איתי סגל

איתי סגל

תחקירן ראשי
מומחה בתחום הביטוחים והבריאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עליה לצורך ירידה, איך נראה השוק כשאפקט הקורונה מתחיל להתפזר ?

אם עברתם את גיל 50 ואתם מחזיקים במעל ל-500,000 ₪ בהון נזיל או השקעות, הכתבה הבאה תפזר הרבה מהעשן סביב השוק מהשנה האחרונה.

איתי סגל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
מרץ 7, 2021

בואו נדבר יש ולעניין, מאז צניחת השוק במרץ, התשואה המצטברת רק ממשיכה לעלות ומי שניהל נכון את ההון שלו כנראה עשה רווח נאה. המשקיע החכם לא נבהל מהירידות החדות ולא קיבע את ההפסדים מהנפילה של מרץ. כנראה שהוא גם הצליח לנצל את העלייה בשוק לחיזוק ושיפור תיק ההשקעות ולמקסום הרווח. השאלה היא האם הוא יכול היה להרוויח הרבה יותר? התשובה היא כן.

התשואה השנתית המצטברת בשנת 2019, עלתה בממוצע ב-11.77%, וב-2020 ב-4.58% נוספים, זה אומר 16.89% תשואה בשנתיים האחרונות. קופות מסוימות הגיעו גם ל-25 ו-30 אחוזים בממוצע התשואה המצטברת ב-2020 בלבד! גם אלו שהגיעו לתשואה דומה וגם אלו שעכשיו מבינים שאולי יכלו להרוויח יותר, צריכים להבין אילו עובדות רלוונטית נחשפות רק עכשיו, עם פיזור מסך העשן של הקורונה. בדוק כבר עכשיו ללא עלות או התחייבות אם אפשר לנהל את התיק שלך הרבה יותר טוב, או שאתה יכול להמשיך לקרוא ולגלות את כל מה שנחשף אחרי שענן הקורונה מתחיל להתפזר.

אנו מדגישים: שוק ההון בנוי על צמיחת המשק והתנהלות חכמה יותר ממשקיעים אחרים. גם אם הרווחתם והרווחיות שלכם מספקת אתכם, ישנם פרמטרים נוספים כמו סיכון, הצלחה בטווח הארוך ומשתנים שונים שכדאי לבדוק למען ביטחון ההשקעות שלכם וביטחון הצלחתכם העתידית והנוכחית.

במהלך אפקטיבי שביצע דונלד טראמפ, הזרים הבנק הלאומי של אמריקה כסף לכלכלת המסחר במטרה לעצור את הבהלה שנגרמה מירידת הבורסה במרץ 2020. עם זאת, משנת 2008 החוב הלאומי בארה"ב כמעט והכפיל את עצמו ובקרוב יצטרך הממשל להשקיע הון רב בפתיחת מוסדות החינוך ובשיקום הכלכלה הפנימית. דבר נוסף שהיה נחשב עד היום לבלתי תלוי וחסר השפה קיבל תפנית דרסטית.

משקיעים בקרנות השתלמות, קופות גמל או ניירות ערך? קחו 2 דקות ותרוויחו המון ידע וכנראה גם המון כסף.

 

משקיעים פרטיים שעד היום לא נחשבו כבעלי השפעה נמצאים בכמות גבוהה ועולה מדי תקופה. הגישה לגביהם קיבלה מפנה חד בעקבות המקרה של חברת Gamestop. אלפי משקיעים פרטיים שינו את תנודת השוק והשפיעו על ערך החברה ופגעו בחברות הגדולות שפעלו בהתאם לירידת ערך החברה. במידה והשוק יראה ירידה קלה ומוסברת, המשקיע הפרטי שלעתים מכונה "המשקיע הטיפש", עלול למשוך את כספו בפחד מירידה גדולה ולגרור לצניחה אגרסיבית של כלל השוק. המחסור במקומות עבודה והאבטלה הגבוהה עלולה לגרור משיכה של כספיהם וליצור אפקט פרפר על השוק כולו.

 

באוקטובר 2020 פרסמה הלמ"ס כי אחוזי האבטלה בישראל עמדו על קרוב ל-20%, כדי לסבר את האוזן במשבר הכלכלי של 1929 אחוזי האבטלה בארה"ב לא היו רחוקים מכך (25%). במקרה זה, הקריסה הייתה מסיבית ונמשכה קרוב ל-20 שנה עם ירידה דרסטית בכל אספקט.

 

מסיבות אלו ונוספות, מדד השילר נמצא במצב הגבוה ביותר שהיה מאז 2008 ומשקיעים חכמים שמבינים לאן הרוח נושבת, פונים לעדכן את קופות הגמל שלהם ולהכין את תיק ההשקעות שלהם לעתיד המתקרב. הכנה בצורה הטובה והאופטימלית להימנעות מהפסדים וליצור רווח יכולה להתבצע רק באמצעות מומחים ואשפים בתחום.

 

חושב שהתיק שלך מנוהל טוב? מצויין! בוא לבדוק אם אפשר לנהל אותו אפילו טוב יותר!

פורטל הפיננסים שמענו, בשיתוף פעולה עם מיטב המומחים המובילים בארץ, ארגן לכם בדיקה ללא עלות וללא התחייבות לתיק ההשקעות שלכם.

בואו להבין איך תצליחו להרוויח כמה שיותר מההון שלכם ולוודא שאתם ממקסמים את הרווחים היום. וחשוב מזה – נמנעים מהפסדים קשים.