"הרפורמה במשכנתאות היא לא פחות ממהפכה - אבל חייב איש מקצוע מיומן כדי לנצל אותה כראוי"

איתי סגל
24 במאי 2021

בעקבות הרפורמה של בנק ישראל שבה הוסרה מגבלת הפריים, ריביות המשכנתא הגיעו לשפל, הבנקים מתחרים בינם לבין עצמם על ההזדמנות לקנות אתכם ועכשיו זה הזמן שלכם לקחת או למחזר משכנתא!

אלירן, יועץ משכנתאות מיומן ומקצועי שכבר מזמן רגיל לקפל בנקים ולהגיש ללקוחות שלו הצעות מאוד משתלמות (כפי שתראו בהמשך הכתבה) הולך להסביר לנו מה צריך לעשות בעת הזו ולמי הרפורמה מתאימה (רמז – כמעט לכולם)

אלירן, מה הסיפור של הרפורמה הזאת?

"בנק ישראל יצא בהודעה דרמטית שבה החליט לבטל את מגבלת ריבית הפריים במשכנתא שהייתה מוגבלת עד כה ל-⅓ מהמשכנתא ל-⅔ מהרכב המשכנתא. ריבית פריים נחשבת מאוד אטרקטיבית עבור הצרכנים מפני שהיא צמודה לריבית בנק ישראל שנמצאת כעת בשפל היסטורי.

המשמעות – צפויה הוזלה משמעותית בתשלומי המשכנתא עבור הישראלים שלקחו משכנתא לפני שנה ולכאלה המתכננים לקחת משכנתא בזמן הקרוב.
נקודה חשובה: כדאי לבדוק זכאות כמה שיותר מהר מפני שבנק ישראל הוא גוף מאוד דינמי שיכול לשנות את ההחלטה שלו בעניין של כמה שבועות, התנאים שקיימים היום לא בטוח שיהיו קיימים גם מחר!"

האם זה מתאים לכל ציבור הלווים בישראל?

"התשובה היא לא.

לכל אדם/זוג/משפחה לא בהכרח מתאימה אותה משכנתא, יכול מאוד להיות שבמקרים מסוימים 2/3 פריים יכולה מאוד להתאים, במקרים אחרים זו יכול להיות דווקא עסקה פחות משתלמת, לכן אלו דברים שאנו בוחנים אותם בפגישת הייעוץ ומקבלים על בסיס הנתונים של הלקוחות את ההחלטה הנכונה ביותר עבורם ולא עבור הבנק.

לכן אמרתי בהתחלה: מדובר ברפורמה מהפכנית – במידה ומתייעצים עם איש מקצוע מיומן!"

השאירו פרטים עכשיו בטופס ואלירן יחזור אליכם לשיחת ייעוץ ללא עלות!
במידה ותעבדו ביחד ולא חסכתם במשכנתא - אתם לא משלמים לאלירן שקל.

יש לך איזה סיפור מקרה שבו חסכת סכום משמעותי ללקוח?

"האמת שלא מזמן חסכתי ללקוח מעל 150,000 ש"ח במחזור משכנתא.
המקרה הזה זכור לי כי הלקוח הגיע אליי ממש בישורת האחרונה של המשכנתא שלו והוא ממש היה לחוץ לחתום, הוא כבר סגר משכנתא באחד הבנקים וקבע תאריך לחתימות, לאחר שהוא נתקל במקרה בסרטון שלי בפייסבוק הוא ביקש שאבדוק לו את המשכנתא שניה לפני שהוא חותם.

בדקתי לו אותה ואמרתי לו שניתן לחסוך בה הרבה כסף, הוא ביקש את שירותיי ובניתי לו תמהיל שונה לחלוטין ממה שהבנק הציע לו, התמהיל שבניתי לו חסך לו מעל ל 150,000 ₪ על בסיס אותן ריביות שהוא קיבל מהבנק, אתם מבינים? הלקוח חסך 150,000 ₪ על משכנתא שהוא כבר היה מוכן לחתום עליה ללא החיסכון, לכן זה מאוד קריטי שהתהליך יהיה מלווה בייעוץ שמייצג את האינטרס של הלקוח ולא של הבנק."

משכנתא

אי אפשר להישאר אדישים לנוכח המקרים האלה.
אתם יכולים לחסוך מאות אלפי שקלים על לקיחת משכנתא או מחזור משכנתא קיימת - ב-5 דקות, ללא עלות!

אלירן איך הגעת לתחום הזה של ייעוץ משכנתאות?

"את "מומנטו" הקמתי ממקום אמיתי של כאב, אחרי שנחשפתי לסיפור שההורים שלי חוו כשלקחו משכנתא.

הם לקחו משכנתא על סך 70,000 ש"ח (לפני שהדירות התחילו לעלות כמו ארמונות) שאותה הם שילמו במשך 25 שנה בהחזר חודשי של 700 ש"ח. מדובר בפי 3 מהסכום שאותו הם לקחו!

הבנתי שיש כאן משהו חריג ולא תקין, והלכתי לבדוק עם עוד חברים, משפחה וכל מי שהצלחתי לראיין אם גם הם חוו פערים כאלו משמעותיים. הסיפורים שנחשפתי אליהם וכמות הכסף שנשפך לשווא לבנקים הוא פשוט בלתי נתפס! אמרתי לעצמי שאני חייב לעשות צעד ולנסות לעזור לעוד משפחות ולמנוע מקרים כאלה בעתיד."

רוצים לשמוע על הכל לפני כולם?

הרשמו לניוזלטר שלנו

כתבות מומלצות