דרמה במשכנתאות ושפל הריביות: הישראלים יחסכו עשרות אלפי שקלים במשכנתא

איתי סגל
23 במאי 2021

דווקא בתקופה כמו זו, ובניגוד לדעה הרווחת, ריביות המשכנתא הגיעו לשפל חדש ואתם יכולים להרוויח. הוסרה מגבלת הפריים, התחרות בין הבנקים בשיא כל הזמנים וזו הזדמנות מצויינת שעליכם לנצל עכשיו לפני שהריביות עולות בחזרה. הרפורמה החדשה של בנק ישראל משנה לגמרי את חוקי המשחק, בני 28-69 ומשלמים על משכנתא?
הכתבה הבאה היא בגדר חובה עבורכם!

ריבית בנק ישראל

מה קרה?

בנק ישראל בהצהרה דרמטית: ביטול מגבלת ריבית הפריים במשכנתאות.

המשמעות – הסרת המגבלה על לקיחת משכנתא במסלול ריבית פריים שהיה מוגבל עד כה ל-⅓ מהמשכנתא ל-⅔ מהרכב המשכנתא. ריבית צמודת פריים נחשבת לריבית האטרקטיבית ביותר בעבור הצרכנים ולכן הפעולה הזו צפויה להוזיל את תשלומי המשכנתא באופן משמעותי בעבור ציבור הלווים בישראל.

לאחר שההוראה נכנסה לתוקף עלה כי הבנקים לא החלו ליישם את הרפורמה והמשיכו למכור משכנתאות בריביות יקרות יותר שלא תואמות את הצהרת רפורמת בנק ישראל.

בדיקת זכאות להוזלה משמעותית בלקיחת המשכנתא או מחזור משכנתא קיימת תלויה במספר גורמים, כמו סטטוס המשכנתא שלך. התחל את הבדיקה מיידית ותוכל ליהנות מחיסכון של עשרות עד מאות אלפי שקלים.

מה אומרת הרפורמה במילים פשוטות

השנה בנק ישראל הוריד את מגבלת ריבית הפריים במשכנתאות, ריבית זו הינה הריבית האטרקטיבית ביותר בעבור הצרכנים. הוא עשה זאת במטרה לאפשר לציבור למחזר הלוואות ולקחת הלוואות חדשות עם תשלום חודשי נמוך יותר, בשל הריבית הנמוכה, והצפי שתישאר נמוכה לתקופה ארוכה, אך אי אפשר לדעת מתי ירימו שוב את הריביות וייקרו את המשכנתאות.

כיצד תוכלו לחסוך במשכנתא?

במידה ואתם עומדים לקראת לקיחת משכנתא חדשה, או במידה ואתם משלמים על משכנתא קיימת כבר שנים רבות – בזכות רפורמת בנק ישראל קיים סיכוי גדול כי תוכלו לחסוך בתשלומים החודשיים באמצעות תהליך של מחזור משכנתא מקצועי עם יועץ משכנתאות מוסמך אשר מבין בכל מסלולי מחזור המשכנתא ויוכל להכווין אתכם לכיוון העסקה הרצויה ביותר.

חשוב לציין – בדיוק כפי שלא תלכו לבית משפט ללא עורך דין, או תפנו למס הכנסה ללא רואה חשבון,
כך גם בכל מה שקשור ללקיחת משכנתא דרך הבנק מומלץ להיוועץ עם יועץ משכנתאות מוסמך שילווה אתכם בתהליך באופן מלא ויעזור לכם להימנע מטעויות גורליות ובעלות משמעות כלכלית עצומה.

יועץ משכנתאות מוסמך מחזיק באינטרסים כמו שלכם והדחף שלו הוא להשיג עבורכם את החיסכון המקסימאלי או לעזור לכם לקבל את העסקה המשתלמת ביותר.

מעל 18,912 ישראלים ביצעו בדיקת התאמה להוזלת המשכנתא, ורבים כבר הוזילו את תשלומי המשכנתא. 

התחל את הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס המשכנתא שלך והצטרף לחוסכים! 

בדיקת זכאות להוזלת המשכנתא על בסיס רפורמת בנק ישראל

בחר את סטטוס המשכנתא שלך והתחל בבדיקה מהירה