קצת על ביטוח רכב

גיא בכר
4 באפריל 2021
ביטוח רכב

אנשים רבים מודעים לצורך הבסיסי של רכישת ביטוח רכב, אך הסוגים השונים והעלויות המשתנות מחברה לחברה עלולים לבלבל אתכם. השאלות הנפוצות:
במקרה של תאונת דרכים, מי משלם ולמי? מי שאשם נושא בכל ההוצאות?
הנה כל מה שתצטרכו לדעת על ביטוח רכב וסוגיו:

ביטוח חובה

בדיוק כמו שהשם שלו מרמז, מדובר בביטוח בסיסי וחובה על פי החוק. כל כלי הרכב בישראל חייבים להיות מבוטחים בפוליסה כזו, היא מכתיבה פיצויים ומימון רפואי בתאונות דרכים ומגדירה למי מותר לנהוג ברכב. היקף הכיסוי נשאר זהה בין חברות הביטוח וההבדלים הם במחיר ובהרחבות נלוות.
ץוכלו לבדוק גם גובה צפוי של ביטוח רכב ע"י מחשבון!

ביטוח צד ג'

כאן הכיסוי הוא לרכוש של צד שלישי בלבד שנגרם באשמתנו, ללא הביטוח נאלץ לשאת בכל הוצאת הנזק שנגרמו באשמתנו. בהרבה מקרים, ביטוח צד ג' נכלל בתוך ביטוח מקיף ולא יהיה צורך לרכוש אותו בנוסף.

ביטוח מקיף

במקרה של ביטוח מקיף, התנאים והמחיר משתנים משמעותית בין חברה לחברה. בשורה התחתונה מדובר בכיסוי עלויות לכל נזק לרכוש שנגרם באשמתך, אם לא המבוטח אשם בנזק, דרישת התשלום תוגדר לאחראי על הנזק. בנוסף, ניתן לרכוש כיסוי כחלק מהמקיף למקרה של נזק, גנבה או אובדן של הרכב.

ממי כדאי לרכוש ביטוח רכב?

ובכן כאן אתם נכנסים לתמונה ומוטלת עליכם המשימה החשובה ביותר – סקר שוק.
עליכם לעבור בין חברות הביטוח השונות, לבדוק את ההצעות ולהעלות את ההצעות השונות שקיבלתם מהמתחרים. כמו בכל תחום ניתן להתמקח כדי לקבל תנאים משתלמים יותר הרי בסוף התחרות בשוק בריאה. אל תתפשרו על ההצעה שאתם מקבלים וקחו בסוף את ההצעה המשתלמת ביותר!

בכל מקרה, כשאתם רוכשים ביטוח רכב וודאו שאתם מבינים בדיוק מה מכוסה ומה לא.
אנחנו נמשיך לעדכן אתכם מדי שבוע במה שכדאי שתדעו,
אם אתם רוצים לדעת איך לשפר את התנאים שלכם 
השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך 24 שעות.

כתיבת תגובה

רוצים לשמוע על הכל לפני כולם?

הרשמו לניוזלטר שלנו

כתבות מומלצות

אולי יעניין אותך גם