רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעלי ביטוח בריאות חייבים לקרוא את הכתבה הבאה

יונתן שלום
29 במרץ 2021
הוזילה בביטוחים

ביטוח בריאות הוא must לכל אדם שרוצה להבטיח את בריאותו ואת מצבה הכלכלי של משפחתו. אך ביטוחים כפולים ומיותרים שמוכרות לנו חברות הביטוח עולים לנו ביוקר ולא תמיד מספקים את המענה הנכון. כעת, בדיקה קצרצרה וחינמית תוכל לחסוך לכם אלפי שקלים. רוצים לחסוך? המשיכו לקרוא.

2020 תרד בדפי ההיסטוריה כ״שנת הקורונה״. השנה בה נגיף הקורונה נכנס לחיינו, שיתק את כלכלות העולם, עצר את מנועי הצמיחה וגרם לזינוק אסטרונומי באחוזי התמותה. בעוד שלא היה ניתן להיערך לכזו ״הפתעה״, ישנו לקח חשוב שעל כולנו לקחת מתקופה זו – כשזה מגיע לבריאות שלנו, עלינו להיערך ולהיות מוכנים לגרוע מכל.

בעשורים האחרונים ענף הבריאות הציבורי עבר תמורות מרשימות. ב-1994 עבר חוק ביטוח בריאות ממלכתי שמהותו הייתה להבטיח כי כל אזרח יפריש בכל חודש כספים לביטוח לאומי, ואלה ישמשו אותו בשעת הצורך לקבלת שירותים רפואיים בקופות החולים השונות. על פניו נראה הדבר כפתרון מצוין עבור האזרחים, בפועל לא היו הדברים כך.

סל הבריאות הציבורי אמנם עומד לצידנו במקרים רפואיים קלים יחסית, אך האמת היא שהוא לא כאן כדי לרוץ איתנו למרחקים ארוכים. במקרים של צורך בתרופות יקרות, ניתוחים בחו״ל וטיפולים מצילי חיים, הוא משאיר אותנו בגפנו ולמעשה לא עוזר לנו בכלל בדיוק באותם רגעים קריטיים בהם אנחנו צריכים אותו. החיים שלכם יקרים, אבל הטיפולים הרפואיים יכולים להיות יקרים יותר, ובמקרה כזה אין אף אחד שיעזור לכם.

המהפכה בשוק ביטוחי הבריאות

כמענה מתבקש לביצוע הלוקה של סל הבריאות הממלכתי, החלו חברות הביטוח להרחיב את שירותיהן ולהציע כיסויים פרטיים.

חליתם בסרטן? עברתם תאונת עבודה שגזלה את יכולתכם לעבוד? נדבקתם במחלה קשה שדורשת הוצאות טיפוליות שאין ביכולתכם לשלם? אם יש לכם את ביטוח הבריאות המתאים ייתכן וניצלתם מגזר דין מוות, וחשוב לא פחות – עשיתם זאת גם מבלי להיכנס לבור כלכלי הנובע מהוצאות רפואיות שאין ביכולתכם לממן.

האם אתם באמת יודעים מה אתם מקבלים מביטוח הבריאות שלכם?

עד הרפורמה של 2016 נטה התחום של ביטוח בריאות לטובתן של חברות הביטוח. גובה הפרמיה הממוצע עלה בעשור שקדם לכך בכ-300 אחוזים וביטוחי הבריאות הפכו למקור הרווח העיקרי של אותן חברות (בעיקר בזכות מכירת ביטוחים כפולים). הביטוחים לא היו אחידים, לא בכיסוי שהם מציעים ולא במחירים שהם גובים. כתוצאה מכך הייתם יכולים להיקלע למצב בו אתם משלמים הרבה מאוד כסף על ביטוח שאתם לא באמת צריכים ושבמקרה הצורך גם לא יכסה אתכם בצורה נכונה.

כיום, כ-5 שנים אחרי הרפורמה, הביטוחים שתוכלו למצוא בחברות הביטוח השונות כבר מיישרים קו אחד עם השני. המחירים נעים סביב אותו הציר, הגדרות הפוליסה ברורות ופשוטות, וקבלת הכספים נעשית עם פחות בירוקרטיה ופחות מלחמות עם חברת הביטוח.

ביטוח בריאות פרטי – מנוע הצמיחה של חברות הביטוח

אם אתם רוצים לעשות ביטוחים שונים עליכם לוודא כי הביטוחים מתאימים לצרכים שלכם. אם אתם עובדים בעבודות כפיים כנראה שתרצו לעשות ביטוח תאונות קשות, כי סביבת העבודה שלכם מסוכנת יותר. אם אתם יודעים שיש לכם במשפחה מחלה תורשתית שדורשת תרופות יקרות, יכול להיות שתרצו לעשות גם ביטוח תרופות שמחוץ לסל. כל אחד צריך ביטוח המותאם עבורו ומתייחס למצבו הבריאותי, גילו, עבודתו, מצבו הכלכלי ועוד.

כדי להמשיך לעשות רווחים חברות הביטוח עשו חישוב מסלול מחדש והבינו שהדרך להגיע לכיסם של המבוטחים היא לנצל את חוסר הידע שלהם בתחום. במקום להציע למבוטחים אך ורק את הביטוחים שהם צריכים החלו חברות הביטוח לדחוף ביטוחים כפולים וכאלה שהמבוטחים כלל לא צריכים. כתוצאה מכך כ-35% מבעלי ביטוחי הבריאות מחזיקים כיום בביטוח כפול ומשלמים כפול. עכשיו תחשבו בעצמכם אם אתם יודעים בדיוק על אילו ביטוחים אתם משלמים ואילו מהם אתם באמת צריכים..

הכירו את הנתונים של דו"ח מבקר המדינה: כ-80-90% מהביטוחים בקופות החולים מנוצלים על ידי המבוטחים. לעומת זאת, כשזה מגיע לביטוח בריאות פרטי, רק 44% אחוז מהביטוחים מנוצלים. כלומר, אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי, כנראה שאתם משלמים יותר מדי ומקבלים פחות מדי.

כך תוזילו את ביטוח הבריאות של ביתכם

חברות רבות החלו היום להיחלץ לעזרתם של המבוטחים ומציעות בדיקה חינמית של סל הביטוחים הפרטיים שבחזקת המבוטחים. אותן חברות יעברו איתכם על סדרת שאלות קצרצרה כדי להבין אילו ביטוחים אתם צריכים ואילו לא. כך תחסכו במרוצת השנים אלפי שקלים, מצד אחד, ותהיו ערוכים לכל מצב בריאותי שלא יגיע, מצד שני.

הרווח של החברות הללו למקרה שתהיתם מגיע רק במקרה שהן עוזרות לכם לעשות ביטוח שאתם באמת צריכים.

אם אתם לא בטוחים ב-100% על אילו ביטוחים אתם משלמים, כנראה שכמו הרוב המוחלט של האנשים גם אתם משלמים כפול ומכופל.

לבדיקה חינמית וקצרה של הביטוחים עליהם אתם משלמים לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

אולי יעניין אותך גם

צור קשר