רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מניית NIO: על החברה וכל מה ש"טסלה" מנסים להסתיר מכם

גיא שדלצקי
9 בספטמבר 2021
מניית NIO


מדור סקירת המניות של פורטל שמענו מקפיד לעדכן את חבריו בכל מה שחם בשוק המניות, בארץ ובעולם.

הפעם נכיר לעומק את מניית NIO, מנייה שמסתתרת בין כל רעשיי השיווק של טסלה. בואו לגלות את סיפורה המרתק של החברה הצעירה, הסינית, ועם אסטרטגיה ארוכת טווח.

2 דקות של קריאה, וגם אתם תוכלו למנף את המידע לטובתכם ולרווחתכם, תהנו!

בואו להכיר את מניית NIO

החשמל משתולל, הכספים זורמים, בואו לראות איך גם אתם מרוויחים!

מניית NIO מייצגת את יצרנית הרכבים הסינית בשם "NIO" הממוקמת בשאנגחאי, החברה מייצרת רכבים חשמליים ואוטונומיים בעיצובים מרהיבים, טכנולוגיה חדשה למרחקים גדולים ומהירויות גבוהות, שיטות החלפת סוללה וטעינה שתוכננו לפי לקחיי עבר.

החברה הוקמה בשנת 2014 על ידי ויליאם לי שהיה יושב ראש בחברות:

 • Bitauto
 • NextEV


בסמוך מאוד להיווסדות החברה, החלו חברות להשקיע ברעיון שעומד מאחורי החברה, לייצר רכבים חשמליים אוטונומיים בעיצובים מרהיבים ובכך להצטרף לחברות אמריקאיות ולהתחרות על שוק צרכני הרכב העולמי הבא!


חברות ההייטק שהשקיעו במניית NIO:

 • טמסק אחזקות
 • BAIDU
 • סקויה
 • TPG


הדגם הראשון שחברת NIO הציגה היה מכונית ספורט ניאו 9EP.

החברה הציגה דגם זה ביום ההקמה של החברה, כלומר, החברה מגיעה עם בסיס ורקע חזק בעל כיסים עמוקים ותומכים. (זהו נתון חשוב שעליכם להכיר על מנת להבין בהמשך הפסדים של מיליארדי דולרים).התמחור הנכון של המניה

מניית NIO הונפקה בשנת 2018, הנפקה ציבורית ראשונה, בה גייסה החברה דרך הבורסה לניירות ערך בניו-יורק, סכום של 1.8 מיליארד דולר.

כשנה לפני כן, בשנת 2017,  הציגה חברת NIO את מכונית הקונספט שפיתחה בעיצוב של רכב סטיישן, הדגם נקרא סטיישן ניאו EVE, במטרה לגייס דעת צרכנים חיובית וחוצת קהלים.

תמחורה כיום עומד על 40.37$ למניה, זהו  תמחור שאם נשווה אותו לתמחור מניית טסלה העומד על סכום של 733.57$, נוכל לגלות כי מדובר בתמחור סביר לענף מבוקש שכזה.

נתונים בשנת 2020שווי בדולרים
שווי שוק 2,491,637,000
הכנסות791,800,000
רווח תפעולי706,153,000
רווח7,081,505,000
הון עצמי4,164,132,000חברת NIO ממקדת את מאמציה לשיווק רכביה לפלח שוק הנחשב לפרמיום בשוק הרכבים החשמליים, הרכבים שחברת NIO מייצרת הם:

 • רכבים חשמליים
 • רכבים אוטונומיים
 • ממשק מובנה בינה מלאכותית


את רכבי החברה ניתן להשיג דרך רשת מכירת עצמאית של חברת NIO, הכוללת: אולמות תצוגה, מגרשים, אתר אינטרנט או אפליקציה דרך הנייד.סיקור שער מניית NIO כיום:


נתוני מסחר מניית NIO בדולרים שערים של מניית NIO בדולרים שווי מניית NIO בדולרים נתוני פתיחה של מניית NIO בדולרים תשואות בשלוש שנים של מניית NIO 
שער אחרון 40.37ער יומי ממוצע——-שווי שוק54,991,251שער פתיחה40.11תשואה  שבועית ———-
שינוי באחוזים0.05יומי גבוה40.97מכפיל רווח48.13שער בסיס40.37מתחילת החודש———-
נפח מסחר 1,222,481,39יומי נמוך39.83הון עצמי 4,648.90מיליארד מוערך ללא זכויות מיעוטשינוי באחוזים0.59%-שלושה חודשים אחרונים ———-
נפח מסחר ע"נ30,281,92752 שבועות גבוה66.99הון רשום למסחר1,362,180,200שינוי בדולר0.24-התשואה בשנה האחרונה———-
נפח יומי ממוצע בשלושה חודשים האחרונים 53,922,94252 שבועות נמוך 16.51שער ממוצע———-    


לפי הנתונים ניתן לראות כי המניה אינה נחשבת לרווחית והוצאות החברה גוברות על ההכנסות ולכן כיום אין רווחים האמורים לכסות את גודל ההשקעה.

