שמענו

האוצר בצעד מהפכני: הגדלת רכיב הפריים תקטין לישראלים את החזר המשכנתא בעשרות אלפי שקלים

איתי סגל
23 במאי 2021

דווקא בתקופה כמו זו ובניגוד לדעה הרווחת, ריביות המשכנתא הגיעו לשפל חדש ואתם מרוויחים. הוסרה מגבלת הפריים, התחרות בין הבנקים בשיאה וזו הזדמנות מצויינת שעליכם לנצל עכשיו לפני עליית הריביות. ומה לגביי התזמון בלקיחת משכנתא חדשה? מסתבר שזו התקופה הטובה ביותר עבורך

ריבית בנק ישראל
הוזילו את המשכנתא הקיימת\עתידית שלכם בלחיצה [כאן]

מה קרה?

בנק ישראל יצא בהצהרה דרמטית: ביטול מגבלת ריבית הפריים במשכנתאות.

המשמעות? הסרת המגבלה על לקיחת משכנתא והגדלת רכיב הפריים שהיה מוגבל עד כה ל-⅓ מהמשכנתא ל-⅔ מהרכב המשכנתא. ריבית צמודת פריים נחשבת לריבית האטרקטיבית ביותר עבור הצרכנים ולכן הפעולה הזו צפויה להוזיל את תשלומי המשכנתא בעשרות עד מאות אלפי שקלים.

בפרסום ההודעה לציבור מציין המפקח על הבנקים, מר יאיר אבידן כי:
"נקטנו בצעד זה מתוך רצון להקל עם ציבור הלווים. בכוחה של ביטול המגבלה להגדיל את הגמישות ומגוון האפשרויות העומדות בפני הלווים ואף להוזיל במידת מה את תשלום המשכנתא החודשי. במקביל חשוב להדגיש את חשיבות הצורך בשיקול דעת מוקפד של הלווה בעת בחירת סל משכנתא על מנת להביא בחשבון את העלויות והסיכונים הקיימים בכל אחד מהמסלולים."

אולם, לאחר אישור ההוראה על ידי בנק ישראל עלה כי הבנקים לא מיישמים את הרפורמה וממשיכים למכור משכנתאות בריביות יקרות יותר שלא תואמות את הצהרת רפורמת בנק ישראל.

זכאות להוזלת עסקת המשכנתא הקיימת או העתידית שלך תלויה במספר גורמים, לדוגמא גיל, סטטוס המשכנתא שלך ושווי הנכס. התחל בדיקת התאמה לחיסכון משמעותי באמצעות בחירת סטטוס המשכנתא שלך.

כיצד תוכלו לחסוך במשכנתא?

את חלון ההזדמנויות הקיים בזכות הרפורמה ניתן לנצל באמצעות הליך מקצועי של אבחון עסקת המשכנתא הקיימת\העתידית שלכם על ידי יועץ למשכנתאות מוסמך ובעל ניסיון רב.
ההוזלה אינה מתעדכנת באופן אוטומטי, הישראלים יצטרכו לדרוש את ההוזלה באמצעות מיחזור משכנתא או בניית תמהיל משכנתא איכותי למשכנתא עתידית.

בדיוק כפי שלא תלכו לבית משפט ללא עורך דין, או תפנו למס הכנסה ללא רואה חשבון, כך גם לא תרצו לפנות לבנק ללא יועץ משכנתאות מטעמכם שמחזיק באינטרסים שלכם ומרוויח רק בתנאי שאתם חסכתם כמה עשרות או מאות אלפי שקלים, ויותר חשוב – תמנעו מטעויות מרות וגורליות בשווי מאות אלפי שקלים. 

מעל 24,912 ישראלים ביצעו בדיקת זכאות להוזלת המשכנתא הקיימת\העתידית שלהם. התחל את הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס המשכנתא שלך והצטרף לחוסכים! 

בדיקת זכאות להוזלת המשכנתא

בחר את סטטוס המשכנתא שלך

כבר חסכת בתשלומי המשכנתא באמצעות הגדלת רכיב הפריים?

בדיקה מקצועית ומהירה על ידי יועץ משכנתאות מוסמך
לוקחת 60 שניות
ומתבצעת לגמרי בחינם
באמצעותה תוכל לחסוך בעד מאות אלפי שקלים בהחזר המשכנתא!