פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | משכנתאות | מדריכי משכנתא | 4 השלבים לקבלת אישור עקרוני למשכנתא: כך תעשו את זה נכון!

4 השלבים לקבלת אישור עקרוני למשכנתא: כך תעשו את זה נכון!

עדן סרור
17 בנובמבר 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים

זקוקים להשלמת המימון לרכישת הדירה הראשונה? חושבים על שדרוג ומעבר לדירה גדולה יותר, על בניית בית החלומות שלכם או על קניית נכס נדל"ן להשקעה? לשם כך תצטרכו לקחת משכנתא מהבנק. "אישור עקרוני למשכנתא" הוא השלב הראשון בתהליך. אז מהו אישור עקרוני למשכנתא? האם הוא מחייב את הלווים? ולמה חשוב לבצע סקר שוק? כל המידע בהמשך הכתבה!

אישור עקרוני למשכנתא
אישור עקרוני למשכנתא

לרובנו אין את הסכום הדרוש לרכישת דירה או בית ב"שלוף" ולכן נזדקק בשלב זה או אחר בחיים, לבקש מהבנק הלוואה לצורכי דיור, כלומר משכנתא. מדובר בהלוואה בסכום גבוה לטווח הארוך, הניתנת לרוב על ידי בנק למשכנתאות, לצורך השלמת מימון רכישת נכסי נדל"ן, בתמורה לשעבוד הנכס לבנק.  

משכנתא יכולה להיות מסובסדת, כלומר כזו הניתנת בתנאים מיוחדים על ידי משרד הבינוי והשיכון לזכאים כגון: הורים יחידנים, רווקים, עולים חדשים, אזרחים ותיקים, מקבלי הבטחת הכנסה, עיוורים ועוד. 

או משכנתא מסחרית-בנקאית, הזמינה לכל מי שזקוק להלוואה לצורכי דיור ועומד בתנאים שמציב הבנק. סכום המשכנתא ותנאי ההלוואה שכל בנק מציע, מותאמים לנתוניו האישיים של המבקש ולנכס שהוא רוצה לרכוש. אולם כדי לקבל את המשכנתא, הלווים צריכים לקבל מהבנק אישור עקרוני למשכנתא. אישור עקרוני למשכנתא – מה הבנקים מציעים?

  1. אישור עקרוני למשכנתא לאומי
  2. אישור עקרוני למשכנתא בנק הפועלים
  3. אישור עקרוני למשכנתא מזרחי טפחות
  4. אישור עקרוני למשכנתא דיסקונט
  5. אישור עקרוני למשכנתא הבינלאומי
  6. אישור עקרוני למשכנתא אונליין
הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

מהו אישור עקרוני למשכנתא?

על פי הנחיות בנק ישראל, השלב הראשון בהליך בקשת המשכנתא, הוא בקשת "אישור עקרוני למשכנתא". בקשת האישור העקרוני אינה מחייבת בתשלום, התהליך קצר יחסית ויכול לקחת ימים אחדים, הוא כרוך במילוי טופס פרטים אישיים וניתן לבצע אותו גם דרך האינטרנט.

אישור עקרוני למשכנתא הוא מסמך רשמי, בו מצוינים סכום ההלוואה המבוקשת, התנאים שהבנק מציע ללווה, מסלולי הריבית, גובה ההחזר החודשי, עמלות ואגרות נוספות לתשלום ועוד. האישור  מאפשר ללווה לדעת לאיזה סכום כסף הוא יכול לצפות מהבנק על סמך הנתונים שעליהם הצהיר ובאילו תנאים יקבל את ההלוואה ויחזיר את הכספים.

תוקפו של אישור עקרוני למשכנתא עומד על 24 יום לפחות, אבל כיום, בשל הקורונה, הוא עשוי להתארך לעיתים ל-32 יום. במהלך תקופה זו, הבנק מחויב למלא את תנאי המסמך, אם כל הפרטים שצוינו בטופס הבקשה של הלווה נמצאו נכונים. הלווה מצדו, אינו מחויב להתקשרות עם הבנק ויכול במהלך תקופה זו, לבקש הצעות גם מבנקים אחרים אם פג תוקפו של אישור עקרוני למשכנתא לפני שהלווה הספיק למצוא דירה או לקדם את התהליך, הוא ייאלץ להגיש את הבקשה מחדש.