המחזור היומי נחשב למחזור גדול והדבר מעיד על נזילות כספים ונוחות במכירה וקניה של מניית NIO.


מגמת המחיר של מניית NIO נמצאת בעלייה שהחלה מאפריל 2020 וממשיכה גם בימים אלו, זהו סימן חיובי המעיד על מסחר וניהול תקין.

נוצר גירעון בהון העצמי של החברה הנעמד על סכום של 8 מיליארד דולרים.


התשואה על נכסי חברת NIO היא שלילית ונעמדת על 57.6%-, החברה כיום מסתמכת בעיקר על הלוואות המוגדרות "הון זר" התומכות ומסייעות לה בהמשך קיומה וקיום הפעילות המסחרית. נתון זה עלול להכביד על רווחיות מניית NIO ואף לסכן את יכולותיה ועתיד צמיחתה.יתרונות וחסרונות של מניית NIO

למרות שחברת NIO היא חברה מאוד ייחודית מבחינת יכולות העיצוב החדשני שלה, לא ניתן למצוא הבדלים משמעותיים מול המניות המתחרות שלה:

 • טסלה
 • פורד
 • פולקסוואגן
 • וולוו
 • מרצדס


בנוסף אין למניית NIO מוניטין או מיתוג בינלאומי כמו למתחרות אחרות או אמינות משמעותית, אך אלו עלולים להיווצר בבת אחת, דבר שיכול להוביל למסחר רכבים מול קהל סיני, הודי ואירופאי עצום.

החברה אינה ממותגת וללא זכויות קניין לרבות פטנטים או טכנולוגיות חדישות אחרות.האם מניית NIO מתגמלת?

חברת NIO שרויה בהפסד מתמשך ואינה מחלקת דיבידנדים למשקיעים, או החזר השקעה, החברה אינה רווחית אך מניות החברה נמצאות במגמת עליה.

המנייה כיום אינה מתגמלת וקניית מניית NIO היא סיכון ככל מניה אחרת, הנתונים מציגים פוטנציאל ארוך טווח של עשרות אחוזים.

הפוטנציאל של המנייה הוא לגדול לממדים של מניית טסלה, אך כיום אינה מציגה יתרונות משמעותיים, לכן כל המעוניין לרכוש מניית NIO, מומלץ שינהג בזהירות ובמתינות תוך הבנה שמדובר בהשקעה לטווח ארוך.מסכמים את מניית NIO

המנייה מתומחרת נכון, הפעילות קוראת, והמספרים עולים, אין רווחים והחברה בהפסדים, זה נחשב לזמן טוב לקניית מניות והזדמנות לקחת חלק ברווחי החברה הסינית הגדולה ביותר לייצור מכוניות חשמליות אוטונומיות.

הרווחים והפוטנציאל שמעריכים האנליסטים הוא שמניית NIO תלך ותתחזק עד כדי השתוות למניות כמו טסלה.

אז האם מניית NIO תפיק תשואות ורווחים כמו המתחרה החזקה של טסלה? או שמא המנייה תקרוס תחת נטל ההפסדים והגירעון המצטבר?


רק הזמן יגיד, אך נוכל לעדכן שבימים אלו חברת NIO מפתחת את קשריה המסחריים, ופונה למדינות יעד לצורך קיום שיתופי פעולה לייבוא וייצוא רכבי החברה, בין היתר חברת NIO פנו גם למדינת ישראל במטרה לאתר עבורם יבואן בלעדי עבור רכבי חברת NIO בישראל.

ניתן לציין כי במרץ 2020, תחילת מגפת הקורונה, מסרה החברה מסר לתקשורת הסינית שבו נרמז כי ייתכן והחברה לא תחזיק מעמד במשבר הקורונה, הכרזה זו גרמה לירידה של 17% מערך מניית החברה.

טבלה המראה את התרחישים העיקריים בשנים האחרונות:

שנהתרחישמשמעות פיננסית
2021עזיבת בכירים כולל ראש מחלקת המחשוב ואחד המייסדיםפגיעה באמון הציבור אך המנייה ממשיכה לעלות
2020הון מצוי של 151.7 מיליון דולר, ירידה במכירות ובאמון הציבור הסינישוק הרכב הסיני מקרטע והצהרת החברה כי ייתכן ולא תוכל להבטיח את המשך קיומה
2019דיווח על הפסד של 479 מיליון דולריציאה לתוכנית התייעלות מקיפה


 • אין בתוכן זה משום המלצה, חוות דעת או ייעוץ משפטי או פיננסי, כמו כן תוכן זה אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף, המסתמך על מסמך זה עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.


שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם