רוצים טיפים להכנסה פסיבית?

ביטוחים כפולים: יד המקרה או אסטרטגיה גאונית?

איתי סגל
21 במרץ 2021
גלו את הסודות הכמוסים של חברות הביטוח להגדלת רווחים על חשבון המבוטחים.
רק בישראל? אנו בספק, אבל מגיע לכם לדעת את האמת.
כל הפרטים בכתבה.

בשנים האחרונות העביר משרד האוצר רפורמה בשוק ביטוחי הבריאות. עד לאותו רגע היה התחום מעין גדר פרוצה בה חברות הביטוח עשו מה שהן רצו. הן הציעו פוליסות יקרות, לא אחידות, מכרו ביטוחים כפולים וניצלו עד הטיפה האחרונה את תמימותם וחוסר הידע של לקוחותיהם.

בדוח מבקר המדינה ב2020 נחשף נתון המראה עלייה של 82% במספר התלונות בנושא ביטוחי הבריאות בהן טיפלה רשות שוק ההון בשנת 2018 (לעומת שנת 2017).

מספר התלונות2
מקור – דוח מבקר המדינה

רק כדי לסבר את האוזן, עד לרפורמה של ביטוחי הבריאות גובה הפרמיה הכולל עלה בכ-300 אחוזים על פני עשור אחד בלבד, וביטוחי הבריאות הפכו לפרה החולבת של חברות הביטוח.

ככה זה כשלמבוטחים אין באמת כוח.

המקור: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ההוצאה הלאומית לבריאות 2018

החל מ-2016 החליט משרד האוצר לשים סוף לחגיגה ולניצול של חברות הביטוח והעביר רפורמה חדשה. במקום לשלם אלפי שקלים נכנסנו לתקופה חדשה בה הכוח חוזר לידיהם של המבוטחים, וחברות הביטוח הן אלה שצריכות לרדוף אחרינו.

זכאות להוזלת ביטוח הבריאות בעשרות אחוזים בעלות החודשית תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 21,429 ישראלים כבר ביצעו את הבדיקה, הבדיקה לוקחת 2 דקות והינה ללא עלות.

הרפורמה בביטוחי הבריאות - מה השינויים העיקריים

עיקרי הרפורמה נועדו לעזור לכם, המבוטחים, להפסיק לשלם ביוקר ולהיות פראיירים, ולהתחיל לחסוך אלפי שקלים על ביטוחי בריאות פרטיים.

בעקבות הרפורמה ניתן להשוות מחירים בצורה פשוטה יותר (כמו שאתם משווים מחיר של פסטה בסופר) מה שבעצמו מוביל לחסכון אדיר.

כמו כן, במקום להישאר קבועים, מתעדכנים הביטוחים אחת לשנתיים, גם במחיר, גם בעומק הכיסוי וגם ברוחב הכיסוי. מה שאומר שאתם מוציאים יותר מכל ביטוח, ושביטוחים שאתם לא צריכים פשוט ייעלמו במקום שתשלמו עליהם.

לבסוף, יתרון אדיר נוסף שהביאה עמה הרפורמה הוא שעתה תוכלו לרכוש כיסויים בנפרד, במקום לשלם על חבילת ביטוח יקרה ומוגזמת שבכלל אין לכם מה לעשות עם רוב הכיסויים שלה.

רוצים לדעת כמה כסף תוכלו לחסוך על ביטוח החיים והבריאות שלכם?

אתם יודעים מה מצב הביטוחים שלכם?

מפתיע אמנם לגלות, אבל כ-87% מהביטוחים בקופות החולים מנוצלים על ידי המבוטחים. לעומת זאת, כשזה מגיע לביטוחים פרטיים, רק 39% אחוז מהביטוחים מנוצלים. כלומר, אם יש לכם ביטוחים פרטיים, רוב הסיכויים שכבר היום אתם משלמים יותר מדי ומקבלים פחות מדי.  
נלקח באדיבות מדוח מבקר המדינה 2020 (אסדרת שוק ביטוחי הבריאות המסחריים)

החדשות הטובות הן שעכשיו כשהכוח בידיכם אתם יכולים ליהנות מהוזלה עצומה בביטוחי הבריאות שלכם, והחלק הטוב ביותר הוא שבכלל לא תצטרכו להתאמץ בשביל לקבל את ההוזלה. חברות הביטוח שכעת נכנסו לתחרות ראש בראש אחת עם השנייה מוכנות לרדת למחירים נמוכים במיוחד רק כדי לנצח את המתחרות, אבל המנצחים האמתיים פה בסיפור הם דווקא אתם.

בדיון על כשל הסנכרון בשוק הביטוחי שנערך בוועדת הכספים הציגה רשות שוק ההון כי בעלי ביטוחי בריאות פרטיים מחזיקים בהכי הרבה כפילויות מבין שאר סוגי הביטוחים.

נלקח באדיבות מאתר "הכנסת"
בדיקת הזכאות להוזלה ובדיקת כפילויות לוקחת שתי שניות וחצי ונעשית עם נציג טלפוני שבודק עבורכם את הביטוחים שיש לכם כבר היום. אם אתם בני 25-65 רוב הסיכויים שאתם זכאים ליהנות מהתנאים החדשים שמציעות חברות הביטוח.

אז איך מוזילים בפועל את הביטוחים בעשרות אחוזים?

בעקבות הרפורמה של 2016 בביטוחי הבריאות עשרות אלפי ישראלים כבר הספיקו להוזיל את ביטוחי הבריאות שלהם ולחסוך אלפי שקלים. רוצים גם אתם לחסוך אלפי שקלים?

כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את מספר הטלפון שלכם ונציג יחזור אליכם לבדיקת זכאות קצרצרה וחינמית שבסופה תגלו אילו ביטוחים אתם צריכים ואילו לא, על אילו ביטוחים אתם משלמים כפול, ואיפה תוכלו לחסוך אלפי שקלים.  

נציגה

האם אתה זכאי להוזלה בביטוח הבריאות?

בחר את קבוצת גילך לביצוע בדיקה