איתי סגל

איתי סגל

תחקירן ראשי
מומחה בתחום הביטוחים והבריאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שנת 2021 מאירה פנים ללוקחי המשכנתאות החדשים

בנק ישראל משנה את חוקי המשחק ופותח הזדמנות ללוקחי המשכנתאות להוזיל משמעותית את תשלומי הריבית.

שמענו טיפ: הידיעה המוצגת יכולה לסייע באופן משמעותי בהבנה של מהות המשכנתא והשינוי החדש, עם זאת, מומלץ להיוועץ במומחה בתחום כדי להבין איך אפשר לשפר את תנאי המשכנתא ולצמצם את ההחזר הכולל והחודשי.

 
איתי סגל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
מרץ 6, 2021

תשלומי ריביות מהוות חלק מרכזי מתשלום המשכנתא, לרוב משכנתא של מיליון שקלים יכולה להוביל לריביות בשווי של 400 אלף ש"ח ויותר. המשמעות היא שתשלום חודשי של 4,000 ש"ח לדוגמה, יכסה את הריביות רק כעבור יותר מ-8 שנים! אם עדיין לא רכשתם משכנתא, יש לנו חדשות טובות ורעות.

הטובות: המצב עומד להשתנות.

הרעות: אי אפשר לדעת לכמה זמן.

בנק ישראל יזם רפורמה שתיכנס לתוקפה בימים אלו (פברואר 2021) ותאפשר את לקיחת ההלוואה במסלול פריים של ⅔ (במקום ⅓ כמו שהיה עד היום). מה זה אומר? עד היום, משכנתא היה אפשר לקחת בשלושה מסלולים כשאחד מהם היה מסלול הפריים. זהו מסלול אטרקטיבי מאוד כי הוא צמוד לפריים (שנקבע ע"י בנק ישראל) ומחושב כפריים מינוס, בשנים האחרונות היא נעה על כ-1.6 אחוז בלבד. לפריים יתרון נוסף: הוא מאפשר סגירה של המסלול בכל שלב ללא עמלת פירעון (קנס).

עד היום רוכשי המשכנתא נהנו מתנאי מסלול הפריים רק לשליש מההלוואה, השינוי האדיר מאפשר לקחת את המשכנתא לשני שלישים ממנה, תהליך שמתפרש למאות אלפי שקלים בתשלומי ריביות וקנסות שלא לצורך. לישראלים רבים הנתונים האלו חדשים והמידע נשמע כמו סינית או נורווגית ולכן הם מתייעצים עם מומחים למשכנתאות כדי להשיג את העסקה המשתלמת ביותר עבורם. 

למי מתאימה הרפורמה החדשה?

      אלו שרוצים משכנתא אך לא חושבים שיעמדו בה – במסלול הפריים ההחזר החודשי נמוך בדרך כלל כי הוא בריבית של פריים מינוס.

      כל מי שמעוניין לרכוש משכנתא וצפוי להיכנס אליו סכום כסף בשנים הקרובות – במסלול פריים אין עמלת פירעון (קנס) ולכן הגדלת נתח המשכנתא כפריים תסייע בחיסכון של סכומי עתק!

      זוגות צעירים המחפשים משכנתא משתלמת– בגלל שמסלול פריים הוא בריבית נמוכה, תוכלו להוזיל משמעותית את התשלום החודשי.

כדי לבדוק עד כמה הרפורמה החדשה יכולה לעזור יצרנו קשר עם אורטל, בת 35 ושוכרת דירה בראש העין. חיברנו בינה לבין אחד מיועצי המשכנתאות המובילים בארץ והתוצאות הפתיעו גם אותנו. אחרי שיחה אחת, ראתה אורטל איך היא תוכל לקחת משכנתא ולחסוך מאות שקלים בתשלום החודשי בהשוואה לשכר הדירה שהיא משלמת היום.

"מיכאל (יועץ המשכנתאות) הראה לי איך אני לוקחת משכנתא בתנאי הרפורמה החדשים, וכמה אני יכולה לחסוך, לא הצלחתי להסתיר את ההתרגשות ולעצור את הדמעות!" סיפרה אורטל. "במיוחד בתקופה הזו שהתשלומים לא מפסיקים וקשה לשמור על משק בית רגיל, משכנתא בתשלום חודשי שהוא אפילו נמוך יותר משכר הדירה עוזרת לי לראות אור בקצה המנהרה ולקבל בית בסופו של דבר", היא הוסיפה.

אתר שמענו נלחם לחשוף מידע שהבנקים והמדינה לא רוצים שתדעו, לכן יצרנו קשר עם מיטב המומחים בתחום כדי לתת לכם את הסיכוי הטוב ביותר לנצל את השינויים והרפורמה החדשה עוד היום לפני שבנק ישראל ישנה שוב את התנאים.

השאירו פרטים וקבלו תוך פחות מ-24 שעות שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות. המומחים יבדקו את הפרטים שלכם, ויסייעו לכם להתאים תכנית התואמת את הצורך שלכם היום. במידה ואתם כבר בתהליך לרכישת משכנתא או כבר כשתם כזו, הם יוודאו שאתם מקבלים את התנאים הכי טובים ובדרך הכי משתלמת.

 

הגיע הזמן שתחזירו לבנק רק את מה שמגיע לו ולא יותר מזה

נכון לתאריך 06/03/2021 ניתן לבצע בדיקת זכאות להוזלה.
כתבה בוואלה

כמה החיים שלכם שווים ?

יש לכם ביטוח פרטי? אתם משלמים מעל 250 ש"ח בחודש? העדכון האחרון של הפוליסה היה לפני 2019? כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא את הכתבה!

קופות גמל

אם אתם חוסכים ומחפשים תכנית חיסכון עם אפיק השקעה נוח ופשוט, שיכול להניב תשואה גבוהה יותר מהריבית בבנק ולשמור על כספכם זמין בכל עת – קופת גמל להשקעה היא המקום בשבילכם.