רפורמה ביטוח חיים או רפורמה ביטוח בריאות? הכירו את 2 הרפורמות ששינו את חוקי המשחק בתחום הביטוחים

עדן סרור
28 באפריל 2021
רפורמה ביטוח חיים

הכירו את 2 הרפורמות שאסור לכם לפספס! יצא לכם לשמוע על המושג רפורמה בהקשר לביטוחים? רפורמה ביטוח חיים, רפורמה ביטוח בריאות, מה כל זה אומר וכיצד תוכלו לנצל את השינויים לטובתכם? המשיכו לקרוא

בזמן שהממשלה מעבירה רפורמות וחברות הביטוח לא מיישמות – אתם ממשיכים לשלם.

בדיון על כשל הסנכרון בשוק הביטוחי שנערך בוועדת הכספים הציגה רשות שוק ההון כי 22% מהמבוטחים בביטוח תאונות אישיות ו-28% ממבוטחי ביטוחי החיים משלמים על פוליסות כפולות.
ובסה"כ על פי אתר "הר הביטוח" הממשלתי נמצאו 6.5 מיליון מקרים של כפל ביטוחים.
יו"ר הוועדה: "מיליארדים בוזבזו בשל כפילויות, יש לבחון הוזלה במחירי הביטוח".

שנת 2020 המאתגרת כבר מאחורינו, האם הרפורמה לביטוחי חיים וביטוחי הבריאות תשנה את העלויות בשנת 2021?

בשנים האחרונות (2016 לביטוחי בריאות, 2019 לביטוחי חיים) חוקקו רפורמות ממשלתיות ע"י משרד האוצר אל מול חברות הביטוח. הרפורמות נועדו להטיב עם ציבור המבוטחים ולחזק את כוחם אל מול חברות הביטוח דרך שיפור התנאים והוזלת העלויות, אבל, חברות הביטוח מציעות את הפוליסות החדשות ללקוחות חדשים, הלקוחות הישנים יצטרכו לדרוש את העדכון וההוזלה!

מה הם השינויים ברפורמות? מדוע אינכם מעודכנים? 
המשיכו לקרוא וקבלו את כל הפרטים.

יש דופק? אין תירוצים! השינויים בעקבות רפורמה ביטוח חיים:

במשך השנים חברות הביטוח התייחסו לביטוחי החיים כאל תרנגולת שמטילה ביצי זהב.
הן התעלמו מכך שב-50 השנה האחרונות תוחלת החיים עלתה ב-10 שנים, גם לגברים וגם לנשים. הן גם התעלמו מכך שתוחלת החיים של גברים בישראל נמצאת במקום השלישי בעולם כולו.

אמנם בשנת 2020 הייתה עלייה בשיעור התמותה בישראל, אולם מדובר בעלייה יחסית, בהשוואה לשנה הקודמת, שהתאפיינה בשיעורי תמותה נמוכים, והצפי הוא ש-2021 תחזור להתאפיין בתוחלת חיים ארוכה ושיעורי תמותה נמוכים.

למעשה, על פי נתונים רשמיים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), בשנת 2014 תוחלת החיים של אזרחי ישראל עמדה על גיל 80.3 לגברים ו- 84.1 שנים לנשים הישראליות.
רשות שוק ההון הכפופה למשרד האוצר חזתה בנתונים ויצאה ברפורמה בביטוחי החיים שמתעדכנת עפ"י השינויים בתוחלת החיים המשפיעים באופן ישיר אל אופן התמחור של חבילות ביטוחי החיים אצל חברות הביטוח בישראל.

בשורה תחתונה – ביטוח חיים מטבעו הוא ביטוח המכיל סיכוי רב להוזלה משמעותית בכל כמה שנים בעקבות שינויים בתוחלת החיים, שינויים בטכנולוגיה ובמדע ועדכונים נוספים בארץ ובעולם.

לכן, במידה ואינך ביצעת בדיקה שגרתית לתיק הביטוח שלך בכלל ובפרט בסקטור ביטוחי החיים שלך ושל משפחתך – מומחים בתחום ממליצים לבצע בדיקות מסוג זה אחת לשנתיים על מנת לאתר מצבים של כפל ביטוחים, תשלומים יקרים ותנאיי כיסוי שאינם מכסים את הצרכים האמיתיים שלך, בהסתמך על רפורמה ביטוח חיים ישנו סיכוי גבוה להוזלה משמעותית!

רוצה לבדוק? זה לגמרי בחינם 🙂 לחץ\י כאן.

משרד האוצר אישר: רפורמה בביטוחי בריאות פרטיים שתוזיל את העלויות ותשפר את התנאים

השינויים המרכזיים בעקבות רפורמה ביטוח בריאות של משרד האוצר:

– פוליסה אחידה לביטוח ניתוחים, טיפולים חלופיים, והתייעצות עם רופאים מומחים
פוליסות הניתוחים בחברות הביטוח אינן אחידות, ולמבוטחים אין אפשרות להשוות בין מחירי המוצרים השונים. כיסוי אחיד לניתוחים מפשט את המוצר, מעודד תחרות מצד חברות הביטוח על מחיר הפוליסה ועל השירות למבוטח ומגדיל את יכולת המיקוח של הצרכן.