 

שלבי הבקשה לאישור עקרוני למשכנתא

  1. הגשת הבקשה לאישור עקרוני – בשלב הראשון בתהליך הגשת הבקשה לאישור עקרוני למשכנתא, יש לפנות לבנק למשכנתאות, שם תתבקשו למלא טופס מידע אישי. המידע שיש לציין, כולל שם מלא ותעודת זהות, גיל, מצב משפחתי, השכלה, עיסוק או מקום עבודה, ותק בעבודה ועוד.
  2. פירוט הכנסות והוצאות קבועות – בשלב השני יש לפרט בטופס הבקשה את ההכנסות הקבועות שלכם ממקורות שאינם עבודה, כמו שכר דירה, דמי מזונות או קצבאות, לצד ההוצאות הכספיות הקבועות. כמו כן, יש לציין בטופס את סכום ההלוואה המבוקש, באיזה החזר חודשי אתם יכולים לעמוד ומהם מסלולי המשכנתא שיתאימו לכם. במסגרת הגשת הבקשה לאישור עקרוני למשכנתא, אין צורך להציג מסמכים או אישורים, אבל זה אפשרי.

  1. פירוט אודות הנכס המיועד לרכישה – בשלב השלישי, יש לספק במסגרת טופס הבקשה, נתונים לגבי נכס הנדל"ן שאתם מבקשים לרכוש, שכבר מצאתם או שאתם עדיין מחפשים. יש לפרט מהו סוג הנכס, היכן הוא ממוקם, מהו שוויו ומה יהיה השימוש שלו, האם למגורים, להשקעה או לשימוש אחר. חשוב שהפרטים שאתם מוסרים יהיו רבים ומדויקים ככל האפשר, כדי לקדם את התהליך במהירות.

  1. בחינת הבקשה למתן אישור עקרוני למשכנתא וקבלת החלטה – בשלב הרביעי והאחרון, הבקשה תעבור לבחינה בבנק, הפרטים ייבדקו ותתקבל החלטה האם לתת לכם את האישור העקרוני למשכנתא ומה יהיו תנאי ההלוואה.

כאמור, אישור עקרוני למשכנתא, מסתמך על הנתונים האישיים שמסר הלווה. במסמך מפורטים סכום המשכנתא המאושר, שיכול להיות מורכב ממסלולים שונים (תמהיל משכנתא), תקופת המשכנתא, שיעור הריבית והדרך בה היא מחושבת וסכום ההחזר החודשי המוטל על הלווה.

לצידם, יצוינו סכומי העמלות וההתחייבויות הנוספות החלות על הלווה, בהן רכישת ביטוח משכנתא וכן התחייבות לבצע הערכה של שווי הנכס על ידי שמאי מקרקעין המאושר על ידי הבנק, כדי לוודא שסכום ההלוואה המבוקש תואם את שווי הנכס.

לטופס אישור עקרוני למשכנתא שניתן ללווה על ידי הבנק, מצורפת רשימת המסמכים והאישורים שעליו להמציא ולהגיש בשלבי התהליך הבאים, כדי לאמת את הפרטים שנתן. מדובר במסמכים כמו תלושי שכר אחרונים לשכירים או שומת מס לעצמאים, דפי חשבון מהבנק, חוזה מכר לדירה, נסח טאבו של הדירה, פוליסות ביטוח חיים וביטוח נכס ועוד. לאחר שנבחרו בנק המשכנתאות הרצוי והמסלול המתאים, פותח בו הלווה תיק משכנתא. הוא מתבקש לחתום על מסמכי ההלוואה ולהמציא עבור הבנק בטחונות וערבויות ובמקרים מסוימים אף להחתים ערבים, להבטחת פירעון ההלוואה.

יתרונות קבלת האישור העקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא, נועד לשמש כשלב ביניים בהליך בקשת המשכנתא. הוא מקדים את מתן האישור הסופי להלוואה, כדי לאפשר הן לבנק והן למבקש ההלוואה, זמן להתארגנות ולהמצאת מסמכים.

לקבלת המשכנתא, ניתן לפנות לכל בנק, לאו דווקא לזה שבו מתנהל חשבון העובר ושב שלכם. מכיוון שהאישור כאמור אינו מחייב אתכם להמשך התהליך עם הבנק שנתן אותו, תוכלו להשתמש בו כדי להעריך את הסכום ואת התנאים שאתם יכולים להשיג ועל סמך זה לנהל משא ומתן עם בנק נוספים. לאחר קבלת אישור עקרוני למשכנתא מכמה בנקים, תוכלו לבחור ההצעה האטרקטיבית והמתאימה ביותר עבורכם.

קבלת אישור עקרוני למשכנתא מהבנק, היא שלב חשוב בדרך  לרכישה של נכס הנדל"ן. המסמך יכול להבהיר לכם מהו התקציב הריאלי העומד לרשותכם לרכישת דירה, מבלי לבזבז זמן על אופציות שאינן רלוונטיות. בנוסף, בעזרת אישור עקרוני למשכנתא, אתם יכולים להבהיר למוכר הנכס את רצינות כוונותיכם ואת אפשרותכם לממן את העסקה.

