שמענו

האוצר ובנק ישראל אישרו: רפורמת המשכנתאות יוצאת לדרך ואתם חוסכים מאות אלפי שקלים

איתי סגל
29 ביוני 2021

בנק ישראל ומשרד האוצר אישרו פה אחד את הרפורמה למשכנתאות, שנועדה לעזור לישראלים לחסוך בתשלומי המשכנתא בעקבות הגדלת רכיב הפריים מ-⅓ לעד ⅔ מהרכב המשכנתא.
המשמעות?
  חלון הזדמנויות המאפשר לישראלים לחסוך בעשרות עד מאות אלפי שקלים במשכנתא.
נצלו את ההזדמנות כל עוד היא כאן ובדקו זכאות להוזלת המשכנתא.

shutterstock_1874982640
[לחצו כאן] ובדקו זכאות להוזלת המשכנתא במודל לא חסכת לא שילמת!

מה אומרת הרפורמה למשכנתאות?

בפשטות: משרד האוצר ובנק ישראל אישרו את הגדלת המגבלה על לקיחת משכנתא במסלול ריבית פריים שהיה מוגבל עד כה ל-⅓ מהמשכנתא ל-⅔ מהרכב המשכנתא.
שואלים למה? ריבית צמודת פריים נחשבת לריבית האטרקטיבית ביותר בעבור הצרכנים ולכן הפעולה הזו צפויה להוזיל את תשלומי המשכנתא באופן דרסטי עבור ציבור הלווים בישראל.

בפרסום ההודעה לציבור מציין המפקח על הבנקים, מר יאיר אבידן כי:
"נקטנו בצעד זה מתוך רצון להקל עם ציבור הלווים. בכוחה של ביטול המגבלה להגדיל את הגמישות ומגוון האפשרויות העומדות בפני הלווים ואף להוזיל במידת מה את תשלום המשכנתא החודשי. במקביל חשוב להדגיש את חשיבות הצורך בשיקול דעת מוקפד של הלווה בעת בחירת סל משכנתא על מנת להביא בחשבון את העלויות והסיכונים הקיימים בכל אחד מהמסלולים."

אך חשוב להבין כי ההוזלה אינה מתעדכנת אוטומטית, הישראלים יצטרכו לדרוש את ההוזלה באמצעות מיחזור משכנתא או בניית תמהיל משכנתא איכותי למשכנתא עתידית, לחצו כאן למעבר לבדיקת זכאות!

בדיקת זכאות להוזלה משמעותית בלקיחת\מחזור המשכנתא תלויה במספר גורמים, כמו סטטוס המשכנתא שלכם.
התחילו את הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס המשכנתא שלכם.

בכמה תוכלו לחסוך במשכנתא בזכות הרפורמה?

במידה ולקחתם משכנתא לפני עדכון הרפורמה החדשה קיים סיכוי גדול של מעל 70% שאתם זכאים להוזלה במשכנתא באמצעות ייעוץ משכנתא מקצועי.

בכדי לחשב את גובה ההוזלה האפשרית נספק דוגמא:

עדן ואליאן הם זוג צעיר שמעוניין לרכוש דירת 3 חדרים עבור המשפחה הצעירה. הזוג הצעיר מגיע אל הבנק עם הון עצמי של כ- 400 אלף ש"ח ומעוניין להלוות כמיליון ש"ח במשכנתא. בעקבות שינוי המסלולים להרכב מסלול הפריים במשכנתא, יחסוך הזוג הצעיר כ-72 אלף ש"ח לאורך כל חיי המשכנתא ויקטין את החזר הריביות בכ-5% ובסכום של 200 ש"ח לחודש.
ובעזרת תמהיל משכנתא מקצועי עשוי לחסוך גם הרבה יותר.

תגדילו את הפריים במשכנתא ותקטינו את התשלומים - [לחצו כאן] לבדיקת התאמה

חשוב להבין כי מסלול הפריים במשכנתא הינו המוזל ביותר ולבנקים אין כל אינטרס ליישם את הרפורמה מעצמם, כך שבדיוק כפי שלא תלכו לבית משפט ללא עורך דין כך רצוי להתלוות ביועץ משכנתאות מוסמך ומקצועי לכל אורך התהליך ולנצל את ההזדמנויות הקיימות ולהימנע מטעויות גורליות ויקרות.

בדיקת זכאות להוזלה משמעותית בלקיחת המשכנתא או מחזור משכנתא קיימת תלויה במספר גורמים, כמו סטטוס המשכנתא שלכם. מעל 12,412 ישראלים יישמו את הרפורמה החדשה וחסכו בהחזר החודשי של המשכנתא שלהם. התחל הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס המשכנתא שלך:

הוזלת המשכנתא על בסיס הרפורמה החדשה

בחר את סטטוס המשכנתא שלך והתחל בבדיקת זכאות

כבר חסכת בתשלומי המשכנתא באמצעות הגדלת רכיב הפריים?

בדיקה מקצועית ומהירה על ידי יועץ משכנתאות מוסמך
לוקחת 60 שניות
ומתבצעת לגמרי בחינם
באמצעותה תוכל לחסוך בעד מאות אלפי שקלים בהחזר המשכנתא!