מהן 10 הטבות מס לפנסיונרים שרובם לא מנצלים, ואיך תוכלו לנצל אותן?

עוז אספיר
01/03/2024

לא מעט הטבות מס לפנסיונרים נכנסו לתוקף בעשור האחרון: תיקון 190, תיקון 125 ד', סעיף 9א' ועוד.. אך עדיין רוב הפנסיונרים לא מממשים אותן בשל חוסר ידיעה מהם הזכויות שלהם.

אנחנו כאן כדי לפרוס בפניכם את כל הטבות המס שאתם זכאים להם לקראת הפרישה לפנסיה או במהלכה. ככה תמצאו הטבה אחת, אם לא שתיים שאתם זכאים לה בשווי של עשרות עד מאות אלפי שקלים.

הטבות מס לפנסיונרים
איזו הטבת מס מגיעה לך? [לחצו כאן] לבדיקה

תיקון 190 - הפיקדון שלכם שווה יותר

עברתם את גיל 60 וצברתם בחסכונות נזילים 300,000 ש"ח ומעלה? ברכות, אתם זכאים לתיקון 190 לחוק. זה מאוד נחמד ויש לזה הרבה השלכות חיוביות הנוגעות לכסף שיושב בפיקדון שלכם.

המשמעות הראשית היא שאתם יכולים למשוך את הרווחים מהפק”מ, תיק ני”ע או פוליסת החיסכון שלכם עם מס של 15% במקום 25% ללא התיקון לחוק או עבור אנשים אחרים.

בנוסף, אתם יכולים למשוך את הכסף כפנסיה חודשית פטורה ממס לכל החיים וללא תקרה. אם כל זה לא מספיק, אז תיקון זה מעניק הטבה בדמי הניהול, ביכולות העברה בין דורית של כספים ואפילו הלוואת על חשבון הכסף בפיקדון.

לניצול הטבות המס וקבלת הנחה בגובה 40% במיסוי לחצו כאן:

תיקון 125ד - הרווחתם ושילמתם מס? קבלו החזר

נולדתם לפני ה-1 בינואר של שנת קום המדינה? שיחקתם אותה. אתם יכולים להרוויח כסף בשוק ההון ולקבל החזר של 3,330 שקל בכל שנה. תחשבו על זה, מחיר של טיול קצר בחו"ל שאתם פשוט מעניקים למדינה מתוך פסיביות. והיי, עם כל הכבוד, נולדתם לפני קום המדינה, אז מגיע לכם ליהנות קצת מהטבות שהיא מנפקת לכם.

אגב, אם גם בין זוגכם נולד לפני 1.1.1948 יש לכם זיכוי זוגי שהוא 4,080 שקל בכל שנה. אם בא לכם להינות מההטבה גם בשנה שלא הרווחתם עליה כסף אתם יכולים לבצע "מכירה רעיונית" ולהינות מההטבה הזו. תיקון 125ד הינו תיקון חוק מהפכני שעשוי לזכות אתכם בעשרות אלפי שקלים באמצעות בדיקה מהירה, פשוטה ובטוחה!

לחצו כאן למעבר לשאלון – מלאו את פרטיכם וקבלו באופן מיידי את גובה הזכאות שלכם להטבות המס.

סעיף 9א - הטבת מס לקצבה שלכם תהיה יותר שלכם

הגעתם לגיל הפרישה ואתם מקבלים "קצבה מזכה"? אז אם עד 2011 הפטור ממס שלה היה מוגבל ל35%, ההגבלות הוסרו. זה אומר שהחל משנת 2012 הפטור שלכם ילך ויגדל עד לשיעור של 67% בשנת 2025, שזה מדהים. ההטבה הזו לא חלה אוטומטית, כדי לקבל אותה אתם צריכים להגיש בקשה מסודרת. אנחנו כאן בדיוק בשביל לעזור לכם עם וכל שנדרש מכם הוא לפנות כאן.

זכאותך להטבות מס לפנסיונרים – תיקון 190, תיקון 125ד, סעיף 9א ושאר הטבות המס שמתוארות בכתבה זו תלויות במספר גורמים, כמו סטטוס עבודתך, צבירת חסכונות של מעל ל- 300,000 ש"ח או גובה קצבת הפרישה.

מעל 26,514 ישראלים ביצעו בדיקת זכאות דרך המערכת, הבדיקה לוקחת פחות מדקה ומצריכה מענה על מספר שאלות בסיסיות. התחל בדיקת זכאות להטבות מס מהמדינה באמצעות בחירת סטטוס עבודתך.

תקנה 125 ה' - זיכוי מס על ריבית מתוכניות חיסכון

מגיע לכם זיכוי נוסף על מס המשולם על רווחי ריבית מתוכניות חיסכון, מדובר בפטור מס בגובה 35% מהקצבה המזכה, עוד כמה אלפי שקלים ליהנות מהם בחיים. שימו לב- את התיקון ניתן לנצל רק עבור אחד מבני הזוג לכן מומלץ לבצע בדיקה מי מבני הזוג גרף ריבית גבוהה יותר על חסכונותיו.

סעיף 9 (25) - הטבת מס לשכר הדירה בידיכם

עברתם לדיור מוגן ואתם משכירים את הדירה שבה התגוררתם? אין שום סיבה שתשלמו מס הכנסה על דמי השכירות. גובה הפטור יכול להגיע למחצית התשלום השנתי לבית אבות. שימו לב- הפטור אינו מתקבל באופן אוטומטי אלא ע"י הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה.

