פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | משכנתאות | מדריכי משכנתא | כל מה שרציתם לדעת על יועץ משכנתאות: כך תעשו את זה נכון!

כל מה שרציתם לדעת על יועץ משכנתאות: כך תעשו את זה נכון!

יונתן שלום
30 במרץ 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
יועץ משכנתאות פרטי
יועץ משכנתאות פרטי


כל מה שרציתם לדעת על יועץ משכנתאות: כך תעשו את זה נכון!

החלטתם להפסיק את הנדודים בדירות שכורות ולהגשים את החלום לרכישת בית?  כנראה שהגיעה העת לרכישת הבית הראשון שלכם. מאחר שכיום למרבית האנשים אין את ההון הנדרש בכדי לרכוש דירה בכוחות עצמם, הם בוחרים להסתייע במשכנתא, המהווה הלוואה בסכום גבוה, הניתנת בדרך כלל על ידי מוסדות בנקאיים, קרי הבנקים המתמחים במתן משכנתאות.

בכך, הבנק משלים את ההון הכלכלי שחסר למבקשי המשכנתא, תמורת שיעבוד זכויות הבעלים בנכס. בהתאם לכך, במקרה שבעלי הנכס החדשים אינם מצליחים לעמוד בתשלומים שנקבעו, המוסד הבנקאי רשאי לעקל את הבית ולהעמידו למכירה בכדי לכסות את הסכום שלא הוחזר. 

בשל כך, על מנת שתוכלו להיעזר במשכנתא בתנאים הנוחים ביותר, וליהנות מהבית החדש בראש שקט, כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות. מיהו יועץ משכנתאות? מה החשיבות של תפקידו? ומה ההבדל בין יועץ משכנתאות פרטי לבנקאי? כל התשובות במאמר הבא! הישארו איתנו!


מומלץ להשתמש במחשבונים פיננסים לפני שלוקחים יועץ משכנתאות

מחשבון משכנתא

מחשבון הצמדה למדד תשומות הבניה


כמה עולה יועץ משכנתאות?

 יועץ משכנתאות מחירים

רכישה מקבלן₪ 5,500₪ 7,500משכנתא עד 2,000,000 ₪ 
מחיר למשתכן₪ 5,500₪ 7,500משכנתא עד 2,000,000 ₪ 
הלוואת משכנתא – עד 500,000 ש"ח₪ 6,500₪ 8,500משכנתא לכל מטרה עד לסכום של 500,000


כמה מרוויח יועץ משכנתאות ?

יועצי משכנתאות הם מבעלי המקצוע המבוקשים ביותר בענף הדיור. מספר יועצי המשכנתאות נמצא במגמת עלייה, ויחד עם זה מגיע ביקוש מוגבר לשירותיהם. השכר החציוני של יועץ משכנתאות משתנה בין 7,000 ל 10,000 ₪ בממוצע בחודש בהתאם לגורמים שונים כמו רמת הניסיון והכישורים שלהם, מיקום וסוג החברה.


מיהו יועץ משכנתאות? 

בניגוד לתחומים אחרים, כגון תיווך נדל"ן או ראיית חשבון, הדורשים רישיון והסמכה רשמיים בכדי לעסוק בתחום, כיום עדיין אין רגולציה ופיקוח בנוגע למי יכול לעסוק בתור יועץ משכנתאות. במילים אחרות, כל אחד יכול להציע את שירותיו בייעוץ משכנתאות. 

לצד זאת, בכדי להצליח בתחום ולסייע ללקוחות רבים, על יועצי המשכנתאות להכיר לעומק את תחום המשכנתאות, כמו גם להיות בעלי ניסיון או ידע בתחומים בעלי זיקה לתחום זה, כגון נדל"ן או כלכלה. 

תפקיד של יועץ המשכנתאות

תפקידו של יועץ משכנתאות כולל מספר פרמטרים עיקריים. ראשית, כשמו כן הוא – על יועץ משכנתאות לייעץ לכם איזו משכנתא היא המתאימה לכם ביותר, בין אם מבחינת המאפיינים הכלכליים והנדל"ניים של הדירה אותה אתם מבקשים לקנות, ובין אם מבחינת התמורה הכלכלית אותה תקבלו מהמוסד הבנקאי. 

שנית, על יועץ משכנתאות לבחון באופן מדויק ומדוקדק את ההיתכנות הכלכלית של ההסכם עליו אתם עומדים לחתום לפני קבלת אישור עקרוני. בהתאם לכך, יועץ משכנתאות טוב נדרש ליצור תמהיל משכנתא שהולם את יכולותיכם. תמהיל המשכנתא מבוסס על ניתוח היכולות הכלכליות שלכם, היום ובעתיד, בהתאם להכנסות ולהוצאות החודשיות ולמספר הנפשות בבית ולהציע לכם החזר חודשי ריאלי שתוכלו לעמוד בו לאורך זמן. כמו כן, התמהיל כולל את מבחר מסלולי המשכנתא המוצעים על ידי המוסד הבנקאי, ואת המסלול המועדף ביותר מבניהם. 

