פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | משכנתאות | לוח סילוקין | לוח סילוקין: כל מה שחשוב לדעת לפני שלוקחים משכנתא!

לוח סילוקין: כל מה שחשוב לדעת לפני שלוקחים משכנתא!

עדן סרור
16 בנובמבר 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים

גובה החזרי המשכנתא מושפע באופן ישיר ממגוון של גורמים, כאשר לוח סילוקין הוא הטבלה המפרטת את סכומי ההחזרים, החל מהחודש הראשון ועד לאחרון, שישולמו על ידי הלווים. לבחירת מסלול המשכנתא והתמהיל ממנו תורכב ההלוואה, יש חשיבות רבה הן בטווח המיידי והן לטווח הארוך: הוא משפיע באופן ישיר על כל גובה ההחזר החודשי למשכנתא, אך גם על יתרת המשכנתא לפירעון, המורכבת מקרן ההלוואה ומהריביות שמפורטים בלוח הסילוקין.

לוח סילוקין
לוח סילוקין

מהו לוח סילוקין?

המשכנתא היא הלוואה גדולה, אשר פרושה לרוב על פני 15 שנים ומעלה. האופן שבו ההלוואה "מסתלקת", כלומר תקופת ההחזר עד לסיום חובות הלווים מול הבנק – מיוצג בלוח סילוקין שנבנה בהתאם למסלול המשכנתא הנבחר. לוח סילוקין מציג אך ורק את סכומי הקרן והריביות הקבועות, שהם נתונים שנקבעים מראש והם לא משתנים. 

בנוסף אליהם ובסמוך למועד התשלום בפועל, ייתכנו שינויים מסוימים בגובה התשלום, בשל משתנים דינמיים כמו המדד ושערי מט"ח – שלא ניתן לחזות אותם מראש, והם עלולים להשפיע על גובה הריביות של החזרי המשכנתא. 

סוגי לוחות סילוקין: שפיצר, גרייס, קישור וקרן שווה 

ישנם כמה סוגים של לוחות סילוקין ולשימוש בכל אחד מהם יתרונות וחסרונות ללקוחות בעלי מאפיינים שונים. זוהי הסיבה לכך שישנה חשיבות רבה להתאמת המסלול ותמהיל המשכנתא עבור כל לווה – בהתאם לגובה הקרן שהוא מעוניין ללוות כנגזרת מההון הראשוני שברשותו, בהתאם ליכולת שלו לעמוד בתשלומים בשנים הראשונות וכן בהתאמה לצפי הכלכלי, מה שרלוונטי במיוחד אצל לקוחות שעתידם הפיננסי עתיד להשתנות בצורה מהותית, למשל לווים שצפויים לקבל סכום כסף גדול בירושה או מחיסכון שישתחרר. 

לוח סילוקין שפיצר יציג בפועל את התוכנית לחלוקת ההחזרים, באופן שישקף לבנק וללווים את המסלול הנבחר של המשכנתא, בצורה הבסיסית ביותר אמנם, אך שתקל על החישוב החודשי של ההחזרים ותייצר שקיפות לשני הצדדים.

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

לוח סילוקין שפיצר

לוח סילוקין שפיצר מסוג שפיצר מייצג החזר חודשי קבוע, אך התמהיל משתנה מדי חודש בחודשו: בתחילת הדרך מרבית ההחזר מייצג את הריבית של ההלוואה. ככל שחולף הזמן החלק שמייצג את קרן ההלוואה גדל, בעוד החלק שמייצג את הריביות הולך ומצטמצם. כעבור מספר שנים של החזרים, גובה הקרן שנותר לפירעון קטן משמעותית, מה שמקטין את גובה הריביות באופן ישיר – ומכאן שלקראת סוף תקופת ההחזר, התשלום החודשי מייצג בעיקר את הקרן שנותרה.

היציבות מייצרת, לכאורה, וודאות מקסימלית עבור הלווים, שיכולים לדעת גם שנים רבות קדימה מה יהיה גובה ההחזרים החודשיים של המשכנתא שלהם. עם זאת, בהינתן מסלול משכנתא שמושפע באופן ניכר מריביות משתנות ולא מריבית קבועה, יכולים כאמור להיווצר שינויים בגובה ההחזר בפועל, כפי שהוא יחושב בסמוך למועד התשלום, מה שיכול לבוא מעת לעת לרעת הלווים – שייאלצו לשלם יותר באותו החודש.

מתי כדאי לבחור בלוח שפיצר?

