רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רק בישראל: למעלה מ-50% מהשכירים מתעלמים מזכאותם להחזר מס לשכירים

עדן סרור
27 באפריל 2021
החזר מס לשכירים


על פי נתונים שפרסמה לאחרונה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מתוך 3.5 מיליון שכירים בישראל רק 8.5% מגישים בקשה להחזר מס שעשוי להסתכם בסכומים של אלפי עד עשרות אלפי שקלים בשנה. כמעט מחצית מהשכירים מעולם לא הגישו בקשה להחזר כספי המגיע להם, שואלים מדוע? הסיבות יפתיעו גם אתכם!
הכתבה הבאה תעשה לכם סדר בזכאות להחזר מס לשכירים, מי זכאי להחזר המס ומהן הדרכים הנכונות ביותר לקבל את ההחזר ישירות לחשבון הבנק שלכם.

אם בששת השנים האחרונות חלו שינויים כאלו ואחרים במסגרת התעסוקתית שלך, אם גובה השכר השתנה ולא היה יציב, אם היו תקופות בהן לא עבדת ברציפות, אם עברת בין עבודות או עבדת במספר עבודות במקביל, ובקיצור – אם ב72 החודשים האחרונים המשכורות שלך לא היו זהות לחלוטין – זה סימן טוב! קיים סיכוי טוב שמגיע לך החזר מס מהמדינה.

המועצה לצרכנות חושפת: 6 עובדות בנוגע להחזר מס לשכירים שכדאי לכל שכיר להכיר

1. כ-45% מהשכירים מעולם לא הגישו בקשה להחזר מס.
2. רשות המיסים חייבת מיליארדי שקלים לשכירים.
3. גובה החזר המס הממוצע לשכיר עומד על לא פחות מ8,000 ש"ח!
4. 1 מכל 6 צרכנים חושש מההתעסקות הבירוקרטית עם מס הכנסה ולכן מוותר על הגשת זכאות להחזרי מס.
5. את ההחזר ניתן לקבל ישירות אל חשבון הבנק שלכם באמצעות העברה בנקאית.
6. ניתן להגיש בקשה לקבלת החזר מס לשכירים על 6 השנים האחרונות.


למס הכנסה אין כל אינטרס להחזיר לכם את כספכם ולכן מומלץ להעזר בבעל מקצוע מוסמך!
מס הכנסה מחושב על פי הכנסה שנתית, אך יורד בתלוש באופן חודשי. כלומר – לא באמת מתבצע חישוב שנתי וכך יוצא שרבים מפספסים נקודות זיכוי (הטבות מס). רשות המיסים עובדת בשיטת "קודם קח" ואז "דרשו את ההחזר שמגיע לכם".

החזר מס לשכירים – מהן כל הסיבות לקבלת החזר מס

• מעברים בין עבודות – הסיבה הנפוצה להחזר מס. בזמן שמס ההכנסה מחושב שנתי, הורדת המס בתלוש הינה מדי חודש. ולכן נתייחס למדרגת המס הרלוונטית לפי ההכנסה השנתית. החלפת עבודות ב-6 השנים האחרונות? מגיע לך החזר מס.

• מספר עבודות במקביל – במידה ועבדת במספר עבודות במקביל מגיע לך החזר מס. ההחזר נובע מכך שלא התבצע בעבורך תיאום מס או שהוא בוצע בצורה לא תקינה.

• תשלומי מזונות – שכיר וגרוש המשלם מזונות זכאי לנקודות זיכוי אחת לשנה בשווי 2,628 ש"ח וניתן לדרוש החזר מס רטרואקטיבית 6 שנים אחורה.

• משיכת קרן פנסיה\גמל\מנהלים – בעת משיכת כספים מקרנות פנסיה\גמל\מנהלים מתבצע קיזוז מס של 35%. במקרים רבים ועל בסיס גובה ההכנסה השנתית ניתן לבצע החזר מס חלקי או מלא של הקיזוז ששולם.

• חופשות לידה – לרוב דמי הלידה נמוכים מהשכר טרם חופשת הלידה, לכן מגיע לנשים שהיו בחופשת לידה החזרי מס, הסיבה השנייה היא בעקבות הארכת חופשת הלידה שגורמת להורדת מדרגת מס בחישוב השנתי.

• החזר מס שבח – בעת מכירת נכס אנו משלמים מס שבח. ניתן לקבל החזר מס בגין נכס שנמכר ב-4 השנים האחרונות.

• חופשות ארוכות או מחלה.

• הורים לילדים בחינוך מיוחד.

• תרומות למוסדות צדקה.

• מסחר בשוק ההון.


סיבות נוספות לקבל החזר מס לשכירים: שהות בחו"ל, מילואים, נכי צה"ל, תרומות, גמלאים, אובדן כושר עבודה, עובדים בחו"ל, עולים חדשים, סוחרים בשוק ההון, בעיות רפואיות, משפחה חד הורית, גיל הזהב, שכיר העובד מהבית, מסיימי תואר אקדמאי, משפחות חד הוריות ועוד מקרים מגוונים, טיפול במבוגרים ובקשישים, לידת ילד.

החזר מס לשכירים – למה, ובעיקר איך מיישמים?

דיני המס בישראל מעניקים הטבות מס רבות לעובדים שכירים, זאת מכיוון שמרבית העובדים השכירים במדינת ישראל אינם מחויבים בהגשת דוחות שנתיים, ולכן אינן מיוצגים על ידי רואי חשבון אשר עורכים עבורם דוחות חשבונאיים לרשויות המס בהם נערכת התחשבנות מס שנתית.

שימו לב: הדרך הטובה ביותר לבדוק האם אכן מגיע לכם כסף בחזרה כהחזר מס היא שמומחה בתחום יערוך עבורכם את הבדיקה ויבדוק באופן יסודי את כל הסעיפים על מנת שתקבלו את החזר המס הגבוה ביותר שאתם יכולים לקבל בהתאם לפרטיכם. לאחר הבדיקה עם המומחה ורק אם אכן יתברר כי מגיע לכם החזר מס צפויה להיות העלות בעבור השירות בכ- 15%-25% מגובה ההחזר עצמו.

אנו מקווים שמצאתם ערך רב בכתבה בנוגע להחזר מס לשכירים.

נשמח להזמין אתכם להמשיך לקרוא באתר שלנו, במידה ותרצו להעמיק בנושא החזר מס – גלו עוד בכתבה הבאה.


שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם

צור קשר