– מתן אפשרות לרכוש בנפרד כיסויים ביטוחיים
חברות הביטוח משווקות מוצרי ביטוח בחבילות ביטוח, הכוללות מספר כיסויים ביטוחיים יחדיו תוך הצגת סך העלות הכוללת של החבילה בלבד. הצרכן מחויב לרכוש כיסויים ביטוחיים שונים שאינם בהכרח קשורים לכיסוי אותו הוא ביקש לרכוש מלכתחילה. במסגרת רפורמה ביטוח בריאות נקבע כי צרכן יוכל לרכוש כל פוליסה בנפרד, ללא תלות בפוליסות אחרות, וזאת לאחר שהוצגה לו העלות של כל כיסוי בנפרד.

– כיסוי מתעדכן בכל שנתיים
קביעת תנאי ביטוח מראש לטווח ארוך אינה משרתת את המבוטח שכן חברות הביטוח לא לוקחות בחשבון את השינויים הטכנולוגיים והמדעיים בתחום הרפואי ולכן עלותם גבוהה. ברפורמה נקבע כי ביטוחי הבריאות המשווקים לצרכנים יתחדשו מדי שנתיים מאליהם, לכל משך חיי המבוטח ויתעדכנו בהתאם להתפתחויות בתחום.

בשורה התחתונה – מגיע לזכאים לרפורמה שיפור משמעותי בתנאי הפוליסה ובחלק ניכר מהמקרים גם הוזלה משמעותית למחזיקי פוליסות הבריאות.

אני לא מבין כלום בביטוח, מהי רפורמה ביטוח חיים ובריאות של משרד האוצר?

רפורמה ביטוח חיים ורפורמה ביטוח בריאות הן למעשה חקיקה ממשלתית בתחום ביטוח החיים, מה זה אומר במילים פשוטות:

זה אומר שכמעט כל אדם שיש לו פוליסת ביטוח חיים, יכול לשלם עליה פחות בכל חודש. משמעות הדבר היא חיסכון של עשרות ש"ח בחודש, המצטברים לעשרות אלפי ש"ח במהלך השנים. לא רק זה, אלא גם שהדרישה להוזלת התעריפים היא זכותו של כל מבוטח, והיא פשוטה למדי. זאת משום שכיום קל מאוד להשוות בין תעריפי הפרמיות של חברות הביטוח השונות.

משרד האוצר יצר מחשבון ביטוח חיים שנועד בדיוק לצורך זה. ומטרתו היא להנגיש לכלל הציבור מידע שפעמים רבות מוסתר מהם, ומקשה על השוואת המחירים בין חברות הביטוח השונות. בעקבות יצירת המחשבון נוצר בענף הביטוחים "אפקט כחלון" – תחרות בין החברות השונות על ליבו וכיסו של הצרכן, אשר הובילו להוזלות משמעותיות במחירי הביטוחים, אך עדיין מבוטחים ותיקים צריכים לפנות בעצמם ולבקש את ההוזלה שמגיעה להם במחירי הפוליסות.

כמו כן, לפי סטטיסטיקה מאומתת מאת דו"ח מבקר המדינה אנו נחשפים לנתונים מדאיגים, מפתיעים ואף שערורתיים שלמעשה לא השאירו ברירה למדינה ולמשרד האוצר אלא לחוקק רפורמה ביטוח בריאות אימתנית שתעצור את הטירוף שקורה במדינה בתחומי הביטוח, הנה הנתונים המרכזיים מדו"ח מבקר המדינה לשנת 2020:
1. נראה גידול של 300% בעשור במכירה פרמיות של ביטוחי בריאות פרטיים.
2. אחוז ההחזר\אחוז הניצול של ביטוחי הבריאות הפרטיים עמד על 39% בלבד, אל מול 87% ניצול בביטוחי הבריאות הקבוצתיים.
3. גודל תופעת כפל הביטוחים בשוק ביטוחי הבריאות הפרטיים עומד על 35%, הגדול ביותר מבין כל תחומי הביטוחים.
4. בשנת 2018 נרשמה עלייה של 82% במספר התלונות בנושא ביטוחי בריאות שטיפלה
בהן רשות שוק ההון.

ולכן, בשנת 2016 משרד האוצר חוקק רפורמה ביטוח בריאות שנועדה לשפר את תנאיו של המבוטח ולחזק את ידו מול חברות הביטוח, רוצים לדעת עוד על הרפורמה? אנו ממליצים להיוועץ עם גוף מוסמך ובעל ניסיון שיוכל לעזור לך להבין כיצד ניתן לנצל את הרפורמות להוזלת תיק הביטוח.

לחצו כאן על מנת לבצע בדיקה מהירה, חינמית ומיידית של הוזלת ביטוח חיים, הוזלת ביטוח בריאות פרטי, איתור כפל ביטוחים ותהליך התאמת צרכים מקצועית ואישית.

"שמענו" – עושים סדר בשמועות.

נשמח לעזור לכם בכל שאלה

כתיבת תגובה

רוצים לשמוע על הכל לפני כולם?

הרשמו לניוזלטר שלנו

כתבות מומלצות