סירוב לאישור עקרוני למשכנתא

במקרים מסוימים, יכול הבנק למשכנתאות לסרב להעניק לכם אישור עקרוני למשכנתא, או לאשר רק חלק מהסכום שביקשתם. סירוב או אישור חלקי, נובעים כתוצאה ממגבלות שמטיל בנק ישראל על אחוז המימון הניתן במסגרת משכנתא ועל שיעור ההחזר החודשי, מתוך ההכנסה החודשית של הלווה.

מקרים נוספים בהם עלולה בקשה למשכנתא להיות מסורבת, קשורים בנכס אותו הלווה מבקש לקנות. זה יכול לקרות, כאשר הערכה של שמאי המקרקעין מטעם הבנק מגלה שהנכס שווה משמעותית פחות ממחיר העסקה. במקרים אחרים יכול להיות מדובר בנכס בעייתי מסיבה כלשהי, נכס שהוטל עליו עיקול וכדומה.

במקרים בהם קיבלתם סירוב למתן אישור עקרוני למשכנתא מצד הבנק, ועם הזמן חלו שינויים פיננסים בחייכם – תוכלו להגיש לבנק למשכנתאות בקשה נוספת.

רכישת נכס – צעד כלכלי משמעותי

רכישת בית או דירה, היא צעד משמעותי מבחינה כלכלית. לפני שניגשים לצעד כזה, יש לקחת בחשבון את גודל ההון העצמי שאתם יכולים להשקיע במהלך, הכולל, מלבד מחיר הדירה, גם הוצאות כמו עלויות תיווך, שכר טרחת עורך דין, עלויות מעבר דירה, עלויות שיפוץ הדירה ותשלומי מיסי מקרקעין כגון: מס רכישה, מס שבח והיטל השבחה. מחשבון מס רכישה ומחשבון הצמדה למדד תשומות הבניה יוכלו לסייע לכם בחישוב העלויות הנלוות לרכישת דירה.

מכיוון שמימון עסקאות יקרות כאלה דורש קבלת הלוואה, חשוב להתנהל מול הבנק בצורה מושכלת. כדי להגיע למשכנתא בדרך הקצרה והבטוחה ביותר, מומלץ להיעזר בייעוץ פיננסי, עוד בשלב הפנייה לבנק לבקשת אישור עקרוני למשכנתא.

לפני שפונים לקבלן לבניית בית קראו את הכתבה שלנו על טופס 4 .

בדוק זכאות לחיסכון במשכנתא

✔️ בדיקת זכאות ללא עלות
✔️חיסכון במחזור ולקיחת משכנתא חדשה
✔️שיפור ריביות ותמהיל משכנתא

{{error.name}}
{{error.phone}}
{{error.typeMashkanta}}
{{item.validText}}
{{item.validText}}
{{successMhzor}}

טיפים לחיסכון במשכנתא

✔️לפני לקיחת משכנתא? השתמשו במחשבון משכנתא לחישוב החזר חודשי, חישוב תקופת משכנתא וסכום ההלוואה, חישוב ריבית משכנתא, מדד ויתרת הלוואה.
✔️מומלץ לתכנן את המשכנתא לפי מצבכם הפיננסי ולהתאים את גובה ההחזר החודשי להכנסה הפנויה.
✔️השוואת מחירים במשכנתא –  כדאי להשוות מסלולים, תמהילים והצעות למשכנתא בין מספר בנקים בכדי להשיג חיסכון מיטבי.
✔️לפני לקיחת משכנתא או מחזור משכנתא קיימת מומלץ להיוועץ עם יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה אשר יסייע לשדרג תנאיי המשכנתא.
✔️הבדלים נפוצים בין מסלולי המשכנתא הם – בסוג הריבית, בסוג ובבסיס ההצמדה (לממד המחירים לצרכן, למטבע, לא צמודה ועוד), במסלול פירעון המשכנתא והבדלים נוספים אותם יש לבחון, לחשב ולבדוק על ידי כלים לחישוב משכנתא.
✔️ הכירו את רפורמת בנק ישראל למשכנתא המאפשרת קבלת אישור עקרוני אחיד מכל חברות הבנקים בזמן מקוצר והגדלת ריבית הפריים עד שני שליש מהמשכנתא.

כתבות נוספות על משכנתא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדוק זכאות לחיסכון במשכנתא

✔️בדיקת ראשונית ללא עלות והתחייבות
✔️חיסכון במחזור משכנתא ומשכנתא חדשה
✔️שיפור ריביות ותמהיל משכנתא

שאלון בדיקת זכאות מאובטח

{{error.name}}
{{error.phone}}
{{error.typeMashkanta}}
{{item.validText}}
{{item.validText}}
{{successMhzor}}

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il