מניית פייבר (FVRR) Fiver: חדשות,גרף המניה ועדכונים

פרופיל: מניית פייבר
סימבול: FVRR
מגזר: שירותים טכנולוגיים תעשייה: שירותי עיבוד נתונים

Fiverr International Ltd מפתחת פלטפורמת מסחר אלקטרוני המאפשרת לאנשים לקנות ולמכור שירותים דיגיטליים. היא פועלת דרך הפלחים הגיאוגרפיים הבאים: ארה"ב, אירופה, אסיה פסיפיק, שאר העולם וישראל. המשרד מציע שיווק דיגיטלי, גרפיקה ועיצוב, וידאו ואנימציה, כתיבה ותרגום ומוזיקה ואודיו. החברה נוסדה על ידי מיכה קאופמן ושי וינינגר בשנת 2009 ומשרדיה הראשיים נמצאים בתל אביב, ישראל.

גרף מניית פייבר Fiver -- FVRR

שווקים פיננסים

מניית פייבר פיננסים

מניית פייבר ניתוח טכני

הסיפור מאחורי חברת פייבר

 

החברה הוקמה ע"י מיכה קאופמן ושי וינינגר בשנת 2009 עם החזון לספק לאנשים פלטפורמה באמצעותה קונים ומוכרים מגוון שירותים בקנה מידה קטן המוצעים לרוב על ידי קבלנים עצמאיים (פרילאנסרים) כמו קופירייטינג, עיצוב גרפי, תכנות ועוד. הפלטפורמה פועלת במעל 200 מדינות ומודל ההכנסות שלה נצבר מעמלה בגובה 20% שהיא גובה מכל מכירה שנעשית באמצעותה. בתמורה, השירות בפלטפורמה שלה מספק מקום תיווך בין מחפשי שירות לנותני שירות עם היכולת לתקשר, לשלוח ולקבל קבצים, לשלוח ולקבל תשלום וכמובן מתן תמיכה ובוררות במקרי סכסוך בין מוכר-קונה.

כדי לחזק את אמינות המוכרים בפלטפורמה יצרה פייבר מערכת קידום מבוססת מוניטין הנקראת "Levels" (דירוגים). לאחר שמוכרי שירותים משלימים לפחות 10 עסקאות בהצלחה, נפתחת בפניהם האפשרות להשתמש בפיצ'רים מתקדמים המאפשרים להציע שירותים נוספים ובכך להגדיל את שווי העסקה. 20% מהמוכרים מחשיבים את פייבר כמקור הכנסה העיקרי שלהם וכך ממשיכים להשתמש בפלטפורמה ומחזקים את מניית פייבר.

הפלטפורמה של פייבר מספקת כמה יתרונות ברורים:

 

  • מחיר: ספקים של שירותים בחו"ל המון פעמים יתנו לכם הצעות מחיר שהן בפער טובות ואטרקטיביות יותר מהצעת המחיר שתקבלו מישראלי.
  • שירות: בתור מישהו שמשתמש בשירותים של ספקים מפייבר ויודע לבחור אותם היטב, השירות של ספקים מפייבר נוטה להיות יוצא מן הכלל. התקשורת טובה (לרוב באנגלית כמובן), הביצוע מהיר ויעיל, האיכות מצוינת, והרבה מהם יתנו לכם להגיש להם הערות לתיקון במידת הצורך ויתקנו את התוצר הסופי ללא תוספת עלות (במידה והם מתחייבים לעשות כך בפרופיל האישי שלהם שמתאר את המוצר.
  • תוצר הסופי: המון פעמים תקבלו תוצר סופי איכותי מאוד, כמו שרק מעטים האנשים בארץ שידעו לתת לכם. זה נכון שאפשר למצוא המון פעמים בפייבר חבר'ה בזול שיהיו תקשורתיים ויתנו לכם שירות מעולה, אבל זה לא אומר שהם לוקים בחסר מבחינת האיכות. כבר קיבלתי עבודות גרפיקה מעולות, בדיוק כמו מה שהיה לי בראש לפני שרכשתי שירותים בפייבר, על ידי פרילנסרים זולים ומשתלמים. כמובן שספק שמתמחר עצמו ב10$ כנראה שיספק עבודה פחות איכותית מספק שמתמחר עצמו ב-150$. ולא לשכוח לבדוק ביקורות ודרוגים של אותו נותן שירות.

שווי השוק של החברה כרגע עומד על 8 מליארד דולר ונכון לרגע זה החברה הפסדית ולא מרוויחה כסף למרות הכנסות של 223 מיליון דולר בשנה. אנליסטים מעריכים שבקרוב מאוד החברה תגיע לרווחיות למרות מכפיל הרווח האימתני שלה שעומד על 218.

מניית פייבר - מתחרות חזקות נושפות בעורפה

אומנם מניית פייבר היא המובילה בתחום שלה, עדיין יש לה מתחרות חזקות עם מודל דומה מאוד ואף זהה שמאיימוחת לנגוס בה וברווחים שלה. לדוגמה חברת Upwork שנמצאת מעט מאחוריה עם שווי שוק של 7 מילארד דולר, חברת Freelancer.com שנסחרת בבורסת ה-OTC הן המתחרות המובילות שלה שמציעות שירות לא פחות טוב ממנה, לכן יהיה מעניין לראות כיצד פייבר תחדש את עצמה כדי להמשיך להתברג מעליהן.

אולי יעניין אותך גם