תפקיד חשוב נוסף של יועץ משכנתאות הוא לנהל עבורכם משא ומתן מול המוסד הבנקאי בכדי לקבל את התנאים הטובים ביותר, הן בהתאם לערך הדירה ולטיבה, הן בהתאם להון העצמי וליכולות הכלכליות שלכם, והן בהתאם לתמורה הכלכלית שהבנק יכול להעניק לכם.

בנוסף לכך, בניגוד לאמונה הרווחת, יועץ משכנתאות אינו מסיים את תפקידו לאחר שחתמתם על הסכם המשכנתא וקיבלתם הלוואה ההולמת את צרכיכם. במקום זאת, על היועץ להמשיך וללוות אתכם גם בתקופה שאחרי, לאחר שרכשתם את הדירה והתחלתם לשלם את התשלומים החודשיים, או לכל הפחות להיות זמין לפניותיכם. באמצעות כך, הוא יוכל לבדוק האם הריביות שאתם משלמים הולמות את המצב בשוק המשכנתאות, או שהן עולות באופן בלתי צפוי. 


יועץ משכנתאות בנקאי, יועץ משכנתא פרטי ומה שביניהם


מאחר שכיום שוק המשכנתאות הוא כל כך דינמי ונרחב, ישנם מוסדות ואנשי מקצוע רבים מציעים את שירותיהם בתחום. העיקריים ביניהם הם יועצי משכנתא בנקאיים ויועצי משכנתא פרטיים. ההבדל ביניהם טמון במקום בו הם עובדים ובמטרות אותן הם מבקשים לממש. 

בשל כך, יועץ משכנתאות בנקאי, העובד כשכיר עבור הבנק, מבקש בראש ובראשונה לממש את מטרות הבנק. כלומר, לרוב הוא ינסה למכור לכם את המוצר היקר ביותר, תוך שילוב ריביות גבוהות, ללא קשר למצב האמיתי בשוק. כמו כן, במרבית המקרים, מאחר שיועץ משכנתאות בנקאי מבקש להשיג לקוחות רבים שייקחו משכנתא ויעשירו את קופת הבנק, הוא לא יכול להתאים את המשכנתא לצרכים שלכם או להיות זמין לכם באופן מוחלט.

מנגד, יועץ משכנתאות פרטי מחויב בראש ובראשונה אליכם ולצרכים האישיים והכלכליים שלכם. לכן, יועץ משכנתאות פרטי נדרש למצוא לכם את המשכנתא המתאימה לכם ביותר, תוך יצירת תמהיל אפקטיבי וריאלי ההולם את היכולות ואת ההיתכנות הכלכלית שלכם. במילים אחרות, יועץ משכנתאות פרטי ידאג כי לא תקפצו "מעל לפופיק" ותתחייבו על החזרים חודשיים שלא תוכלו לעמוד בהם לאורך זמן, לעומת יועץ משכנתאות בנקאי שגם אם הוא אדיב ומנוסה בתחומו, אולם, בסופו של דבר הוא מבקש להשיג את התנאים הטובים ביותר עבור המוסד בו הוא עובד. מסיבה זו, התשובה על השאלה האם כדאי לקחת יועץ משכנתא פרטי? היא פשוטה – כן, בהחלט. 


איך לבחור יועץ משכנתאות טוב? 

לאור המוזכר לעיל, ובבחינת החשיבות והתפקידים המרכזיים של יועץ המשכנתאות הפרטי, כמו גם העובדה שיועץ טוב עשוי לחסוך לכם אלפי שקלים, עולה השאלה, איך לבחור יועץ משכנתאות טוב? 

ראשית, אם אתם מתלבטים בין יועץ משכנתאות בנקאי או יועץ משכנתאות פרטי, זה האחרון הוא האופציה המועדפת, מאחר שהוא יוכל לבחון באופן מעמיק ומדוקדק את היכולות האמיתיות שלכם, ליצור תמהיל משכנתא אפקטיבי, ולבחון את היתרונות והחסרונות של כל אחד ממסלולי המשכנתאות שהמוסדות הבנקאיים מציעים לכם, ללא משוא פנים ומבלי למכור לכם חתול בשק. 

