גלגל הצלה למשכנתא – כל מה שהבנקים מסתירים על ריבית הפריים שמגיעה לכם

איתי סגל
מאי 24, 2022

לראשונה משנת 2018 – בנק ישראל העלה את הריבית במשק ל-0.35% והודיע על עליות צפויות נוספות השנה, צעד שהפתיע אפילו את טובי הכלכלנים במדינה.

"המשמעות פשוטה, צעד זה יגדיל את רווחי הבנקים על בסיס אותן הלוואות שניתנו ב-250%" אמר לנו דוד אלטמן, יועץ משכנתאות בחברה מובילה לייעוץ משכנתאות בעלת ותק של 17 שנה.

ייתכן והמשכנתא (המתוכננת או הקיימת) שלך לא מורכבת משני שליש פריים? אל תזרוק עשרות אלפי שקלים לפח!

ריבית הפריים
רפורמת בנק ישראל חוסכת לישראלים עשרות אלפי שקלים - בדקו זכאות >

מה צופן העתיד למשכנתאות בישראל? האם יש אור בקצה המנהרה ובכל זאת ניתן להשיג משכנתא חדשה משתלמת וחסכונית או למחזר משכנתא קיימת ולחסוך אלפי שקלים? מסתבר שכן.

הסוד הפנימי של הבנקים נחשף, ואין בנקאי שיעז לספר לכם את זה:

רפורמת המשכנתאות עדיין כאן ומאפשרת להגדיל את ריבית הפריים לשיעור של עד שני שליש מהמשכנתא – ולחסוך עשרות אלפי שקלים.

יותר תחרות בין הבנקים, יותר ריבית פריים – רפורמת החיסכון במשכנתא

שנה שעברה (אפריל 2021) בנק ישראל פירסם רפורמה מהפכנית בתחום המשכנתאות המאפשרת הגדלה של רכיב הפריים במשכנתא (הריבית האטרקטיבית ביותר) משליש עד שני שליש מהמשכנתא. כצפוי, מיליוני ישראלים פקדו את הבנקים ודרשו את החיסכון שהגיע להם – כך 2021 הפכה לשנת שיא בנטילת משכנתאות בכל הזמנים.


אולם, מה שהרבה לא יודעים זה שלמרות העלאת הריבית האחרונה הרפורמה עדיין בתוקף וניתן להשיג משכנתא בשני שליש פריים, רק שזו הפכה למשימה הרבה יותר קשה עכשיו.

זה הזמן: בדקו זכאות למשכנתא בשני שליש פריים ובשווי חיסכון של עשרות אלפי שקלים – להתחלה בבדיקה בחרו את סטטוס המשכנתא שלכם:

מה עליי לעשות כדי לחסוך במשכנתא?

חשוב להבין את חשיבותו של איש מקצוע משובח בתהליך לקיחת או מחזור משכנתא, כמו יועץ משכנתאות מקצועי השולט במיומנויות, אסטרטגיות וסודות להשגת משכנתא אופטימאלית, לדוגמא –

  1. כוח מיקוח מול הבנקים.
  2. אישור עקרוני אחיד למשכנתא וקבלתו בזמן מקוצר מכל הבנקים לצורך השוואת מחירים ותנאים.
  3. בניית תמהיל משכנתא חסכוני המתבסס על "הגדלת רכיב הפריים" לשני שליש מהמשכנתא, ועוד שליש בריבית קבועה – פעולה דרסטית שחוסכת אלפי שקלים באופן מיידי.
  4. ליווי יד ביד בתהליך ותשלום לפי הצלחה בשדרוג תנאיי המשכנתא (בשווי חיסכון עד 100,000 ₪ בהתחייבות) – בלבד!


כך כל בעל משכנתא או מי שמתכנן לקחת משכנתא יוכל להוזיל בקלות את עלות המשכנתא – לכן כדאי לבדוק זכאות למשכנתא משתלמת וליישם את ההטבות המגיעות לכם.


להתחלת הבדיקה לחץ על סטטוס המשכנתא שלך:

לחסוך במשכנתא חדשה

להוזיל משכנתא קיימתשנית, כדי לחסוך במשכנתא ולהשיג עסקה משתלמת חשוב להכיר את הבנקים. בנק כגוף פיננסי הפועל למטרות רווח – ישאף להגדיל את רווחים על ידי הגדלת ריבית ההלוואה שכבר סופקה. אין להם אינטרס לספק לכם משכנתא חסכונית, להציע למחזר את המשכנתא הקיימת ולחסוך לכם אלפי שקלים בזמן שנטילת משכנתאות נמצאת בביקוש שיא – את זה תצטרכו לדרוש עם יועץ משכנתא מקצועי.


עכשיו זה הזמן לחסוך עשרות אלפי שקלים במשכנתא חדשה או מחזור קיימת!

בדיקת זכאות לחיסכון במשכנתא לוקחת 25 שניות ובסיומה תיחשף זכאותך להשגת משכנתא בתנאים אידיאליים או שדרוג תנאיי המשכנתא הקיימת. תשובת הזכאות מורכבת מהסברים מפורטים על התהליך ומסייעת בהבנה מלאה של התהליך, להתחלת הבדיקה בחרו את סטטוס המשכנתא שלכם:

  • קבלו במתנה מדריך על חיסכון במשכנתא, בדקו זכאות בשאלון ובסיומו – קבלו מדריך 5 הסודות לחיסכון במשכנתא בתקופת עליית הריבית.

בדיקת זכאות לחיסכון במשכנתא

בחר את סטטוס המשכנתא