השימוש בשיטת שפיצר מתאים ללווים שמעוניינים ביציבות ומבחינתם גובה קבוע וידוע מראש של סכום החזר הינו העניין העיקרי והחשוב, בכל הקשור לתשלומי המשכנתא. לוח שפיצר מייצג את שיטת חישוב התשלומים הנפוצה ביותר בישראל, כיוון שלווים רבים מעדיפים שלא להעמיק בחישובי התשלומים באופן תדיר, אלא לדעת מראש כמה כסף הם קיבלו בהלוואה וכמה כסף הם מחזירים מדי חודש.

לוח סילוקין הלוואת בלון

לוח סילוקין הלוואת בלון –  הוא טבלה ארוכה שנותנת את שלבי ההחזר של הלוואת בלון הנפרעת בתשלומים .

הלוואות גרייס

לוח סילוקין של הלוואות גרייס, מייצג הלוואת משכנתא ארוכת טווח שבתוכה מייצרים תקופת גרייס, שלרוב מהווה חלק קטן מתוך כל תקופת ההחזר, למשל – שנתיים או שלוש של הלוואה מסוג בלון, מתוך כלל המשכנתא שנפרשה ל-20 שנים. הלוואת גרייס כשמה כן היא, מעניקה "תקופת חסד" קצובה מראש, שבה ההחזרים החודשיים הם נמוכים במיוחד וכוללים אך ורק את הריבית ולא את קרן ההלוואה.

הלוואת גרייס מלא או "בלון" מלא

תיתכן גם הלוואת גרייס בתוך משכנתא, שתיקרא "גרייס מלא", במסגרתה לא ישולם כל החזר במשך כל תקופת הגרייס, אלא רק בסיומה. לוח סילוקין של הלוואת משכנתא שכזאת, יציג את ההחזרים החודשיים כפי שהם באים לידי ביטוי הן בתקופת הגרייס – שנקראת גם "בולט", או "בלון"  והן בתקופה שלאחר מכן, כאשר הלווים משלמים הן את הקרן והן את הריביות, כמו בשיטת שפיצר.

מתי כדאי לבחור בלוח סילוקין מסוג גרייס?

תקופת ה"בלון" או ה"גרייס", מיועדת עבור לווים שאינם יכולים להתמודד בטווח הזמן המיידי עם החזרי משכנתא סטנדרטיים, אך צפויים לקבל תזרימי הכנסות בהמשך הדרך. אלו יכולים להיות לווים שרוכשים דירה שנייה ועוד לא הספיקו למכור או להשכיר את הראשונה, או לווים צעירים שצפויים לקבל ירושה בסכום גבוה כמה שנים ממועד רכישת הנכס, אך כעת ההכנסות הקבועות שלהם אינן גבוהות מספיק.

לוח סילוקין של הלוואת משכנתא כזאת, ישקף את האופן שבו החזרי המשכנתא ישולמו בתחילת תקופת הגרייס וכן בסיומה, שבה הלווים יצטרכו להתמודד, בבת אחת, עם יתרת הקרן שלא שולמה עד כה – או עם הריביות פלוס הקרן, במידה שזוהי הלוואת גרייס מלא.

לאחר מכן, לוח הסילוקין יתייחס ליתרת הריביות ולקרן שנותרה לפירעון, מרגע סיומה של תקופת הגרייס ועד לתום החזרי המשכנתא כולה, בלוח שפיצר, משמע החזרים חודשיים קבועים, שהחלק הארי שבהם הוא הריבית בתחילה ובסוף הדרך – הקרן, המשתנות רק במעט בהתאם לריביות הדינמיות ובהתאם לתמהיל הספציפי של המשכנתא שנלקחה.

לוח סילוקין של הלוואת גישור מסוג "בלון" ללא לוח שפיצר

ישנם לקוחות שיעדיפו מלכתחילה לקחת אך ורק משכנתא קצרת טווח מסוג "בלון", שתחושב מתחילתה ועד לסוף תקופת ההלוואה בשיטת גרייס, כלומר שזו תהיה הלוואה שתתפרש לאורך שנים ספורות, לרוב כחמש שנים לערך ושאת מרבית הכספים שיינתנו ללווים, משמע, כספי הקרן, הלווים יצטרכו לשלם רק בסיום ובבת אחת.

זוהי למעשה משכנתא קצרת טווח, שאינה אופיינית לרוכשים של דירה ראשונה בדרך כלל, אלא מתאימה יותר למי שמתמודד זמנית עם מחסור בתזרים הכנסות, כמו בדוגמה של רוכשי דירה שניה שעדיין לא קיבלו לידיהם את הכנסות הדירה הראשונה שלהם, בין אם ממכירתה או מהשכרתה, או כאשר צפויה תקופה מסוימת וידועה של הכנסות נמוכות – למשל, לווה שיוצא לחופשה ללא תשלום למשך שנה. לוח הסילוקין של הלוואת גישור, ימחיש את החזרי התשלומים החודשיים שיכללו בפועל רק את הריביות, אך בסופה של התקופה יציג את פירעון היתרה, שמורכב מקרן ההלוואה ומיתרת הריביות.

