פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | הטבות | תיקון 190: כל מה שחשוב לדעת לפני גיל הפרישה!

תיקון 190: כל מה שחשוב לדעת לפני גיל הפרישה!

גיא בכר
30 במרץ 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
תיקון 190

עברת את גיל 60 וצברת מעל 300 אלף בחסכונות? "תיקון 190 הוא מסלול ההשקעה הנכון ביותר בשבילך"

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה – הטבת המס המאפשרת לבני 60+ לחסוך עשרות אלפי שקלים בתשלומי מיסים לפני היציאה לפנסיה אודות להטבת המס שהמדינה מחלקת. פנסיונרים זה בדיוק הזמן הנכון לקבל עשרות אלפי שקלים מהמדינה, מי זכאי ואיך התהליך עובד, כל הפרטים בכתבה הבאה.

[לחצו כאן] לבדיקת זכאות להטבת המס תיקון 190 לפקודת מס הכנסה


מציאות החיים המורכבת והצורך הקיומי לשרוד ולהתקיים, מביאה כל אדם לנקודה בה הוא מבין כי הוא צריך לפעול במישור הכלכלי ולדאוג לעתידו הרחוק כאשר ייצא לפנסיה וזאת על מנת שיוכל להמשיך ולחיות בכבוד ולדאוג לכלכלת משפחתו גם כאשר יפסיק לעבוד ולקבל משכורת חודשית. אחד הדברים הקשים כאשר מגיעים לגיל פרישה, הוא ההבנה כי המשכורת החודשית אותה הרווחתה ביושר עד היום, כבר לא תהיה לך וכי מעתה נאלצים להסתפק על חסכונות ועל הפנסיה בדמות קצבה חודשית או בחלק מהמקרים כסכום חד פעמי. 

המעבר החד מעולם התעסוקה אל גיל הפרישה, מחייב התארגנות והכנה מבעוד מועד תוך התחשבות בצרכים האישיים, רמת החיים בה חייתם עד היום ועוד מגוון פרמטרים חשובים וקריטיים ובהתאם לכך, מבצעים התאמות כלכליות בדמות הגדלת חסכונות, שיפור ושינוי הכיסוי הביטוחי וביצוע פעולות שונות אשר יבטיחו כי איכות חייכם לא תשתנה ותוכלו להמשיך ברמת חיים נאותה וללא קשיים מתלווים. אחד הכלים וההנחיות אשר באו במטרה לשנות את המצב הקיים ולשמר רמת חיים נאותה גם לאחר גיל פרישה, הוא תיקון 190, אשר בא על מנת לשפר את עתידכם הכלכלי ולאפשר לכם להתחיל לחסוך בטרם הגעה לגיל פרישה, וליהנות מהטבות ייחודיות בשימוש בסכום שנצבר לאחר הפרישה.


מה זה תיקון 190 ולמי הוא מיועד? 

ישנם כיום מגוון אפשרויות למסלולי ותכניות חיסכון כאשר לכל אחד ואחת מהן, ישנם יתרונות וחסרונות אשר משפיעים על הכדאיות בהצטרפות אליהן.

החל על תיקון 190 לפקודת מס הכנסה , הוא למעשה כלי מאוד יעיל לחיסכון ומאוד אטרקטיבי ביתרונותיו.

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה – תיקון 190 מאפשר למעשה לאוכלוסיית הגיל השלישי, להעביר סכום כסף באופן חד פעמי אל קופת הגמל ולזכות בכך בהטבות מרשימות ביום בו תגיעו לגיל פרישה ותהיו מעוניינים להשתמש בכסף בין אם כקצבה חודשית ובין אם כמשיכה חד פעמית. 

אם עד היום כאשר הייתם צריכים לעבור בירוקרטיה מורכבת ומפרכת על מנת להשתמש בכספים שחסכתם בקופות הגמל, תוך תשלום מס גבוה – תיקון 190, למעשה מאפשר הטבה בתנאים הנוקשים המאפשרת נזילות מוחלטת של הכספים הנמצאים בקופת הגמל כך שתוכלו להשתמש בהם בכל עת ואף לשלם מס מופחת באופן משמעותי, אשר קריטי להחלטה האם להשתמש בכספים שנחסכו ובאיזו מידה.

תיקון 190 משרד האוצר הביא עימו בשורה גדולה מאוד לאזרחים בגיל השלישי ומאפשר להם, הלכה למעשה, לתכנן את עתידם הכלכלי באופן אפקטיבי תוך שמירת על איכות חייהם. התיקון מאפשר הפקדה ישירה של כספים אל קופת הגמל, הישר מחשבונות הבנק, מתיקי ההשקעות ומכל מקום אפשרי בו מופקד הכסף שלכם ותוך כדי ליהנות מהטבות ומהיתרונות הרבים של קופת גמל. 

כאשר מגיעים לגיל פרישה, ניתן להשתמש בסכום הכסף שחסכתם באופן מהיר ונטול בירוקרטיה מתישה. ניתן למשוך את סכום הכסף המצטבר בקופת הגמל, בשתי דרכים: האחת כקצבה חודשית כלומר כל חודש יעובר באופן ישיר סכום של כסף קבוע הישר אל תוך חשבון הבנק שלכם וזאת ללא תשלום מס למשך כל חייכם, דרך שנייה ניתן למשוך את כל הסכום באופן חד פעמי ובתשלום מס מופחת של 15% כאשר בעבר על משיכה חד פעמית, המס עמד על 25% כך שניתן לראות שמדובר בהטבה מאוד משתלמת וכדאית שכדאי מאוד לקחת אותה בחשבון.


מה חשיבות תיקון 190? 

חשיבות תיקון 190, טמונה בכך שהוא מעניק לכל אזרח בגיל השלישי את האפשרות לחסוך כסף בתנאים מעולים אשר יבטיחו את עתידו הכלכלי ויאפשר רמת חיים נאותה לו ולמשפחתו. התיקון מאפשר קבלה של קצבה חודשית קבועה ללא תשלום מס ומדובר בבשורה ענקית עבור ציבור הגיל השלישי אשר עתידם אינו תלוי במדינה ובחסדיה אלא עתידם נמצא בידיים שלהם בלבד. 

באמצעות תיקון 190, ניתן למעשה להגדיל באופן ניכר את קצבת הפנסיה אותה תקבלו מידי חודש ולא תאלצו להסתפק בסכומים נמוכים אשר מקשים מאוד על התפקוד הכלכלי. חשוב להזכיר כי קצבת הזקנה, היא למעשה עוגן מאוד מרכזי בעתיד הכלכלי שלכם והיא זאת אשר תקבע כיצד עתידכם בגיל הפנסיה יראה וכיצד תוכלו לתפקד בעולם. מכל אחד ואחת מאיתנו, נדרש לדאוג באופן אישי לעתיד הכלכלי, ולעשות הכל על מנת שניתן יהיה לחיות בכבוד בתנאים נאותים. 

ומכאן החשיבות העליונה בחיסכון לפנסיה, קל וחומר כשמדובר על אופציית חיסכון לאחר תיקון 190 שהופכת את החיסכון למאוד אטרקטיבי ומעודדת את אזרחי המדינה לפעול כאן ועכשיו, ולחסוך בתנאים מעולים ובהטבות מרחיקות לכת.


תיקון 190 – יתרונות אל מול חסרונות 

בכל הנוגע אל תיקון 190, הוא מביא עימו בשורה בעלת משמעות מאוד גדולה בעיקר עבור אוכלוסיית הגיל השלישי ומאפשר להם לקבוע את עתידם הכלכלי ולהימנע מלהסתמך על החלטות ממשלתיות כאלה ואחרות המשפיעות על גובה קצבת הזקנה המגיעה להם. תיקון 190, מביא עימו יתרונות רבים אך לצידם, ישנם גם חסרונות שיש לקחת לתשומת ליבכם על מנת לקבל את ההחלטה הכלכלית הטובה ביותר. 


יתרונות תיקון 190

  • הטבות במיסוי – תיקון 190, מספק, כאמור, מגוון הטבות אטרקטיביות כאשר הטבות מס הן בעיקרן. משמעות הטבות המס, היא שכל הכספים אשר נחסכו במסגרת קופת הגמל, ניתנים למשיכה חד פעמית תוך תשלום מס מופחת בגובה 15% לעומת 25% אחוז מס אותו נדרשים לשלם בתוכניות חיסכון אחרות. אופציה שניה היא שניתן לקבל את הכספים שנחסכו, כקצבה חודשית מוגדרת וזאת ללא תשלום מס כלל ומדובר בהטבה מאוד אטרקטיבית אשר מקדמת אנשים לכדי פעולה של חיסכון ומדובר ביתרון גדול מאוד של תיקון 190.
  • דמי ניהול נמוכים – במסגרת תיקון 190, לא יגבו דמי ניהול גבוהים על קופות הגמל ובנוסף, לא נגבים גם עמלות בנקים בגין ביצוע פעולות מסוימות בחשבון הבנק.
  • מסלולי השקעה – קופות הגמל מאפשרות מגוון רחב מאוד של אפיקי השקעה אטרקטיביים עם סיכון נמוך ומדובר ביתרון גדול של תיקון 190 אשר מאפשר פיזור אפקטיבי של הכספים בכמה מסלולי השקעה בעלי תשואות נאות.
  • הלוואות אטרקטיביות – תיקון 190, מאפשר קבלת הלוואות בתנאים מועדפים וריביות אטרקטיביות אשר ימנעו החזרים חודשיים גבוהים.


תיקון 190 חסרונות

  • תנאי נזילות קשיחים – תיקון 190, מאפשר נזילות מלאה רק כאשר בעל קופת הגמל, מגיע לגיל שישים ויש ברשותו לפחות שלושה תלושים אשר מראים כי הוא מקבל קצבה מסוימת בין אם פנסיה רגילה או פנסיה תקציבית מהמדינה אשר מגיעות לפחות לגובה של 4,500 ₪ ובמידה והפנסיה אינה מגיעה לסכום הנקוב, לא תתאפשר משיכה חד פעמית של כל הסכום שנצבר בקופת הגמל תוך תשלום מס מופחת אלא בתשלום מס גבוה מאוד של  35%.
  • העברת כספים לקצבה – אחד החסרונות של תיקון 190, הוא בכך שהוא מפריש סכום של 34,000 ש"ח בכל שנת מס מקופת הגמל אל הקצבה ולא ניתן יהיה להשתמש בסכום הכסף הזה, אלא רק בכפוף לתנאי הגיל וגובה הקצבה. 


באיזה גיל ניתן למשוך את הקצבה במסגרת תיקון 190? 

על מנת שניתן יהיה למשוך את הכספים שנחסכו בקופת הגמל, יש לעמוד בתנאי הגיל אשר נקבע בחוק ועומד על מינימום גיל 60. כל אדם אשר נמצא מתחת לגיל 60 ויהיה מעוניין למשוך את הכסף מקופת הגמל, לא יזכה להטבות מס ויאלץ לשלם מס בגובה 35% במקום מס בשיעור של 15%אם היה מושך את הכסף בגיל 60 ומעלה ומחזיק בקצבת פנסיה. תיקון 190 – ההטבות שלכם בגיל הפרישה

תיקון 190 תיקון 190 לפקודת מס הכנסה , משנה את המציאות הכלכלית ומאפשר לתכנן באופן מדויק את העתיד הכלכלי של כל אחד ואחת מאיתנו, וזאת על מנת שכאשר נגיע לגיל פרישה, נזכה ליהנות מקצבה חודשית אטרקטיבית, או שנוכל אפילו למשוך את כל כספי קופת הגמל באופן חד פעמי תוך תשלום מס מופחת אשר לא יפגע משמעותית בסכום שחסכנו וכך נוכל ליהנות ממנו באופן כמעט מלא. 

תיקון 190 מביא עימו הטבות רבות אשר הופכות אותו למאוד אטרקטיבי, מה שמושך אנשים רבים לחסוך בקופות הגמל ולהיות אחראיים בלעדיים לעתידם הכלכלי ולא להסתמך על הממשלה. 

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

בדוק זכאות להטבות מס

✔️הטבות מס עשירות לפנסיונרים
✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
✔️בכפוף לרגולציית משרד האוצר

בדיקות זכאות להטבות נוספות

מאמרים נוספים בנושא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדוק זכאות להטבות מס

✔️הטבות מס עשירות לפנסיונרים
✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
✔️בכפוף לרגולציית משרד האוצר

בדיקת זכאות להטבות המס תיקון 190 ,תקנה 125 ד',
סעיף 9 (א), סעיף 9( 25 ,)סעיף 45 ,סעיף
47 ,סעיף 37 ,סעיף 44 – לפקודת מס הכנסה

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il