רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קופת גמל – חוסכים בקלות עד 71,337₪ בשנה

יונתן שלום
24 באפריל 2020
קופת גמל

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון המאפשר לחוסכים (הן כאלה שעובדים והן כאלה שלא עובדים) לחסוך באופן עצמאי למשך כל תקופה שירצו ואף ליהנות מהטבות מס במקרים מסוימים.

כמו למשל ליום גשום, ככה לפחות אמא שלי נהגה לקרוא לזה. מומלץ כל חודש להשאיר כסף בצד בחיסכון, להוצאות בלתי צפויות, או לכל צרה שלא תהיה והלוואי שלא תיהיה.
אם אתם חוסכים ומחפשים תכנית חיסכון עם אפיק השקעה נוח ופשוט, שיכול להניב תשואה גבוהה יותר מהריבית בבנק ולשמור על כספכם זמין בכל עת – קופת גמל להשקעה היא המקום בשבילכם.


במרוץ השנים ובייחוד בשנים האחרונות, פחת הביקוש בקופות הגמל והיצע האפשרויות לחיסכון​ לטווח הקצר והבינוני הצטמצם מאוד. מעט אנשים הפקידו כספים לקופות הגמל מתוך חשש ל"סגירת" הכספים עד למועד הפרישה לפנסיה. בשל כך הושקה קופת הגמל להשקעה כמוצר חיסכון המיועד לכל טווח זמן.

קופת הגמל החדשה מאפשרת למשוך את החיסכון בכל זמן שתרצו, בכפוף לתשלום מס רווח הון בגובה 25% על הרווח הריאלי שנצבר בקופה בלבד, וללא קנסות משיכה או יציאה. יחד עם זאת, אם תחליטו למשוך את הכסף כקצבה לאחר הפרישה תוכלו ליהנות מהטבת המס שמקנה קצבת הפרישה.
שמירה על החיסכון עד לגיל הפרישה תגדיל בצורה משמעותית את החיסכון הפנסיוני ואת הקצבה שתשולם לכם בכל חודש בעת הפרישה. ולכן, מומלץ להמשיך ולחסוך עד היציאה לפנסיה, להגדיל משמעותית החיסכון הפנסיוני וליהנות מהטבת המס.

קופת גמל – מוצר פשוט, גמיש ונגיש.

ההשקעה בקופת הגמל להשקעה פשוטה ונגיש יותר ביחס לשאר מוצרי החיסכון הקיימים. הקופה מיועדת לציבור הרחב שמעדיף להימנע מלהשקיע בעצמו בבורסה ובשוק ההון. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הגוף הפיננסי ​שינהל את הקופה עבורכם, ואת מסלול השקעה לפי רמת הסיכון ואופי ההשקעה. בכל שלב, תוכלו לשנות מסלול ולמשוך את הכסף.

קופת גמל להשקעהאיך אנחנו בוחרים קופת גמל להשקעה?

בקופת הגמל להשקעה ניתן להפקיד עד 71,337 ₪ בכל שנה קלנדרית בהפקדות חודשיות או בהפקדה חד פעמית. תמורת ניהול החיסכון החברה המנהלת את קופת הגמל וגובה דמי ניהול​ בשיעור שיכול להגיע עד 4% מכל הפקדה ועד 1.05% מהסכום שנצבר בקופה בכל שנה. לפני בחירת קופת גמל להשקעה, מומלץ לעשות סקר שוק ולהשוות בין דמי הניהול שגובות הקופות השונות על מנת לשלם את דמי הניהול הנמוכים ביותר, וזכרו שתמיד ניתן להתמקח עליהם, כי מי שמתמקח מרוויח.​

בנוסף לדמי הניהול, בדקו את התשואה​ שהשיגה הקופה לאורך זמן באתר 'גמל נט' ואת המיקום של החברה במדד השירות שמפרסמת רשות שוק ההון. שקלול התשואה ודמי הניהול יכול לעזור לכם בבחירת קופת הגמל בה תחסכו. אבל, חשוב לזכור שהתשואות שהשיגה החברה בעבר לא מבטיחה את אותה התשואה בעתיד.
כדי להצטרף לקופת גמל להשקעה תיפנו ישירות לחברה בה אתם רוצים לחסוך את כספכם או השאירו פרטים ונכווין אתכם למומלצים שאנו עובדים איתם כיום.

* חלקים מן הכתבה נלקחו באדיבות משרד האוצר מכתבתם בנושא.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

צור קשר