לוח סילוקין מסוג קרן שווה

בשונה משיטת שפיצר, שבה בכל מקרה ההחזרה החודשי הינו קבוע – אבל היחסים בתוכו משתנים, בין החלק של הקרן לבין החלק של הריבית – לוח סילוקין מסוג קרן שווה מייצג הלוואת משכנתא שבה החלק של הקרן בהחזר החודשי, נותר קבוע ולא משתנה. המשמעות היא, שגובה התשלום החודשי שהלווים מחזירים מדי חודש הולך ופוחת, כיוון שהקרן "מסולקת" במהרה יחסית, יתרתה הולכת ופוחתת ומכאן שהחלק של הריבית הקבועה, בתוך ההחזר החודשי, הולך וקטן.

מתי כדאי לבחור בלוח סילוקין מסוג קרן שווה?

ככל שחולפות השנים, ההחזרים החודשיים שהלווים צריכים להתמודד איתם ולשלם אותם הולכים ופוחתים. בהסתכלות לטווח הזמן הארוך ובהינתן תקופת החזר זהה של קרן שווה אל מול לוח שפיצר למשל, בשורה התחתונה הלווים ישלמו סכום נמוך יותר לבנק לעומת מי שבחר בלוח שפיצר, כיוון שהם נהנים מריביות שהולכות ופוחתות לאורך הדרך.

עם זאת, מכיוון שמרבית הלווים שבוחרים לקחת משכנתא הם אנשים צעירים שבונים את חיי המשפחה שלהם ואת הקריירה, שיטת הקרן השווה נחשבת לאטרקטיבית פחות כיוון שהתשלומים הגבוהים ביותר נמצאים בתחילת תקופת ההחזר, שבה המצב הפיננסי של הלווים הוא דווקא פחות מבוסס.

לסטטוס הפיננסי של הלווים וכן ליכולתם לעמוד בתשלומי המשכנתא בהווה ובעתיד, ישנה השפעה ישירה על הבחירה שתיטיב עימם והעדפת מסלול משכנתא מסוים על פני האחר. לוח הסילוקין ישקף בצורה הברורה והטובה ביותר, את גובה ההחזרים החודשיים הצפוי לכל אורך חיי ההלוואה ויעניק להם פרספקטיבה נכונה בנוגע לאתגרים הכלכליים הממתינים להם, לטווח המיידי כמו גם לטווח הארוך.

בדוק זכאות לחיסכון במשכנתא

✔️ בדיקת זכאות ללא עלות
✔️חיסכון במחזור ולקיחת משכנתא חדשה
✔️שיפור ריביות ותמהיל משכנתא

{{error.name}}
{{error.phone}}
{{error.typeMashkanta}}
{{item.validText}}
{{item.validText}}
{{successMhzor}}

טיפים לחיסכון במשכנתא

✔️לפני לקיחת משכנתא? השתמשו במחשבון משכנתא לחישוב החזר חודשי, חישוב תקופת משכנתא וסכום ההלוואה, חישוב ריבית משכנתא, מדד ויתרת הלוואה.
✔️מומלץ לתכנן את המשכנתא לפי מצבכם הפיננסי ולהתאים את גובה ההחזר החודשי להכנסה הפנויה.
✔️השוואת מחירים במשכנתא –  כדאי להשוות מסלולים, תמהילים והצעות למשכנתא בין מספר בנקים בכדי להשיג חיסכון מיטבי.
✔️לפני לקיחת משכנתא או מחזור משכנתא קיימת מומלץ להיוועץ עם יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה אשר יסייע לשדרג תנאיי המשכנתא.
✔️הבדלים נפוצים בין מסלולי המשכנתא הם – בסוג הריבית, בסוג ובבסיס ההצמדה (לממד המחירים לצרכן, למטבע, לא צמודה ועוד), במסלול פירעון המשכנתא והבדלים נוספים אותם יש לבחון, לחשב ולבדוק על ידי כלים לחישוב משכנתא.
✔️ הכירו את רפורמת בנק ישראל למשכנתא המאפשרת קבלת אישור עקרוני אחיד מכל חברות הבנקים בזמן מקוצר והגדלת ריבית הפריים עד שני שליש מהמשכנתא.

כתבות נוספות על משכנתא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדוק זכאות לחיסכון במשכנתא

✔️בדיקת ראשונית ללא עלות והתחייבות
✔️חיסכון במחזור משכנתא ומשכנתא חדשה
✔️שיפור ריביות ותמהיל משכנתא

שאלון בדיקת זכאות מאובטח

{{error.name}}
{{error.phone}}
{{error.typeMashkanta}}
{{item.validText}}
{{item.validText}}
{{successMhzor}}

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il