שמענו

הפך את עורו: מנכ"ל סוכנות לביטוח משתף בגילוי לב על תופעת כפל הביטוחים והשיטה שתשים לה סוף

איתי סגל
26 באוגוסט 2021
כפל הביטוחים
"השמועות" נכונות - כך מפסיקים לשלם על כפל ביטוחי מיותר [לחצו כאן]

בזמן שזן הדלתא מתפשט ומאתגר את מערכת הבריאות, מתפשטת לה שמועה (ממש כמו שדה קוצים) על רפורמות חדשות של משרד האוצר ועל "שיטה בדוקה" המביאה בשורה ענקית: לאתר בקלות כפלים ביטוחיים ולהוזיל דרמטית את גובה הפרמיות החודשיות. מטבע הדברים, היינו ספקנים למדי, אז החלטנו לשוחח עם אוטוריטה בתחום שתוכל לשפוך לנו קצת אור על הנושא.

בין ניסיון לשאוף קצת אוויר להתרוצצות מטורפת במסדרונות המשרד, תפסנו לשיחה את מר אריק שטיינגהאוס, מנכ"ל סוכנות לביטוח המבטחת עשרות אלפי לקוחות ישראלים, לראיון פתוח ובלעדי על תופעת הביטוחים הכפולים. הדברים שחשף בפנינו הותירו אותנו בשוק אך מנגד גם ציידו אותנו בתובנות חשובות במיוחד.

אז מה אריק? החלטת "לעבור צד" ולחשוף את הפנים האמיתיות של חברות הביטוח?

אריק גיחך קלות והתעשת במהרה… "תשמע ידידי, כולם מכירים כבר את הנתונים. יש לא פחות מ- 6.5 מיליון מקרים של תשלומי כפל ביטוחי בישראל. עם יד על הלב להגיד לך? זה גונב לי שעות שינה. יש לי אלפי מבוטחים שמקבלים ממני שירות.  עצם המחשבה שמישהו מהם ישלם על ביטוח כפול… זה  מעביר לי צמרצמורת בכל הגוף. הנה, תרגיש".

בדקו במהירות האם מגיעה לכם הוזלה בביטוחי החיים, הבריאות , המשכנתה או התאונות האישיות.
לתחילת הבדיקה – בחרו בקבוצת גילכם:

מאמין לך אריק. אבל איך קורה שיש כל כך הרבה מקרים של ביטוחים כפולים בארץ?

"המספרים מזעזעים, אני יודע, אנשים שמשלמים על ביטוחים כפולים היום, הם לא רק משלמים ביוקר על אותו המוצר אלא גם אם למשל הם ירצו פיצוי מפוליסות אחרות שיש להם – הם לא יוכלו לקבל אותו. זה 'פוליסה באוויר'.


ולגבי שאלתך, תראה, זה יכול לנבוע מכמה סיבות: או שאנשים לא עוקבים ועושים ביטוח נוסף בתום לב, או שהרבה מהפעמים הלקוחות מגיעים למוקדי מכירות של חברות הביטוח, שם נציגי המכירות לא רואים את המידע המלא של המבוטח ועושים טעויות על גבם של המבוטחים. זה סופר חמור ופסול לחלוטין! כך או כך, זה מוכרח להיפסק וקיים היום ארסנל כלים שיכול לעצור את התופעה הזו".

אז Show me the money כמו שאומרים. באילו כלים מדובר?

העיניים של אריק קרנו מאושר… "או! עכשיו אתה מדבר.
אז ככה: ודאי שמעת על הרפורמה שעשה משרד האוצר ב- 2016. פעלו שם כדי ליצור סטנדרט של שקיפות בכל חברות הביטוח, לפשט את המוצרים, לייצר אחידות בכיסויי הבריאות ועוד.


בנוסף, השיקו כלים כמו אתר 'הר הביטוח', מערכות להשוואת מחירים, מחשבונים ביטוח אינטרנטיים ועוד. אני למשל נתקלתי לאחרונה במשהו אפקטיבי עוד יותר: בדיקת זכאות פשוטה ומהירה שמראה למבוטח המבולבל "המצוי" – כמה כסף הוא יכול להוזיל על ביטוחים שונים שיש ברשותו".

אריק - עשית לי המון "שכל" היום. יש משהו אחרון שתרצה להוסיף?

"כן, רציתי להוסיף שמעבר לביצוע של בדיקת זכאות להוזלה – צריך להיעזר ביועץ ביטוח מומחה שגם יוכל לסייע לממש את ההטבה הזאת". 

בונוסים בלעדיים לנרשמים לבדיקת הזכאות (לזמן מוגבל בלבד):

  1. מומחה ביטוח מטעם גוף גדול ומפוקח שדואג לבצע בדיקה מקיפה על מצב התיק הביטוחי ולתת המלצות ששוות "זהב" שיכולות לחסוך לכם עד אלפי שקלים בשנה.
  2.  עריכת בדיקה על התיק הביטוחי של בני המשפחה והחברים 

    לתחילתה הבדיקה ולניצול ההטבות  – בחרו את קבוצת גילכם:

בדיקת זכאות לאיתור כפל ביטוחים

בחר את קבוצת גילך