שמענו

מורעלי חיסכון: מאות אלפי ישראלים מסתערים אל "מקלט המס" של קופת גמל להשקעה (לבני 28-60)

איתי סגל
5 באוקטובר 2021

בסוף 2016 יצאה ממשלת ישראל בהצהרה אשר טלטלה את שוק קופות הגמל: "בין אם אתם שכירים, עצמאים או אפילו לא עובדים כרגע, אתם יכולים להגדיל את היקף החיסכון הפנסיוני, לשמור על נזילות כספית, לא לשלם מיסים ולחסוך עד עשרות אלפי שקלים בשנה". אנחנו? מזמן הצטרפנו… עכשיו הגיע תורכם!

האם גם אתם זכאים למוצר החיסכון שמשגע את מדינת ישראל? קראו את הכתבה וגלו!

בלי כל התראה מוקדמת, בשנת 2008 האוצר הטיל "פצצה" על החוסכים דרך קופות הגמל: במקום שהקופות יהיו הוניות וניתן יהיה למשוך אותן באופן מלא לחשבון – האופציה היחידה היא לקבל מהן קצבה פנסיונית.

לאור זאת, רבבות ישראלים נטשו את קופות הגמל והחלו לחפש אחר אפיקי חיסכון אחרים. 8 שנים מאוחר יותר, הממשלה עשתה מהלך מבריק עם השקת המוצר המפתיע של "קופת גמל להשקעה".


קופת גמל להשקעה היא מכשיר פיננסי חכם וגמיש המאפשר לכם לחסוך כסף לכל תקופת זמן (קצרה, בינונית או ארוכה), למשוך את הכסף מתי שרק תרצו, לשלם מס מופחת על הרווח או אפילו לקבל ממנו פטור מלא ולחסוך לא פחות מ
עשרות אלפי שקלים בשנה.

מדובר בבשורה אדירה עבור בני 28-60 שעובדים, חוסכים ורוצים לגרום לכסף שלהם להיות שווה יותר ועכשיו הם יכולים לעשות זאת דרך קופת גמל להשקעה.

כמה אפשר לחסוך?

עד 70,913 ש"ח בכל שנה קלנדרית. בנוסף, אפשר לפתוח קופת גמל עבור כל אחד מבני הבית ולהגדיל את החיסכון המשפחתי במאות אלפי שקלים בשנה!

קופת גמל להשקעה - יתרונות:

  • נזילות כספית לכל אורך התקופה.

  • משיכה אחרי הפרישה (גיל 60) ללא תשלום מס.

  • הטבת מס לפנסיונרים: הפחתת מס רווח הון מ- 25% ריאלי ל- 15% נומינלי לפי תיקון 190.

  • דמי ניהול נמוכים.

  • מגוון הזדמנויות השקעה: השקעות בורסאיות כמו מניות, אג"ח, מט"ח, קרנות סל לצד השקעות אלטרנטיביות אל מחוץ לבורסה כגון נדל"ן, תשתיות, אנרגיה, טכנולוגיה, קרנות גידור, פרייבט אקוויטיס ועוד.והדובדבן שבקצפת?
מעבר חופשי בין מסלולי חיסכון והשקעה ואפילו ניידות בין קופות גמל שונות. ללא בירוקרטיה, בלי עמלות, בלי לשלם מיסים ותוך כמה ימים בלבד!

אתם עדיין כאן? קדימה, תעשו עכשיו בדיקת זכאות וגלו את התאמתכם לקופת גמל להשקעה. 

לתחילת תהליך הבדיקה – בחרו בסטטוס הרלוונטי:

בדיקת זכאות לקופת גמל להשקעה

בחר את קבוצת גילך

צור קשר