שמענו

בני 60+? בזכות התיקון לחוק 190 הפלוס שלכם בעו"ש רק יגדל

איתי סגל
23 במרץ 2021

תיקון לחוק 190 לפקודת מס הכנסה מסייע לפנסיונרים רבים לחסוך בשם החוק עשרות אלפי שקלים בתשלומי מיסוי מיותרים באמצעות הטבת מס מהפכנית. מי זכאי להטבה וכיצד מיישמים אותה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

מס
קבלו הטבת מס בשווי עשרות אלפים ללא בירוקרטיה

כל מי שמתקרב או עבר את גיל 60 מבין את חשיבות קצבת הזקנה, גם במשרד האוצר הבינו את מרכזיות הקצבה וחשבו על דרך לעודד פנסיונרים לחסוך.

כך, נכנס בקריאה שלישית התיקון לחוק 190 המגדיל את מגוון הפטורים מתשלומי מס על משיכת הקצבה ומאפשר חיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים לעומת שמירת הכסף בעו"ש או בפקדונות אחרים.

ההוצאות גדלות, ביטוחים ותרופות הופכים לנתח מרכזי מהתקציב החודשי ופתאום המשכורת יורדת, ואזרחי הדור השלישי נאלצים להתמודד עם קצבה נמוכה יחסית להכנסותיהם עד היום.

המצב לא חייב להיות כזה, התיקון לחוק 190 מעניק לזכאים הטבות מס ייחודיות בקופת הגמל שלהם, הוא פותח נזילות מלאה בכספי הקרן ואף מאפשר הורשה של קופת הגמל במקרה של מוות.

בני 60+ וצברתם מעל 300 אלף ש"ח בחיסכון נזיל? התאמתך להטבת המס תיקון 190 הינה גבוהה! ניתן להתחיל את הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס עבודתך!

איך זה עובד?

התיקון ל-190 נוצר כדי לאפשר הפקדה של כסף פנוי מחשבון העו"ש ומתיקי ההשקעות לקופות הגמל. בפועל, התיקון מאפשר להפקיד כספי חיסכון פרטיים לקופת הגמל, ובעצם כך לזכות בכל תקופת החיסכון מכל היתרונות הייחודיים של קופת גמל בהשוואה לחסכונות אחרים.

בהגיע לגיל 60 ניתן יהיה למשוך את הכסף כקצבה חודשית פטורה ממס, או במשיכה חד פעמית בתנאי מס מעולים לעומת כל חסכון אחר.

המשמעות היא שאלו העונים על התנאים
,
יוכלו להרוויח מהתשואה בקרן ולהנות מ-100% הנחה במיסוי במידה ויבחרו בחלוקת הכסף לקצבה חודשית. אם יבחרו במשיכה של הסכום הצבור בפעימה אחת, יהנו מתשלום של 15% מס בלבד (על הרווח הנומינלי) במקום 25% מס רווחי הון (רווח ריאלי).

כך, יוכלו אלו המתקרבים לגיל 60 לבצע הפקדה או מספר הפקדות בכל סכום לקופת הגמל. הכספים יהנו מניהול בקופת הגמל ויאפשרו משיכה עם הקלות מס חסרות תקדים בהגיע לגיל 60 ובהתאם לתיקון החוק.

בני 60+ וצברתם מעל 300 אלף ש"ח בחיסכון נזיל? התאמתך להטבת המס תיקון 190 הינה גבוהה! ניתן להתחיל את הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס עבודתך!

איך תוכלו להרוויח מזה?

מאז הוצאת התיקון, מספר לא מבוטל של אזרחי הגיל השלישי זכו להנות מההקלות ולחסוך בענק.

פנסיונר בן 62 מראש פינה לדוגמא, מקבל את קצבת הפנסיה שלו וחסך כמליון שקלים!

מ. רוזלנפלד מחיפה
החזיק קרוב ל-2 מליון שקלים בקופות הגמל והפנסיה שלו.

ע. לוי בת 67 מבאר שבע נעזרה ביועץ מוסמך ושחררה כספי פקדונות אחרים לתוך קופת הגמל שלה ותזכה לפי תיקון 190 לחוק בהטבות מס ייחודית.
בעזרת ייעוץ והכוונה נכונים, פנסיונרים רבים יכולים לחסוך בכך שימנעו מתשלום מיסוי שלא לצורך בהתאם לתיקון החוק ובעזרת בדיקת זכאות מהירה ומדוייקת.

מי זכאי להטבה?

זכאות ההטבה מותנית בכמה פרמטרים שונים ביניהם גיל, סכום החיסכון, מיקום החסכונות וסכום הקצבה החודשית. את הזכאות תוכלו לברר באמצעות השאלון החכם – לחצו כאן וחשבו זכאותכם.

במעמד הבדיקה תזכו גם לדוח השוואת תשואת החסכונות שלכם מול אלטרנטיבות השקעה בשוק הפתוח אצל כל החברות הגדולות בישראל. כמובן שכלל הדוח הוא חלק מהשירות ולא מחויב בעלות כספית או בהתחייבות כלשהי.

באמצעות היועץ תוכלו לראות האם את ממקסמים את הרווחים על החסכונות שלכם ואיפה תוכלו להרוויח יותר. אתם במרחק של בדיקה מהירה אחת ופחות מדקה כדי לגלות כמה כסף תוכלו להחזיר לעצמכם לכיס.

בני 60+ וצברתם מעל 300 אלף ש"ח בחיסכון נזיל? התאמתך להטבת המס תיקון 190 הינה גבוהה! ניתן להתחיל את הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס עבודתך!

בדיקת זכאות להטבת מס תיקון 190

בחר את סטטוס עבודתך