כך ירון ברלד הוזיל את ביטוח החיים שלו

כך ירון ברלד הוזיל את ביטוח החיים שלו

רוצים טיפים להכנסה פסיבית?

ירון ברלד מספר: כך הוזלתי את ביטוח החיים

איתי סגל
19 באפריל 2021

אישור רפורמת ביטוח החיים של משרד האוצר מזכה מליוני ישראלים בהוזלה משמעותית של ביטוח החיים וביטוח החיים למשכנתא. גם ירון ברלד כוכב "ארץ נהדרת" ביצע את בדיקת ההוזלה דרך המערכת וחסך באופן משמעותי בביטוח החיים.

גלו הכל על רפורמת ביטוח החיים, המשמעות שלה בעבורכם והבדיקה שתוכלו לבצע ולחסוך בקלות אלפי שקלים בחודש בעלויות הביטוח (לגילאי 27-65)

ירון ברלד

במשך השנים חברות הביטוח התייחסו לביטוחי החיים כאל תרנגולת שמטילה ביצי זהב.
הן התעלמו מכך שב-50 השנה האחרונות תוחלת החיים עלתה ב-10 שנים, גם לגברים וגם לנשים. הן גם התעלמו מכך שתוחלת החיים של גברים בישראל נמצאת במקום השלישי בעולם כולו.
אמנם בשנת 2020 הייתה עלייה בשיעור התמותה בישראל, אולם מדובר בעלייה יחסית, בהשוואה לשנה הקודמת, שהתאפיינה בשיעורי תמותה נמוכים, והצפי הוא ש-2021 תחזור להתאפיין בתוחלת חיים ארוכה ושיעורי תמותה נמוכים.

מהי הרפורמה החדשה בביטוחי החיים?

ב-2019 רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מצאה שחברות הביטוח לא עדכנו כבר שנים את תעריפי ביטוחי החיים. על אף העלייה בתוחלת החיים והירידה בסיכונים למקרי מוות, ונתנה הוראה לחברות הביטוח להתאים את הפרמיות של ביטוחי החיים לשינויים שחלו במהלך השנים.

עדכון זה הוזיל את מחירי הביטוח בכ – 30%-56%, והיה צפוי שיחסוך לכל המבוטחים 1.5 מיליארד ש"ח במהלך 5 השנים שלאחר הרפורמה.

אולם בפועל ההוזלה לא הגיעה לכל המבוטחים שזכאים לה. זאת משום שחברות הביטוח שינו את פוליסות ביטוח החיים החדשות, ובהוזלה זכו מבוטחים חדשים בלבד.

אך הן לא טרחו ליידע את המבוטחים הוותיקים על הרפורמה ועל הוזלת התעריפים, ועל כך שגם הם זכאים לשלם פחות על ביטוחי החיים הקיימים.

כלומר, מבוטחים שהצטרפו לביטוחי חיים אחרי הרפורמה, משלמים פרמיות נמוכות יותר ממבוטחים ותיקים, למרות שגם אלו זכאים להוזלה. מבוטחים ותיקים שרוצים לשלם פחות על ביטוחי החיים שלהם, צריכים לדרוש זאת מחברות הביטוח.

זכאות להוזלת ביטוח החיים בעשרות אחוזים תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 21,692 ישראלים ביצעו את הבדיקה וחסכו אלפי שקלים בעלות ביטוח החיים, הבדיקה לוקחת 2 דקות וללא עלות. התחל את הבדיקה באמצעות בחירת קבוצת גילך.

נציגה

לחסוך בביטוח החיים כמו ברלד

בחר את קבוצת גילך כדי לגלות