מנכ״ל סוכנות ביטוח חושף: כך שיטת מצליח סוחטת מכם אלפי ₪ בביטוחים

איתי סגל
10 ביוני 2021

בימים אלו אלפי ישראלים נחשפים למידע בנושאי כפל ביטוחים והרפורמות החדשות של משרד האוצר, לאחר עשרות שנים של תשלומי ביטוח יקרים, יצאו לאור הרפורמות שעושות סדר מופתי בעלויות הביטוחים, וכל מה שאתם צריכים לעשות זה לדרוש את בדיקת הביטוחים שמגיעה לכם ולוודא שהביטוחים שלכם מוצדקים ומדוייקים.

כפל ביטוחים

נפגשנו עם אריק שטיינגאוס, מנכ״ל סוכנות לביטוח המבטחת כ-13,000 לקוחות, כדי להבין את ממדי התופעה, וגם איך ניתן להפוך את הקערה על פיה ולהבטיח שלא תשלמו אלפי שקלים על ביטוחים שאתם לא צריכים. ניתן לכם רמז? זה לא מסובך כפי שאתם עשויים לחשוב.

איך עובדת שיטת מצליח?

מדובר בצורת העבודה של חברות הביטוח, באמצעותה הן סוחטות מהישראלים שמשלמים על ביטוחים ומתעשרות על גביהם. ליתר דיוק אנחנו מדברים על סכום של 3.6 מיליארד ש"ח בשנה שיוצאים מכיס המבוטחים ולעולם לא יחזרו. במידה ואתם משלמים על ביטוח בריאות פרטי, ביטוח חיים או ביטוח חיים למשכנתא, ביטוח תאונות אישיות או סיעודי ואתם מתחת לגיל 65 – סיכוי גבוה שאתם משלמים יקר/כפול על הביטוחים שלכם, בדיוק כמו עוד 6.5 מיליון מקרים נוספים של ישראלים.

שימו לב! כך עובדת שיטת מצליח:

  • מבוטחים רוכשים ביטוחים כפולים ללא ידיעתם וחברות הביטוח לא מעדכנות אותם על הביטוח הכפול.
  • מבוטחים לא בודקים את הביטוחים שלהם בכל שנתיים ונוצר פער במחירים בעקבות עדכונים בפוליסות הביטוח (חברות הביטוח לא יעשו זאת עבורכם)
  • מחירי הביטוח משתנים ללא הרף, אך חברות הביטוח לא טורחות לעדכן את הפוליסות באופן אוטומטי.
  • הכוונה מקצועית שגויה ע"י סוכני ביטוח שלא ביצעו ניתוח צרכים נכון של המבוטח ויוצרים כך כפל ויוקר ביטוחים.

לסיכום – חברות הביטוח מסתמכות על חוסר המודעות של הציבור וממשיכות למכור ולשווק ביטוחים יקרים, כפולים, לא מתאימים לצרכים של הלקוחות בצורה אגרסיבית המכונה "שיטת מצליח" – והכל כדי להתעשר על חשבון המבוטחים.

רוצים לבדוק בכמה תוכלו להוזיל את הביטוחים שלכם? מצויין, זו המומחיות שלנו.
בחרו את קבוצת גילכם והתחילו בבדיקת הזכאות לחיסכון משמעותי וסדר בתיק הביטוחי בדיוק כפי שאתם צריכים.

אריק, כיצד ניתן למנוע את התופעה ולחסוך בתשלומי הביטוחים?

שאלה נהדרת, ניתן לעשות כמה דברים:

  1.  לערוך בדיקת ביטוחים אצל סוכן ביטוח אמין ואיכותי, ולסקור את הכיסויים הקיימים בתיק – האם חסר כיסוי, או שיש כפל ביטוחי שאתם משלמים עליו ביוקר?
  2.  איתור כל הפוליסות שברשותכם באמצעות משרד האוצר וחברות הביטוח.
  3.  בדיקת מחירים – האם אתם משלמים יקר על כיסוי שעולה יותר זול? בדיקה זו צריכה להתבצע ע"י מומחה בעל רישיון לניתוח תיק מקצועי.
  4. איתור כפילויות – כפי שאמרנו מעל 41% מהישראלים משלמים כפול על הביטוחים, בשלב זה מנסים לוודא היכן אתם משלמים כפול ושורפים כסף.
  5. וידוא עדכניות – האם הכיסויים שלכם עדכניים לתקופה? ואם הם עדכניים, האם הם מתאימים לצרכים שלכם ומעניקים לכם את ההגנה הנחוצה?
  6. התאמת צרכים – בניית תיק פוטנציאלי המותאם לצרכים שלכם ללא עלויות מיותרות או כפילויות במחיר הוגן ושקוף

בדקו כעת את תיק הביטוח שלכם והימנעו מכפל ביטוחים ותשלומים מיותרים. הבדיקה לוקחת 2 דקות וכוללת מספר שאלות פשוטות. התחל את הבדיקה באמצעות בחירת קבוצת גילך:

התחל בדיקת כפל והוזלת ביטוחים

בחר את קבוצת גילך והתחל בשאלון בדיקת זכאות