שמענו

מתי בדקתם לאחרונה את רווחיות תיק ההשקעות שלכם בבנק?

איתי סגל
4 במאי 2021

הידעתם? דמי הניהול בתיקי השקעות דרך הבנקים בישראל הוא הגבוה ביותר ביחס לאלטרנטיבות!

סומכים על הבנק, האמנם?

ע"פ נתונים עדכניים בשנת 2020, הבנק הוא האפיק היקר ביותר לניהול כספים והשקעות לפי גובה עמלות המסחר ודמי הניהול אל מול אפיקים אלטרנטיביים כמו בתי השקעות פרטיים(והעמלות הנסתרות שנחשוף עוד רגע).


וכל זה בזמן שבשנת 2020 (שנת הקורונה) נרשם זינוק היסטורי של כמעט 200% בכמות פתיחת חשבונות מסחר והשקעות חדשים וזאת רק בישראל!


בעולם של ריביות אפסיות בבנקים הכסף לא עובד בשבילכם ולכן הישראלים נוהרים בהמוניהם אל עבר השקעה בשוק ההון, בציפייה לשמור על ערך הכסף ולתת לו לעבוד עבורם וכמובן להרוויח תשואה נאה על הכסף כדי להגדיל את ההון עצמי ולהגשים את החלומות שלהם.

הבעיה, עושים זאת עם הגוף הפיננסי שהכי "סומכים" עליו – הבנקים. 

זכאות להוזלת עמלות מסחר, הוזלת דמי ניהול ושיפור תשואת תיק ההשקעות תלויה במספר גורמים, ניתן להתחיל את הבדיקה על ידי בחירת קבוצת גילך:

מהן העמלות הנסתרות של הבנקים?

יש לנו סוד לספר לכם, הבנק שלכם גובה מכם עמלות נסתרות שלא היה לכם מושג בכלל שקיימות:

  • מעל 50 מיליארד מכספי ישראלים מנוהלים בשוויץ ע"י בנקים שוויצרים גדולים בתיווך הבנקים הישראליים. רק מעצם העברת המנדט הזה, הנעשה ללא אישורכם או בקשתכם, עולים דמי הניהול השנתיים שלכם למעל 2%!

     

  • עמלות עקיפות בגין פעולות רכישה ומכירה של ניירות ערך והמרות מטבע. למרות שבשנים האחרונות נפוצים פתרונות "הכל כלול" בדמי הניהול, בפועל מועמסות עמלות עקיפות אלה על המשקיע בנפרד ולא נכללות באותם פתרונות ומכבידות עליו עוד מעבר לרגיל.

     

  • "החזרת עמלות" המשמשות כמעין דמי תיווך שמנהלי המוצרים הפיננסיים(אג"ח, קרנות סל וכו..) משלמים למנהל ההון(בנק) שרוכש את המוצרים עבור לקוחותיו המשקיעים(אתם). העמלות הללו מתמרצות את מנהל ההון לרכוש מוצרים שאינם בהכרח מתאימים לצרכיי הלקוח ולטעמי ההשקעה שלו. כך, עמלות אלה עלולות ליצור ניגוד אינטרסים.


הבנק מנצל את העובדה שאתם סומכים עליו וחולב את התשואה לכל אורך ההשקעה שלכם.

הצטרף למעל 16,912 ישראלים שחסכו בדמי הניהול והוזילו את עמלות המסחר דרך בדיקת זכאות מהירה. התחל הבדיקה באמצעות בחירת קבוצת גילך.

בדיקת זכאות לניהול תיקי השקעות מקצועי

התחל הבדיקה על ידי בחירת גילך

צור קשר