם מהכיסא מהחדשות? חכו, זו רק ההתחלה.

העמלות הסמויות של הבנק - כל האמת נחשפת

מעל 50 מיליארד מכספי ישראלים מנוהלים בשוויץ ע"י בנקים שוויצרים גדולים בתיווך הבנקים הישראליים. רק מעצם העברת המנדט הזה, הנעשה ללא אישורכם או בקשתכם, עולים דמי הניהול השנתיים שלכם למעל 2%!


מעבר לדמי הניהול הגבוהים, ישנן עמלות עקיפות בגין פעולות רכישה ומכירה של ניירות ערך והמרות מטבע. למרות שבשנים האחרונות נפוצים פתרונות "הכל כלול" בדמי הניהול, בפועל מועמסות עמלות עקיפות אלה על המשקיע בנפרד ולא נכללות באותם פתרונות ומכבידות עליו עוד מעבר לרגיל.


המשקיע החכם יודע שאת הכסף סופרים במדרגות והעמלות הנשמעות "זניחות" ביום-יום מכרסמות לנו ישירות מהכיס סכומים גבוהים לאורך השנים. במידה ומעולם לא בדקתם האם אתם יכולים לחסוך באופן משמעותי בדמי הניהול ועמלות המסחר של ההשקעות שלכם, עכשיו זה הזמן הנכון ביותר לבצע בדיקה יסודית של דמי הניהול ולחפש אחר אפשרויות הוזלה ושיפור התנאים.

זכאות להוזלת עמלות המסחר והוזלת דמי הניהול תלויה במספר גורמים, לדוגמא סטטוס עבודתך. מעל 16,912 ישראלים חסכו בדמי הניהול והוזילו את עמלות המסחר דרך בדיקת זכאות מהירה, ניתן להתחיל את הבדיקה באמצעות בחירת קבוצת גילך.

הכירו את העמלות הנסתרות בשמן "החזרת עמלות"

ישנן עמלות נסתרות נוספות המכונות "החזרת עמלות" המשמשות כמעין דמי תיווך שמנהלי המוצרים הפיננסיים(אג"ח, קרנות סל וכו..) משלמים למנהל ההון(בנק) שרוכש את המוצרים עבור לקוחותיו המשקיעים(אתם).

הבעייתיות בעמלות הללו נובעת מכך שהן מתמרצות את מנהל ההון לרכוש מוצרים שאינם בהכרח מתאימים לצרכיי הלקוח ולטעמי ההשקעה שלו. כך, עמלות אלה עלולות ליצור ניגוד אינטרסים.
אתם משלמים כפול, בעלי האינטרס ממשיכים לחלוב כספים מיותרים והמשקיע הטיפוסי הוא שנענש.

מה המשמעות של "העמלות השקופות" עבורכם קהל המשקיעים?

העמלות האלו יכולות לקזז לכם מעל ל-⅓ מהתשואה!
מדובר במספר אסטרונומי לכל הדעות, הנובע רק מעצם העובדה שאתם משקיעים את כספכם דרך הבנק.
שימו לב לדוגמאות מהשנים האחרונות:
1. בשנת 2007 הוגשה נגד בנק הפועלים תביעה ייצוגית על סך 500 מיליון ש"ח כנגד עמלות נסתרות שגבה
2. בשנת 2006 הוגשה נגד בנק לאומי תביעה ייצוגית על סך 300 מיליון ש"ח כנגד עמלות נסתרות שגבה בפקדונות מובנים
3. בשנת 2018 הוגשה נגד בנק דיסקונט תביעה ייצוגית על סך עשרות מיליוני שקלים בטענה שהבנק גובה עמלות בשיעור מופרז בגין רכישה או מכירה של ניירות ערך הנסחרים בחו"ל, תוך שהוא מציג מצג שווא בנוגע לעלות הפעולה.

מזהים כאן מכנה משותף? אל תגידו לי זה לא יקרה, בזכות בדיקת זכאות מהירה תוכלו לגלות האם גם אתם יכולים לחסוך בדמי ניהול תיק ההשקעות שלכם ולהוזיל משמעותית את עמלות המסחר.

זכאות להוזלת דמי הניהול בתיק ההשקעות תלויה במספר גורמים, לדוגמא סכום חסכונותך. מעל 16,912 ישראלים חסכו בדמי הניהול והוזילו את עמלות המסחר, ניתן להתחיל את הבדיקה באמצעות בחירת קבוצת גילך:

הוזלת דמי ניהול בתיקי השקעות

בחר את קבוצת גילך והתחל בבדיקת זכאות

צור קשר