רוצים טיפים להכנסה פסיבית?

רפורמת המשכנתאות של בנק ישראל חוסכת לך עשרות אלפי שקלים במשכנתא

איתי סגל
30 במרץ 2021
מעל 50 מיליארד ש"ח של תשלומי משכנתאות נמצאים בהסדר דחייה – האם ניתן לתקן את המצב ולהוזיל משמעותית את החזר התשלומים במשכנתא?(התשובה היא כן..)
משכנתא3

אין עוררין על כך שמשכנתא היא כנראה העסקה החשובה ביותר שרוב אזרח בישראל יבצע.
רק המילה הזו מעוררת אצל רבים רתיעה וחלחלה עמוקה מכך שהם לא מבינים עד הסוף את כל הסעיפים, הריביות והתמהילים האפשריים שניתן להרכיב וכיצד יוכלו להרכיב את המשכנתא המושלמת עבורם.
תקופת הקורונה לא הוסיפה טוב לעניין ומשפחות רבות מרגישות הרבה יותר את הנטל הכלכלי הרובץ מעליהן, במיוחד הנטל הכבד של החזרי המשכנתא שעומדים על מעל 4,000 ש"ח בממוצע בחודש.

אך אין סיבה לקחת את המצב כמובן מאליו, ניתן לנצל את הרפורמה החדשה שבנק ישראל הכריז, למחזר את המשכנתא הקיימת ולהוזיל את ההחזר החודשי במאות שקלים שיהפכו למאות אלפי שקלים בסוף התשלומים!

אני רוצה להוזיל את המשכנתא שלי!

רגע, שמעתם על הרפורמה?
הרפורמה החדשה של בנק ישראל נועדה להקל על לוקחי המשכנתאות ועושה דבר מאוד פשוט: הסרת המגבלה על לקיחת משכנתא במסלול ריבית פריים שהיה מוגבל עד כה ל1/3 מהמשכנתא ל-⅔ מהרכב המשכנתא.
במילים אחרות – עד עכשיו יכלתם לקחת מסלול שריבית הפריים תופסת עד ⅓ מהרכב המשכנתא, וכעת אתם יכולים לקחת מסלול שריבית הפריים תופסת עד ⅔ מהרכב המשכנתא.
המשמעות – אפשרות להוזיל את החזר המשכנתא החודשי במאות שקלים!
לכמה זמן? – אף אחד לא יודע, יכול להיות שהרפורמה תשתנה בעוד חצי שנה/שנה או אפילו חודשיים.

אוקיי, מה זה ריבית פריים?
ריבית המשתנה בהתאם למצב השוק ולריבית הנוכחית. כאשר הריבית בשוק נמוכה, ההחזר החודשי שלכם נמוך יותר. המשק הישראלי נהנה (או שלא, תלוי את מי שואלים) מריבית נמוכה כבר תקופת זמן מאוד מאוד ארוכה.
כעת, על מנת להקל על משלמי המשכנתאות בנק ישראל הסיר את מגבלת ה ⅓, וניתן לקחת עד ⅔ בתמהיל המשכנתא בריבית פריים.

אז מה זה אומר שצריך לרוץ לבנק ולמחזר את המשכנתא?
יכול להיות שישתלם עבורכם למחזר, אבל אנחנו לא ממליצים לעשות זאת לבד.
משכנתא היא עסקה מורכבת ומסועפת ואם אתם לא חיים את עולם התוכן הזה, כנראה שהבנק ישחק בכם ויציע לכם הצעות לא משתלמות בכלל!

על מה אנחנו כן ממליצים?

השאירו פרטים בטופס ויועץ משכנתאות מוסמך ובעל ניסיון יצור איתכם קשר בהקדם.
הוא יבדוק עבורכם את הזכאות למחזור המשכנתא הקיימת וילווה אתכם בתהליך יד ביד לכל אורך הדרך לחיסכון של עשרות עד מאות אלפי שקלים.

איפה הקאץ'? האדם הממוצע לא באמת יודע להבחין בין הלוואה בתנאים טובים לבין הלוואה עם יח"צ טוב. והבנק פשוט מנצל את זה.

למי מתאימה הרפורמה החדשה?
משלמי משכנתא המתקשים לעמוד בתשלום החודשי – במסלול הפריים ההחזר החודשי נמוך בדרך כלל כי הוא בריבית של פריים מינוס.
משלמי משכנתא שקיבלו סכום כסף ומעוניינים לקדם את סגירת המשכנתא – במסלול פריים אין עמלת פירעון (קנס) ולכן הגדלת נתח המשכנתא כפריים תסייע בחיסכון של סכומי עתק!
משלמי משכנתא טריים שעדיין לא סיימו לשלם את הריבית – בגלל שמסלול פריים הוא בהחזר חודשי נמוך, תוכלו להוזיל משמעותית את התשלום החודשי.
משלמי משכנתא שנותר להם בתשלום מעל-400 אלף שקלים – גובה החיסכון הצפוי בהרכב הריבית החדש שווה כמה עשרות אלפים ויתכן מאות אלפים, לכן זהו מהלך רווחי לנושאי עול המשכנתא.
כל מי שרוצה למחזר או להגדיל את המשכנתא לרכישת נכס נוסף/שדרוג הנכס הקיים – הריבית הנמוכה יחד עם פריסה להרבה שנים תוכל להוביל להגדלת המשכנתא בלי השפעה משמעותית על ההחזר החודשי.

אתם מתאימים לאחד מהתנאים האלו?

נציגה

חיסכון במשכנתא ב-2 דקות, בחר\י את סוג השירות​

בחר את קבוצת גילך כדי לגלות