שמענו

החלטת בנק ישראל: ביטול מגבלת הפריים שבזכותה הישראלים יחסכו עשרות אלפי שקלים במשכנתא

איתי סגל
17 ביוני 2021

בנק ישראל ומשרד האוצר אישרו פה אחד את הרפורמה למשכנתאות, שנועדה לעזור למשפחות ישראליות לחסוך בתשלומי המשכנתא וזאת בעקבות הסרת מגבלת הפריים מ-⅓ לעד ⅔ מהרכב המשכנתא.

כעת נוצר חלון הזדמנויות חד פעמי עבור משלמי ולוקחי משכנתאות לחסוך בעלויות בעשרות עד מאות אלפי שקלים לאורך המשכנתא על ידי בניית תמהיל משכנתא אטרקטיבי בזכות הרפורמה החדשה. מומלץ לנצל את ההזדמנות כל עוד היא קיימת ולבצע בדיקת הוזלה של משכנתא קיימת או היוועצות עם יועץ מוסמך לפני לקיחת משכנתא חדשה.

IMG_8031 (1)
אלירן בן דוד - מנכ"ל חברת "מומנטו משכנתאות"

מה אומרת הרפורמה ומי יוכל לחסוך בזכותה?

בפשטות: הסרת המגבלה על לקיחת משכנתא במסלול ריבית פריים שהיה מוגבל עד כה ל-⅓ מהמשכנתא ל-⅔ מהרכב המשכנתא. ריבית צמודת פריים נחשבת לריבית האטרקטיבית ביותר בעבור הצרכנים ולכן הפעולה הזו צפויה להוזיל את תשלומי המשכנתא באופן דרסטי עבור ציבור הלווים בישראל.

הריביות הנמוכות במשק צפויות ללוות אותנו לפחות עוד כמה שנים, לכן הרפורמה רלוונטית כל עוד
אתם תעשו מהלך ותבדקו זכאות!

אם אתם בני 25-69 ומשלמים על משכנתא או מתכננים לקחת  – בזכות התנאים למשכנתאות ושפל הריביות ניתן לחסוך בהחזרים החודשיים בעשרות אחוזים. 

הבעיה:

לאחר שההוראה נכנסה לתוקף עלה כי הבנקים לא החלו ליישם את הרפורמה והמשיכו למכור משכנתאות בריביות יקרות יותר שלא תואמות את הצהרת רפורמת בנק ישראל! ללא בדיקת זכאות של מומחה לא תדעו האם הבנק מנגיש לכם הצעה משתלמת או לא, ותפסידו הרבה מאוד כסף.

בדיקת זכאות להוזלה משמעותית בלקיחת המשכנתא או מחזור משכנתא קיימת תלויה במספר גורמים, כמו סטטוס המשכנתא שלכם. מעל 12,412 ישראלים יישמו את הרפורמה החדשה וחסכו בהחזר החודשי של המשכנתא שלהם. התחל הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס המשכנתא שלך:

פרקטית, איך תוכלו לנצל את הרפורמה?

במידה ואתם עומדים לקראת לקיחת משכנתא חדשה, או במידה ואתם משלמים על משכנתא קיימת כבר שנים – בזכות רפורמת בנק ישראל הסיכוי שבו תוכלו לחסוך בתשלומים החודשיים הוא מעל 70%, והכל באמצעות תהליך של מחזור משכנתא מקצועי עם יועץ משכנתאות מוסמך אשר מבין בכל מסלולי מחזור המשכנתא ויוכל לכוון אתכם לכיוון העסקה המושלמת עבורכם.

נקודה חשובה – בדיוק כפי שלא תלכו לבית משפט ללא עורך דין, או תפנו למס הכנסה ללא רואה חשבון,

כך גם בכל מה שקשור ללקיחת משכנתא דרך הבנק מומלץ להיוועץ עם יועץ משכנתאות מוסמך שילווה אתכם בתהליך באופן מלא ויעזור לכם להימנע מטעויות גורליות ובעלות משמעות כלכלית עצומה.

יועץ משכנתאות מוסמך מחזיק באינטרסים כמו שלכם והדחף שלו הוא להשיג עבורכם את החיסכון המקסימאלי או לעזור לכם לקבל את העסקה המשתלמת ביותר.

בדיקת זכאות להוזלה משמעותית בלקיחת המשכנתא או מחזור משכנתא קיימת תלויה במספר גורמים, כמו סטטוס המשכנתא שלכם. מעל 12,412 ישראלים יישמו את הרפורמה החדשה וחסכו בהחזר החודשי של המשכנתא שלהם. התחל הבדיקה באמצעות בחירת סטטוס המשכנתא שלך:

בדיקת זכאות למחזור ונטילת משכנתא

בחרו בסטטוס הרלוונטי