רוצים טיפים להכנסה פסיבית?

חדשות טובות לבעלי משכנתאות: רפורמה חדשה חוסכת לכם עשרות אלפי שקלים

איתי סגל
23 במרץ 2021
בנק ישראל משנה את חוקי המשחק ופותח הזדמנות ללוקחי המשכנתאות להוזיל משמעותית את תשלומי הריבית.
משכנתאות

תשלומי ריביות מהוות חלק מרכזי מתשלום המשכנתא, לרוב משכנתא של מיליון שקלים יכולה להוביל לריביות בשווי של 800 אלף – 1.2 מיליון ש"ח.
המשמעות היא שתשלום חודשי של 4,000 ש"ח לדוגמה, יכסה את הריביות רק כעבור יותר מ-10 שנים!
למשלמי המשכנתאות הנתונים האלו לא חדשים והם מבינים שצמצום וחיסכון בתשלומי הריבית יכול להוזיל משמעותית את התשלום החודשי או לקצר את זמן התשלום למשכנתא.

לכן, יזם בנק ישראל רפורמה שתיכנס לתוקפה בימים אלו (פברואר 2021) ותאפשר את לקיחת ההלוואה במסלול פריים של ⅔ (במקום ⅓ כמו שהיה עד היום). כלומר, נפתחה לתקופת זמן בלתי ידועה, האפשרות לעדכן את תנאי המשכנתא ולבדוק איך ניתן למחזר או לשפר משמעותית את תנאי ההחזר ברפורמה החדשה.

על מנת לבדוק את זכאותכם להוזלה בעקבות הרפורמה בחר את השירות המבוקש

למי מתאימה הרפורמה החדשה?

  • משלמי משכנתא המתקשים לעמוד בתשלום החודשי – במסלול הפריים ההחזר החודשי נמוך בדרך כלל כי הוא בריבית של פריים מינוס.
  • משלמי משכנתא שקיבלו סכום כסף ומעוניינים לקדם את סגירת המשכנתא – במסלול פריים אין עמלת פירעון (קנס) ולכן הגדלת נתח המשכנתא כפריים תסייע בחיסכון של סכומי עתק!
  • משלמי משכנתא טריים שעדיין לא סיימו לשלם את הריבית – בגלל שמסלול פריים הוא בהחזר חודשי נמוך, תוכלו להוזיל משמעותית את התשלום החודשי.
  • משלמי משכנתא בעלי יתרת תשלום מעל-400 אש"ח – גובה החיסכון הצפוי בהרכב הריבית החדש שווה כמה עשרות אלפים ויתכן מאות אלפים, לכן זהו מהלך רווחי לנושאי עול המשכנתא.
  • כל מי שרוצה למחזר או להגדיל את המשכנתא לרכישת נכס נוסף/שדרוג הנכס הקיים – הריבית הנמוכה יחד עם פריסה להרבה שנים תוכל להוביל להגדלת המשכנתא בלי השפעה משמעותית על ההחזר החודשי.

כדי לבדוק עד כמה הרפורמה החדשה יכולה לעזור יצרנו קשר עם נטלי, בת 33 מבת ים ומשלמת משכנתא כ-3 שנים. חיברנו בינה לבין אחד מיועצי המשכנתאות המובילים בארץ והתוצאות הפתיעו גם אותנו. אחרי שיחה אחת, ראתה נטלי איך היא תוכל לחסוך מאות שקלים בתשלום החודשי וכמאות אלפי שקלים בתשלום הריביות הכולל.

נטלי מספרת: "מיכאל (יועץ המשכנתאות) הראה לי איך אני ממחזרת את המשכנתא ברפורמה החדשה, וכמה אני יכולה לחסוך, לא הצלחתי לעצור את הדמעות כשגיליתי שכמעט שילמתי 136,000 ש"ח לבנק, על פארש!" סיפרה נטלי. "במיוחד בתקופה הזו שהילדים בבית כל היום ואי אפשר למצוא עבודה, הורדה בתשלום המשכנתא החודשי עוזר לי לראות אור בקצה המנהרה ולקבל אוויר לנשימה", היא הוסיפה.

חסכון למשכנתא

בכל מה שקשור למשכנתא, שמים את האגו בצד ובודקים עם מומחה האם ניתן לשפר את העסקה, כ-27,892 ישראלים הוזילו את המשכנתא.
זכאות למחזור משכנתא תלוי במספר גורמים כמו מצב סטטוס המשכנתא שלך, ניתן להתחיל את הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס המשכנתא שלך: מחזור משכנתא\משכנתא חדשה.

על מנת לבדוק את זכאותכם להוזלה בעקבות הרפורמה בחר את השירות המבוקש

נציגה

חיסכון במשכנתא ב-2 דקות, בחר\י את סוג השירות