שנית, בבואכם לבחור יועץ משכנתאות, כדאי לבחון את הניסיון שיש לו בתחום – האם הוא מבין ובקיא בתחום ובעל וותק רב או שמא הוא עושה את צעדיו הראשונים ויש לו לקוחות מעטים? אמנם, יועץ משכנתאות מתחיל יהיה חדור מטרה להעניק לכם את המוצר הטוב ביותר, תוך בחינה מדוקדקת של יכולותיכם, אבל אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב יותר יוכלו לבחון ולהבחין האם אתם עומדים לחתום על עסקה טובה והוגנת, או שעדיף להתרחק ממנה. 

כפועל יוצא מכך, יועץ משכנתאות טוב אינו אומר לכם רק את מה שאתם צריכים לקחת, אלא גם את מה שאסור לכם לקחת. לכן, בעת בחינת תנאי המשכנתא, הוא נדרש לאתר נורות אדומות שיש להיזהר מהן.

פרמטר שלישי שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים יועץ משכנתאות טוב הוא הרזומה המקצועי שלו. באופן יחסי, ליועצי משכנתאות שעבדו בעבר בבנק למשכנתאות, בייחוד אלו שעבדו בבנק זה בשנים האחרונות והחליטו לעבור לדרך עצמאית, יש את היכולות, הידע והניסיון הטובים ביותר, מאחר שהם מכירים את התחום על בוריו ואת ההתפתחויות השונות שעבר במהלך השנים, ועבדו עד לאחרונה עבור הצד השני של העסקה. לכן, הוא יוכל לייעץ לכם בצורה האובייקטיבית ביותר אילו מסלולי משכנתא הם כדאיים יותר ופחות ואילו מסלולי משכנתא כדאי לקחת בערבון מוגבל. 

בנוסף לכך, כדאי להיעזר בהמלצותיהם של אנשים אחרים שנעזרו בשירותיו של יועץ משכנתאות. עדיף לשאול את עצתם של בני משפחה, חברים או מכרים, מאחר שהם יעניקו לכם את חוות הדעת המהימנה ביותר. עם זאת, אם אין אנשים בסביבה הקרובה שלכם שנעזרו בשירותיו של יועץ משכנתאות פרטי, כדאי להיעזר בדעותיהם של גולשים ברשתות החברתיות, בחוות דעת או בהמלצות של לקוחות קודמים של יועץ המשכנתאות. אלמנט חשוב נוסף הוא תחושת הבטן שלכם, דבר אותו תוכלו לבדוק במהלך הפגישה הראשונה עם יועץ המשכנתאות. בהצלחה.

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

בדוק זכאות לחיסכון במשכנתא

✔️ בדיקת זכאות ללא עלות
✔️חיסכון במחזור ולקיחת משכנתא חדשה
✔️שיפור ריביות ותמהיל משכנתא

{{error.name}}
{{error.phone}}
{{error.typeMashkanta}}
{{item.validText}}
{{item.validText}}
{{successMhzor}}

טיפים לחיסכון במשכנתא

✔️לפני לקיחת משכנתא? השתמשו במחשבון משכנתא לחישוב החזר חודשי, חישוב תקופת משכנתא וסכום ההלוואה, חישוב ריבית משכנתא, מדד ויתרת הלוואה.
✔️מומלץ לתכנן את המשכנתא לפי מצבכם הפיננסי ולהתאים את גובה ההחזר החודשי להכנסה הפנויה.
✔️השוואת מחירים במשכנתא –  כדאי להשוות מסלולים, תמהילים והצעות למשכנתא בין מספר בנקים בכדי להשיג חיסכון מיטבי.
✔️לפני לקיחת משכנתא או מחזור משכנתא קיימת מומלץ להיוועץ עם יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה אשר יסייע לשדרג תנאיי המשכנתא.
✔️הבדלים נפוצים בין מסלולי המשכנתא הם – בסוג הריבית, בסוג ובבסיס ההצמדה (לממד המחירים לצרכן, למטבע, לא צמודה ועוד), במסלול פירעון המשכנתא והבדלים נוספים אותם יש לבחון, לחשב ולבדוק על ידי כלים לחישוב משכנתא.
✔️ הכירו את רפורמת בנק ישראל למשכנתא המאפשרת קבלת אישור עקרוני אחיד מכל חברות הבנקים בזמן מקוצר והגדלת ריבית הפריים עד שני שליש מהמשכנתא.

כתבות נוספות על משכנתא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדוק זכאות לחיסכון במשכנתא

✔️בדיקת ראשונית ללא עלות והתחייבות
✔️חיסכון במחזור משכנתא ומשכנתא חדשה
✔️שיפור ריביות ותמהיל משכנתא

שאלון בדיקת זכאות מאובטח

{{error.name}}
{{error.phone}}
{{error.typeMashkanta}}
{{item.validText}}
{{item.validText}}
{{successMhzor}}

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il