סעיף 9 (ג) - אין סיבה לשלם מס שבח כדי לעבור לדיור מוגן

מוכרים את הדירה כדי לרכוש זכויות בדיור מוגן? למה שתשלמו מס שבח? הרי מדובר בהחלפת דיור בדיור!
מס שבח הוא מס בגובה 25% מעליית הערך של הנכס מה שיכול לשמור בכיסכם מאות אלפי שקלים שאחרת סתם יבלעו בקופת המדינה. גם במידה ואתם מוכרים יותר מדירה אחת ניתן להשתמש בפטור ממס שבח עבור הדירה הראשונה ובפטור מתשלום מס שבח למטרת מעבר לדיור מוגן עבור השניה. מדובר על סכומים שיכולים לשדרג את רמת חייכם.


להתחלת בדיקת זכאות לעשרות הטבות המס לפנסיונרים מהמדינה – בחר בסטטוס עבודתך והמשך לשאלון זכאות חינמי:

סעיף 37 - לפקודת מס הכנסה תנו לבן/בת הזוג נקודת זיכוי נוספת!

תמיד כיף לקבל נקודות זיכוי אחרי הכל מדובר ב- 2,136 ש"ח נוספים בשנה שיכולים לשמש אתכם כמעט בכל תחום. לכן אם אחד מבני הזוג ממשיך לעבוד והשני הגיע לגיל פרישה או סובל (לא עלינו) מנכות או עיוורון, בן או בת הזוג שהמשיכו לעבוד עשויים להיחשב כ"יחיד מוטב" ואז יהיו זכאים לנקודת זיכוי נוספת. חשוב לנו שתדעו שגם אם לא ניצלתם את זכותכם לנקודת הזיכוי הנוספת יכול להיות שתוכלו לנצלה רטרואקטיבית ולהחזיר את המס ששילמתם לחינם.

סעיף 45 א' (ב) - בני/בנות 50 ומפקידים לפנסיה כעצמאיים? מגיע לכם הרבה יותר

החל מגיל 50 ניתן להפקיד על אותה תקרת שכר המזכה בהטבות מס 5.5% יותר ועדיין להיות זכאים לניכוי מס על ההפקדה. ההטבה אמנם לא מגדילה את תקרת התשלום המזכה בהטבות (23,496 ש"ח לשנה, נכון ל- 2022) אך מאפשרת להפקיד יותר מהסכום המוגבל בתקרה ולנקות מהמסכום החייב במס הכנסה.

תיאום מס - ממשיכים לעבוד אחרי היציאה לפנסיה? בדקו שאינכם משלמים יותר מידי!

החלטתם שהעבודה היא חייכם ודווקא כן בשבילכם? כל הכבוד! עכשיו שימו לב שהמדינה לא מתבלבלת בין הפנסיה לעבודה נוספת אחרת תשלמו עליה מס עד גובה 47%! נדרש תיאום מס ומיד, ניתן לעשותו גם רטרואקטיבית.

סעיף 9 (7א') - הטבת מס להשארת המענק פרישה שלם בידכם

קיבלתם מהמעסיק מענק פרישה בגובה השכר חודשי כפול מספר השנים שעבדתם עבורו? מעולה עכשיו אם השכר החודשי היה נמוך מ-12,640 ש"ח מגיע לכם לקבל אותו פטור ממס. במידה והשכר היה גבוה יותר, ניתן לפרוש את המס על פני 6 השנים הבאות כדי לרדת את מדרגת המס שתשלמו במידה וההכנסה בשש השנים הקרובות תהיה נמוכה יותר.

דרשו את מה שמגיע לכם

בישראל אוהבים לומר "נותנים לך תיקח", אבל המדינה נותנת הטבות מס מפליגות לגמלאים והם – לא לוקחים. הטבות המס הללו נקבעו לפני למעלה מעשור בשנת 2012 ונקראים "התיקון לפקודת מס הכנסה לפנסיונרים". הטבות המס אלו עלולות להסתכם באלפי ועשרות אלפי שקלים בשנה. 

למה רוב הגמלאים לא מנצלים את הטבות המס שהוענקו להם? כי כדי לקבל את ההטבות הללו צריך לפנות באופן אקטיבי ולהגיש בקשה. מה שיעשה עבורכם כל סוכן פנסיוני תמורת עמלה שולית. רוב הפנסיונרים נשארים פסיביים ולא מגישים בקשה. 

אז אם אתם פטריוטים מהסוג שמעדיף להעניק למדינה עשרות אלפי שקלים בשנה זה בסדר, אם אתם מעדיפים להשאיר את הכסף אצלכם – הנה רשימת ההטבות המקיפה ביותר שנעשתה עד כה עבור כלל ההטבות שאתם זכאים להם:

עוז אספיר
עוז אספיר
מתכנן פיננסי בכיר ומנכ"ל יחידה פיננסית – פלס רימונים. בוגר תואר ראשון BA במנהל עסקים וכלכלה ותואר שני (MBA) בכלכלה בקריה האקדמית אונו. 22 שנות ניסיון בבתחום הפנסיוני, פרישה, פתרונות לכספים פנויים, פתרונות מיסוי, התמחות בפיזור להשקעות אלטרנטיביות ובניית תכנון פיננסי המתאים ביותר ללקוחות. מספר רישיון - 040541757
בדוק זכאותך להטבות מס לפנסיונרים
התחל בדיקת זכאות באמצעות בחירת סטטוס עבודתך

תוכן עניינים

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]