חביב הקהל: סיפורו של סוכן הביטוח הפנסיוני שעוזר מדי שנה לעשרות ישראלים לישון בשקט בלילה - עם 0 דאגות כלכליות!

איתי סגל
5 באוקטובר 2021

רפאל חביב (39), סוכן ביטוח פנסיוני באזור הוד השרון טוען: "החיים הם כמו צומת המתפצל ל- 3 כיוונים: חיים קצרים, ארוכים וחיים שאינם חיים". בדיוק בגלל זה הוא משקיע את כל מרצו כדי להתאים פתרונות פיננסיים לישראלים שזקוקים להכוונה; בביטוחים, בפנסיה ובהון הנזיל.

לנו באופן אישי זה עשה משהו בלב אז החלטנו לתפוס לשיחה את 'הישראלי היפה' של עולם הביטוחים והפיננסים.

רפאל חביב
בתמונה: רפאל חביב. "אני מטפל בכסף של אנשים ומעניק להם שקט נפש".

שלום רפאל חביב, ספר לנו מה בעצם אתה עושה?

"פשוט מאוד, אני בונה לאנשים פתרון הוליסטי עבור כל היבט פיננסי בחיים שלהם: חסכונות פנסיוניים, קרנות השתלמות, ביטוח משכנתא, ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות ומינוף של ההון הנזיל".

ממש 'כולבויניק פיננסים' אתה...

(רפאל זרם עם הבדיחה וענה לי בהתלהבות)

 "לא רק כולבויניק פיננסים אלא כולבויניק פיננסים גאה! כבעל תואר בכלכלה, תואר שני במנהל וכיועץ השקעות בדימוס באחד מהבנקים המובילים – אני יודע להסתכל על התמונה הגדולה ולהתאים ללקוחות שלי פתרונות פיננסיים מלאים.


הם רוצים לבדוק תיק פנסיוני? שום בעיה – אני עושה בדיקות מקיפות על כל סוגי החיסכון; קופת גמל, קרן פנסיה, קרן השתלמות וביטוח מנהלים. אם צריך – גם דוח מסלקה הם יקבלו. הם צברו הון של 300,000K ועכשיו הם רוצים להשקיע? אני אשתמש בידע מעולם ההשקעות ואפעל למצוא להם אפיקים אטרקטיביים עם פוטנציאל תשואה גבוה".

בקיצור – הכל אני עושה. זה One Stop Shop מה שנקרא".

השאירו פרטים לשיחת סקירה ראשונית [ללא עלות]

אז בוא תן לי את התהליך - מה קורה כשלקוח חדש מגיע אליך?

(רפאל עשה פאוזה כדי לומר משהו חשוב)

"לפני הכל, חשוב לי להדגיש משהו. השירותים שאני מציע הם לא לכל אחד. הם מתאימים לאנשים מבוססים; בני 40+, עם דירות, שכירים שיש להם עבודה מסודרת או עצמאים שמייצרים הכנסות גבוהות ויציבות. מצד שני, זה פחות מתאים לצעירים; אנשים עם הוצאות שעולות על ההכנסות ושאין להם די כסף שהם יכולים לנתב להשקעות.


ומבחינת מה ששאלת זו התשובה שלי:

אני לא מגיע לפגישת ייעוץ מבלי שעשיתי "שיעורי בית" על הלקוח: כמה הוא משלם על פנסיה? אילו ביטוחים יש לו? כמה הוא משלם על הביטוח האלה…? האם יש לו ביטוחים כפולים?  האם צבר נכסים (כמו נדל"ן למשל)? האם יש לו הון נזיל? וכו'. 


ברגע שיש לי את התמונה המלאה הזו אני יכול להביא ללקוחות שלי את הפתרונות הפיננסיים שהם צריכים: שינוי מסלול ביטוח, הצטרפות להטבות מס, השקעה בפוליסת חיסכון ועוד."

אני מרגיש שאני שומע סיסמאות בעיקר. יש לך הוכחות שזה עובד?

(רפאל גולל בגלקסי וביקש ממני שאסתכל רגע)

"בקשה חבר, תראה בעצמך".

הקודם
הבא

השאירו פרטים לשיחת סקירה ראשונית [ללא עלות]

רוצים לשמוע על הכל לפני כולם?

הרשמו לניוזלטר שלנו

כתבות מומלצות