איתי סגל

איתי סגל

תחקירן ראשי
מומחה בתחום הביטוחים והבריאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

חדשות טובות לבעלי משכנתאות: אתם יכולים לחסוך עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים!

בנק ישראל משנה את חוקי המשחק ופותח הזדמנות לבעלי משכנתאות להוזיל משמעותית את תשלומי הריבית על המשכנתא.

שמענו טיפ: הידיעה המוצגת כאן יכולה לסייע באופן משמעותי במחזור ושיפור תנאי משכנתא, מומלץ להיוועץ במומחה בתחום כדי להבין איך אפשר לשפר את תנאי המשכנתא ולצמצם את ההחזר הכולל והחודשי.

איתי סגל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
מרץ 7, 2021

תשלומי ריביות מהוות חלק מרכזי מתשלום המשכנתא, לרוב משכנתא של מיליון שקלים יכולה להוביל לריביות בשווי של 400 אלף ש"ח ויותר. המשמעות היא שתשלום חודשי של 4,000 ש"ח לדוגמה, יכסה את הריביות רק כעבור יותר מ-8 שנים! למשלמי המשכנתאות הנתונים האלו לא חדשים והם מבינים שצמצום וחיסכון בתשלומי הריבית יכול להוזיל משמעותית את התשלום החודשי או לקצר את זמן התשלום למשכנתא.

לכן, יזם בנק ישראל רפורמה שתיכנס לתוקפה בימים אלו (פברואר 2021) ותאפשר את לקיחת ההלוואה במסלול פריים של ⅔ (במקום ⅓ כמו שהיה עד היום). כלומר, נפתחה לתקופת זמן בלתי ידועה, האפשרות לעדכן את תנאי המשכנתא ולבדוק איך ניתן למחזר או לשפר משמעותית את תנאי ההחזר ברפורמה החדשה.

למי מתאימה הרפורמה החדשה?

  • משלמי משכנתא המתקשים לעמוד בתשלום החודשי – במסלול הפריים ההחזר החודשי נמוך בדרך כלל כי הוא בריבית של פריים מינוס.
  • משלמי משכנתא שקיבלו סכום כסף ומעוניינים לקדם את סגירת המשכנתא – במסלול פריים אין עמלת פירעון (קנס) ולכן הגדלת נתח המשכנתא כפריים תסייע בחיסכון של סכומי עתק!
  • משלמי משכנתא טריים שעדיין לא סיימו לשלם את הריבית – בגלל שמסלול פריים הוא בהחזר חודשי נמוך, תוכלו להוזיל משמעותית את התשלום החודשי.
  • משלמי משכנתא שנותר להם בתשלום מעל-400 אלף שקלים – גובה החיסכון הצפוי בהרכב הריבית החדש שווה כמה עשרות אלפים ויתכן מאות אלפים, לכן זהו מהלך רווחי לנושאי עול המשכנתא.
  • כל מי שרוצה למחזר או להגדיל את המשכנתא לרכישת נכס נוסף/שדרוג הנכס הקיים – הריבית הנמוכה יחד עם פריסה להרבה שנים תוכל להוביל להגדלת המשכנתא בלי השפעה משמעותית על ההחזר החודשי.

כדי לבדוק עד כמה הרפורמה החדשה יכולה לעזור יצרנו קשר עם נטלי, בת 33 מבת ים ומשלמת משכנתא כ-3 שנים. חיברנו בינה לבין אחד מיועצי המשכנתאות המובילים בארץ והתוצאות הפתיעו גם אותנו. אחרי שיחה אחת, ראתה נטלי איך היא תוכל לחסוך מאות שקלים בתשלום החודשי וכמאות אלפי שקלים בתשלום הריביות הכולל.

"מיכאל (יועץ המשכנתאות) הראה לי איך אני ממחזרת את המשכנתא ברפורמה החדשה, וכמה אני יכולה לחסוך, לא הצלחתי לעצור את הדמעות כשגיליתי שכמעט שילמתי 150 אלף שקל לבנק, על פארש!" סיפרה נטלי. "במיוחד בתקופה הזו שהילדים בבית כל היום ואי אפשר למצוא עבודה, הורדה בתשלום המשכנתא החודשי עוזר לי לראות אור בקצה המנהרה ולקבל אוויר לנשימה", היא הוסיפה.

 

אתר שמענו נלחם לחשוף מידע שהבנקים והמדינה לא רוצים שתדעו, לכן יצרנו קשר עם מיטב המומחים בתחום כדי לתת לכם את הסיכוי הטוב ביותר לנצל את השינויים והרפורמה החדשה לפני שהיא תשתנה חזרה.

 

השאירו וגלו תוך זמן קצר מהו גובה ההוזלה שתוכלו להשיג בתשלומי המשכנתא שלכם, וכמה כסף תוכלו לחסוך בשינוי הריבית! השיחה אינה מותנית בהתחייבות או כל תשלום בעבורה.

 

הגיע הזמן שתחזירו לבנק רק את מה שמגיע לו ולא יותר מזה

נכון לתאריך 07/03/2021 ניתן לבצע בדיקת זכאות להוזלה.
כתבה בוואלה

כמה החיים שלכם שווים ?

יש לכם ביטוח פרטי? אתם משלמים מעל 250 ש"ח בחודש? העדכון האחרון של הפוליסה היה לפני 2019? כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא את הכתבה!

קופות גמל

אם אתם חוסכים ומחפשים תכנית חיסכון עם אפיק השקעה נוח ופשוט, שיכול להניב תשואה גבוהה יותר מהריבית בבנק ולשמור על כספכם זמין בכל עת – קופת גמל להשקעה היא המקום בשבילכם.